Lasami Puszczy Stromeckiej i Kozienieckiej

Dodano 22 czerwca 2017 przez plik GPX
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

102228
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 68,6 km
 • Przewyższenie: 64 m
 • Suma podejść: 275 m
 • Suma zejść: 229 m
 • Data: 24 czerwca 2017
 • Lokalizacja: Grabów nad Pilicą
600775
ma_lasami_puszczy_stromeckiej_i_kozienieckiej_1
600776
ma_lasami_puszczy_stromeckiej_i_kozienieckiej_2
600777
ma_lasami_puszczy_stromeckiej_i_kozienieckiej_4
600778
ma_lasami_puszczy_stromeckiej_i_kozienieckiej_3
600779
ma_lasami_puszczy_stromeckiej_i_kozienieckiej_mapa
600780
ma_lasami_puszczy_stromeckiej_i_kozienieckiej_6
600781
ma_lasami_puszczy_stromeckiej_i_kozienieckiej_5
Dla miłośników Puszczy Stromeckiej i Kozienickiej proponujemy kolejną, drugą trasę lasami tych leśnych kompleksów. Pokonanie jej wymaga znacznego wysiłku i proponujemy ją dla osób przygotowanych kondycyjnie. Znaczna jej część prowadzi piaszczystymi odcinkach i w niektórych miejscach zmuszeni będziemy prowadzić rowery. Proponujemy zatem szersze opony. Tereny te są bardzo ładne krajobrazowo. Las, obcowanie z jego ekosystemem sprawia wiele radości.
Na trasie wycieczki odwiedzimy Studzianki Pancerne, w okolicach których w sierpniu 1944r doszło do bitwy 1. Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte i radzieckiej 8 Armii 1 Frontu Białoruskiego z dwiema niemieckimi dywizjami pancernymi w tym ze słynną Dywizją Pancerno Spadochronowa "Herman Göering" i niemiecką Dywizją Grenadierów. Przejeżdżać będziemy przez ładnie położoną od strony rzeki Radomki wioskę Chodków i dalej jechać będziemy szlakiem bojowym 31. Pułku Piechoty Strzelców Kaniowskich staczającym walki z Niemcami we wrześniu 1939r. W końcowym etapie trasy przez Kozienicki Park Krajobrazowy powrócimy na szlak czerwony i jechać będziemy wzdłuż historycznego traktu - "Gościńcem Królewskim". Mijać będziemy rezerwaty: "Zagożdżon", " Ponty" i "Ciszek".

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Puszcza Kozienicka
Puszcza Kozienicka - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna "Puszcza Kozienicka" przedstawia kompleks leśny w środkowej Polsce, położony na obszarze Równiny Kozienickiej, na granicy powiatów kozienickiego i radomskiego. Dzisiejsze jej granice wyznaczają: od północnego zachodu rzeka Radomka,...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
kilometr
25 czerwca 2017 kilometr napisał:
Bardzo dużo odcinków z sypkim piachem i bardzo ciężko się jedzie, jest też trochę prostych odcinków szutrowych ale ogólnie trasa widokowo jest bardzo nudna, mało ciekawych widoczków jedyny plus dla fanów że po drodze jest kilkanaście miejscówek na ognisko z zadaszeniem i ładnych kapliczek. Na trasie jest brak toalety - trzeba odbijać z trasy, mija się kilka sklepów
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.