Leogang - Salbach - Leogang (trzy kolejki)

Dodano 18 listopada 2010 przez Garmin
Leogang - Salbach - Leogang (trzy kolejki)
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

1124
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 37,4 km
 • Czas trwania: 8 h 20 min
 • Średnia prędkość: 4,49 km/h
 • Przewyższenie: 1 194 m
 • Suma podejść: 3 286 m
 • Suma zejść: 3 706 m
 • Data: 21 lipca 2010
 • Lokalizacja: Austria, Salzburg, Rain
447
parking, początek trasy
448
panorama na Alpy
449
trasa downhilowa
929
ścieżka po Gr. Asitz
930
ścieżka po Gr. Asitz
931
szeroka szutrowa droga z Widenkarkogel do Saalbach
932
ścieżka w Bike Parku na Schattberg
933
droga powrotna do Leogang
Wycieczka jest fragmentem trasy BIG-5 (5 szczytów, 5 wyciągów, 5 tysięcy metrów w pionie).
Zaczynamy w Leogang, zostawiamy samochód na parkingu i udajemy się do kasy po bilety. Pomimo iż zamierzamy pokonać tylko fragment trasy (trzy wyciągi z pięciu), decydujemy się na zakup biletu na pięć wyciągów. Cena to 26 Euro, każdy wyciąg z osobna to koszt od 13 do 15 Euro. Zysk jest oczywisty.
Wsiadamy do pierwszej kolejki i zyskujemy pierwsze 1000 metrów w pionie. Na początek odnajdujemy oznaczenie trasy BIG-5 i tych oznaczeń będziemy trzymać się przez cały dzień.
Ścieżka omija szczyt Asitz (całe szczęście! omijamy w ten sposób krótki, ale stromy podjazd). Wjeżdżamy na typową ścieżkę MTB, wąską, krętą. Kilka małych zjazdów i podjazdów. Docieramy do Wildenkar Hutte. Możemy zatrzymać się i w małej knajpce i odpocząć chwilę. Z Wildenkar zaczynamy spokojny zjazd szeroką szutrową drogą do Saalbach. Druga kolejka to Schattberg Xw-Press, która wywiezie nas kolejne 1000 metrów w pionie na Schattberg-Ost. Wsiadamy do bardzo nowoczesnej i piekielnie szybkiej kolejki. Można mieć wrażenie, że jedziemy windą, a nie koleją górską. Na Schattberg jest polana widokowa z leżakami. Dwa w jednym: opalamy się i podziwiamy południowe Alpy. Powrót do Saalbach to zjazd dość trudną trasą niebieską. Początek prowadzi po ścieżce do downhillu. Możemy jednak wybierać znacznie łatwiejsze ścieżki idące równolegle do trasy downhillowej. Po dotarciu do Saalbach kierujemy się do trzeciej i ostatniej kolejki. Wjazd na Kohlmaisgipfi kolejne 1000 metrów w pionie i zarazem koniec jeżdżenia kolejkami. Przedostatni odcinek wycieczki to najładniejsza część trasy. Wąska ścieżka prowadzi meandrami przez las. Trasa aż do Wildenkar prowadzona jest na tej samej wysokości. Nie ma na niej podjazdów ani zjazdów. W lesie spotkamy małe porośnięte roślinami stawy.
W Wildenkar pojedziemy znanym nam już odcinkiem do górnej stacji kolejki Asitz, skąd szutrem dłuuugi zjazd do Leogang.
Wycieczka jest bardzo urozmaicona. Odcinki pomiędzy każdą kolejką są bardzo zróżnicowane. Pierwszy odcinek to początkowo ścieżka i szeroka szutrowa droga w dół do Saalbach. Drugi odcinek to trudny technicznie zjazd (powrót) do Saalbach. Trzecia część to wspaniała kręta, wąska ścieżka przez las. Na koniec zostaje nam już tylko długi, szutrowy zjazd do Leogang.
Ponad trzy tysiące w pionie i całość w dół!

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Wasza ocena: 4.2 (18 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
kys30
1 listopada 2015 kys30 napisał:
ciekawy opis i niezłe widoki :)
boulinek11
24 kwietnia 2013 boulinek11 napisał:
Switny opis trasy.
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.