LGD Nad Białą Przemszą - Szlak Jaskiniowcow

Dodano 28 maja 2014 przez Garmin
LGD Nad Białą Przemszą - Szlak Jaskiniowcow
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

42019
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
 • Stopień trudności: Trudny
 • Gwiazdki: 2.9
 • Dystans: 11,4 km
 • Przewyższenie: 114,88 m
 • Suma podejść: 381,65 m
 • Suma zejść: 379,24 m
 • Data: 28 maja 2014
 • Lokalizacja: Smoleń
243532
Dolina Wodacej Skały Zegarowej
243533
Kyciowa Skała, widok na zamek Smoleń
243534
Dolina Wodącej jaskinia Jasna
Szlak Jaskiniowców to propozycja pieszej wycieczki dla turystów lubiących zapomniane ścieżki i rozległe perspektywy widokowe. Biegnie on w okolicy o wyjątkowej malowniczości. Dolina Wodącej, gdzie zaczynami wędrówkę, widzie aż do podnóży wzgórza z ruinami zamku Smoleń. Potem szlak zupełnie zmienia charakter – pośród pól docieramy do kilku ciekawych skał, wyrastających niespodziewanie jako ostańce w pagórkowatym krajobrazie. Największą atrakcją są jednak jaskinie, znane z wielu znalezisk archeologicznych, pozostawionych w grotach przez ich pradawnych mieszkańców – prehistorycznych ludzi i neandertalczykach.
Szlak nie jest bardzo trudny, jest na nim tylko jedno dłuższe i bardzo strome podejście, ale jest bardzo skomplikowany orientacyjnie. Część prowadząca pośród pól trasa nie ma w ogóle oznaczeń zielonego szlaku turystycznego. W wielu miejscach nie ma też nawet ścieżki czy drogi – trzeba wybierać przejścia przez nieużytki, lub wędrować miedzami między długimi łanami zbóż.
Trasę poleca

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaznaczone zastały szlaki piesze, konne i rowerowe, w tym najważniejsze: Jurajski Szlak „Orlich Gniazd”, Szlak twierdzy Kraków, Szlak Zamonitu, Szlak Żarecki i inne.

Mapa Rowerowy Szlak Orlich Gniazd
Rowerowy Szlak Orlich Gniazd - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Szlak Orlich Gniazd to „rowerowy klasyk”. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych szlaków rowerowych w kraju, cieszącym się ugruntowaną renomą i dużą popularnością zarówno wśród rowerzystów o sportowym zacięciu, jak i miłośników turystyki...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
JJ_Active
1 sierpnia 2015 JJ_Active napisał:
:)
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.