category-icon

LATARNIA NOWY PORT

22 km
2 h 51 min
130 m
Polska, pomorskie, Gdańsk

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2012-08-22
Polska, pomorskie, Gdańsk
category-icon
22 km
130 m
140 m
Łatwy
2 h 51 min
3.1/6
Sympatyczna wycieczka na weekendowe popołudnie. Postanowiliśmy z synem wybrać się do Nowego Portu i zwiedzić latarnię morską. Start w naszym przypadku Suchanino. Zjechaliśmy do Wrzeszcza ul. Sobieskiego i dalej przez Politechnikę Gdańską dojechaliśmy do skrzyżowania Grunwaldzkiej z Miszewskiego. Tutaj już mogliśmy jechać ścieżką rowerową, co jest oczywiście wygodniejsze i bezpieczniejsze od chodnika i ulicy. Dalsza część trasy prowadziła przez Kościuszki, Hallera do kąpieliska w Brzeźnie, gdzie trzeba bardzo uważać, masa pieszych/plażowiczów na ścieżkach rowerowych. Zakręcamy w prawo i kierujemy się na Nowy Port, przejeżdżamy prze most i ważne za mostem nie jedziemy ścieżka rowerową, która zakręca w prawo tylko jedziemy prosto i dawnym przystankiem SMK zakręcamy na teren portu i jesteśmy w sumie na miejscu. Zwiedzając latarnię warto zwrócić uwagę na kulę czasu - taki zegar. Z tego co pamiętam pokazuje godz. 12, 14 i 16. W Europie są 2 takie zegary, a nie wiele więcej na świecie. Pora ruszać dalej - droga powrotna. Wracamy do przystanku SKM zakręcamy w lewo i za Strażą Graniczną w prawo i jesteśmy na ścieżce rowerowej, którą dojedziemy do ul. Marynarki Polskiej i dalej już prosta droga do Gdańska, po drodze zwiedzanie PGE Areny. Polecam więc na weekendowy rowerowy spacer.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Gdańsk. Plan miasta
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Gdańsk. Plan miasta

Na planie zaznaczono wszystkie aktualne ulice, kina, teatry, ośrodki kultury, urzędy, stacje benzynowe, noclegi, restauracje, układ komunikacji. Oprócz spisu ulic są tu ważniejsze informacje dotyczące Gdańska oraz opis ciekawych miejsc.

Trójmiejski Park Krajobrazowy
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Trójmiejski Park Krajobrazowy

Mapa Trójmiasta obejmuje swoim zasięgiem obszar Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego od Wejherowa przez Redę, Rumię, Gdynię, Sopot aż do Gdańska. Na mapie ujęto wszystkie informacje przydatne turyście. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych, konnych, nordic walking i konnych, łącznie z kilometrażem.

Mierzeja Wiślana i Żuławy Wiślane
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Mierzeja Wiślana i Żuławy Wiślane

Mapa Wydawnictwa Compass "Mierzeja Wiślana i Żuławy Wiślane" poza wymienionymi w tytule Mierzeją i Żuławami Wiślanymi obejmuje swoim zasięgiem także, Wysoczyznę Elbląską oraz część Pojezierza Kaszubskiego, Wybrzeże Staropruskie, Pojezierze Starogardzkie i Dzierzgońsko-Morąskie. Mapa uwzględnia sieć szlaków turystycznych, rowerowych, a także szlaki żeglowne, porty i przystanie oraz Przekop Mierzei Wiślanej. Rok Wydania 2023

Pomorskie. Zamki i pałace
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Pomorskie. Zamki i pałace

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Województwo Pomorskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Pomorskie

Mapa całego województwa pomorskiego z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84 przez co można ją zastosować do urządzeń z GPSem. Na rewersie umieszczono indeks miejscowości (miasta, wsie, przysiółki, duże dzielnice) oraz mapki tematyczne z podziałem administracyjnym, kodami pocztowymi, ochroną przyrody i krainami goegraficznymi.