LATARNIA NOWY PORT

Dodano 22 sierpnia 2012 przez plik GPX
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

12905
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.1
 • Dystans: 22,8 km
 • Czas trwania: 2 h 51 min
 • Średnia prędkość: 7,98 km/h
 • Przewyższenie: 86,17 m
 • Suma podejść: 363,42 m
 • Suma zejść: 365,42 m
 • Data: 19 sierpnia 2012
 • Lokalizacja: Polska, pomorskie, Gdańsk
81647
latarnia
Latarnia morska - Nowy Port
Sympatyczna wycieczka na weekendowe popołudnie. Postanowiliśmy z synem wybrać się do Nowego Portu i zwiedzić latarnię morską. Start w naszym przypadku Suchanino. Zjechaliśmy do Wrzeszcza ul. Sobieskiego i dalej przez Politechnikę Gdańską dojechaliśmy do skrzyżowania Grunwaldzkiej z Miszewskiego. Tutaj już mogliśmy jechać ścieżką rowerową, co jest oczywiście wygodniejsze i bezpieczniejsze od chodnika i ulicy. Dalsza część trasy prowadziła przez Kościuszki, Hallera do kąpieliska w Brzeźnie, gdzie trzeba bardzo uważać, masa pieszych/plażowiczów na ścieżkach rowerowych. Zakręcamy w prawo i kierujemy się na Nowy Port, przejeżdżamy prze most i ważne za mostem nie jedziemy ścieżka rowerową, która zakręca w prawo tylko jedziemy prosto i dawnym przystankiem SMK zakręcamy na teren portu i jesteśmy w sumie na miejscu. Zwiedzając latarnię warto zwrócić uwagę na kulę czasu - taki zegar. Z tego co pamiętam pokazuje godz. 12, 14 i 16. W Europie są 2 takie zegary, a nie wiele więcej na świecie. Pora ruszać dalej - droga powrotna. Wracamy do przystanku SKM zakręcamy w lewo i za Strażą Graniczną w prawo i jesteśmy na ścieżce rowerowej, którą dojedziemy do ul. Marynarki Polskiej i dalej już prosta droga do Gdańska, po drodze zwiedzanie PGE Areny. Polecam więc na weekendowy rowerowy spacer.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

Mapa Trójmiejski Park Krajobrazowy
Trójmiejski Park Krajobrazowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Trójmiasta obejmuje swoim zasięgiem obszar Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego od Wejherowa przez Redę, Rumię, Gdynię, Sopot aż do Gdańska. Na mapie ujęto wszystkie informacje przydatne turyście. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych,...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.