LGD Partnerstwo na Jurze - Chrzanów, trasa staromiejska

Dodano 1 czerwca 2014 przez Garmin
LGD Partnerstwo na Jurze - Chrzanów, trasa staromiejska
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

42325
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 2.7
 • Dystans: 1,1 km
 • Przewyższenie: 16,34 m
 • Suma podejść: 28,84 m
 • Suma zejść: 21,63 m
 • Data: 15 maja 2014
 • Lokalizacja: Chrzanów
243546
Chrzanów rynek
243547
Chrzanów, kościół św. Mikołaja
Niedługi spacer po śródmieściu Chrzanowa prowadzi obok zabytkowych gmachów oraz miejsc historycznych na starym mieście i w jego sąsiedztwie. Trasa spaceru tworzy pętlę – można go rozpocząć np. od kościoła św. Mikołaja przy ul. Mickiewicza, albo też spod głównego gmachu Muzeum Regionalnego. Zajmuje ono XVI-wieczny, kamienny lamus dworski i można w nim dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o historii Chrzanowa, jego dawnych mieszkańcach, a także o przyrodzie Ziemi Chrzanowskiej. Od muzeum lub spod kościoła udajemy się na zadbany, pochyły rynek z ciekawą, nową fontanną i historyczną zabudową, a stąd ul. Dobczycką dochodzimy do Alei Henryka z okazałymi kamienicami z przełomu XIX i XX w. Tu także wznosi się Dom Urbańczyka, malownicza willa w ogrodzie, dziś oddział muzeum regionalnego, mieszczący sale wystaw czasowych. Po zwiedzeniu willi i ogrodu przechodzimy do pobliskiego parku miejskiego. Tu pośród starych drzew jest niewielka fontanna, a dzieci z pewnością ucieszy duży plac zabaw. Po drugiej stronie parku trafiamy na ul. Mickiewicza i pod główną siedzibę Muzeum Regionalnego.
Trasę poleca

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaznaczone zastały szlaki piesze, konne i rowerowe, w tym najważniejsze: Jurajski Szlak „Orlich Gniazd”, Szlak twierdzy Kraków, Szlak Zamonitu, Szlak Żarecki i inne.

Mapa Małopolska na rowerze
Małopolska na rowerze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych: - z projektu VeloMałopolska; - Szlak wokół Tatr (część polska); - inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki).  ...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.