Las Ostromecki w zakolu Wisły

Dodano 21 października 2018 przez plik GPX
Las Ostromecki w zakolu Wisły
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

136171
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 4.8
 • Dystans: 30,0 km
 • Czas trwania: 3 h 12 min
 • Średnia prędkość: 9,35 km/h
 • Przewyższenie: 87,24 m
 • Suma podejść: 622,39 m
 • Suma zejść: 562,47 m
 • Data: 6 czerwca 2018
 • Lokalizacja: Bydgoszcz
772516
Most przez Wisłę
Most kolejowo-drogowy przez Wisłę im. Rudolfa Modrzejewskiego. Usytuowany w Bydgoszczy na wysokości dzielnicy Fordon w ciągu drogi krajowej nr 80.
772517
Wisła
772518
Most przez Wisłę
772519
Wbijamy się w las
772520
Droga szlaku
O tej porze roku, taki piasek na drodze można spotkac dość często ;)
772522
Jakie miłe spotkanie ;)
772533
Ech... Gdyby nie te drzewa...
Zimą widać o wiele lepiej :)
772534
Las Ostromecki
772535
las ostromecki
772536
Czarnowo - Górny Kanał
772537
Wał przeciwpowodziowy
772538
Wisła
Na wysokości przeprawy promowej do Solca Kujawskiego
772539
Wisła
772540
Wisła
772541
Widok na Wisłę
Z nabrzeża przeprawy promowej
Wycieczka głównie po trasie czarnego, pieszego szlaku im. Krystyny Wyrostkiewicz (dawniej "Orlich Gniazd")
Jak to często na szlakach pieszych bywa... Łatwo nie jest ;) Sporo piachu, parę krótkich, ale odczuwalnych podjazdów daje argumenty, żeby w ten teren wybrać się raczej góralem (lub hulajnogą ;) )
Trasa w sporej części wiedzie nad samym brzegiem Wisły lub też po dość rozległej skarpie z której można podziwiać piekne panoramy doliny Wisły (oczywiście, jeżeli uda nam sie znaleść jakiś mniej zarosnięty punkt bo zdecydowana większość skarpy zarośnięta jest lasem).
Po paru kilometrach, możemy zjechać ze szlaku i odwiedzić miejsce przeprawy promowej przez Wisłę na wysokości miejscowości Czarnowo, niestety promu sie nie doczekamy :( (Przeprawa nie jest czynna juz od wielu lat, jednak trwają prace, żeby ją odtworzyć). Po wizycie na nabrzeżu promowym mozemy wrócić na czarny szlak pieszy, który dalej poprowadzi nas do kompleksu pałacowo-parkowego Ostromecko. Jednak tym razem odpuściłem sobie ten odcinek i do Bydgoszczy, skąd startowałem wróciłem DK 80. To dość ruchliwa droga krajowa, jednak ma oddzielone pobocze więc można się nią przemieszczać w miarę bezpiecznie.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Brda - cz. południowa
Brda - cz. południowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Brda przedstawia szlak kajakowy rzeką Brdą, od Tucholi do Bydgoszczy. Na mapie zaznaczono kilometraż rzeki oraz obiekty istotne dla kajakarza takie jak miejsca niebezpieczne, przeszkody na trasie spływu, pola biwakowe. Mapa jest...

Mapa Nadleśnictwo Żołędowo
Nadleśnictwo Żołędowo - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa ukazująca najciekawsze zakątki terenów bezpośrednio stykających się z Bydgoszczą. Swoim zasięgiem obejmuje obszar od Świekatowa na północy do bydgoskiego lotniska im. F. Chopina na południu, Równoleżnikowo rozciąga się zaś od wschodnich rogatek...

Mapa Ziemia Chelmińska - Kraina gotyku
Ziemia Chelmińska - Kraina gotyku - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Aktualizowana w terenie mapa krajoznawcza Ziemi Chełmińskiej. Na mapie zaznaczono w postaci ikon najważniejsze atrakcje turystyczne regionu. Mapa obejmuje swym zasięgiem Chełmno, Toruń, Chełmżę, Świecie, Grudziądz, Golub-Dobrzyń oraz Bydgoszcz. ...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.