Las Kotliny

Dodano 20 września 2014 przez plik GPX
Las Kotliny
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

49733
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 7,8 km
 • Czas trwania: 3 h 12 min
 • Średnia prędkość: 2,43 km/h
 • Przewyższenie: 437,88 m
 • Suma podejść: 603,7 m
 • Suma zejść: 615,24 m
 • Data: 20 września 2014
 • Lokalizacja: Zawoja
290025
Widok na okolicę
Dobre miejsce na robienie zdjęć krajobrazu. Dookoła są wiatrołomy - plusem tej katastrofy przyrodniczej są rozległe widoki na osiedla w dolinie.
290026
Miejsce widokowe
Kolejne miejsce widokowe.
290028
Głaz
Jeśli ktoś lubi duże głazy i skałki, to w tym miejscu można znaleźć kilka takich obiektów, porośniętych mchem i małymi drzewkami.
290029
Głazy
Jeśli ktoś lubi duże głazy i skałki, to w tym miejscu można znaleźć kilka takich obiektów, porośniętych mchem i małymi drzewkami.
290030
Mrowiska
Jeżeli lubisz mrówki, to w okolicy znajdziesz dwa-trzy duże (naprawdę spore) mrowiska (oczywiście nie wolno ich niszczyć!). Można wspomóc mróweczki okruszkami z batonika albo ciasteczka. ;)
290031
Osiedle Bubiakowa
Osiedle domków letniskowych i lokalnych
290032
Park Czarnego Daniela
Po uiszczeniu drobnej opłaty tytułem wstępu (dostaniemy miseczkę ziarna dla zwierzaków) możemy pooglądać, nakarmić, pogłaskać lamy, daniele, sarny...
Więcej info tu: http://podpolice2.skanet.pl/
Jeżeli brama będzie zamknięta, można zapytać w pobliskim domu. Właściciel chętnie oprowadzi po parku. :)
290033
Skład drewna
Skład drewna, z boku stoi drewniany szałas z bali z napisem "Bonanza" ;)
290034
Skład drewna
Lokalny skład, dokąd zwożone są ścięte w okolicznych lasach drzewa. Z placu można albo iść kamienistą dróżką przez las (jak na moim śladzie) albo skręcić w prawo i dojść do szerszej, utwardzonej drogi (i w górę - w dół trafimy do przysiółka Masówka). Do niej i tak dojdziemy, także tą kamienistą ścieżką leśną, więc nie ma to większego znaczenia.
290035
Szałasik
Szałasik, czy też domek/altanka o czerwonych ścianach i dachu (zamknięty na głucho). Być może siedziba drwali? Nie mam pojęcia. :)
290036
Szlaban
Szlaban na drodze leśnej (szlak zielony), postawiony, by ukrócić (nieskutecznie) nielegalne zapędy niszczycieli trasy, czyli quadowców i motocyklistów. Dla pieszych żadna przeszkoda.
290037
Odejście od szlaku
W tym miejscu definitywnie żegnamy się ze szlakiem zielonym (!). Jeżeli ktoś nie jest przekonany do tras pozaszlakowych, niech idzie dalej prosto ku Hali/Policy. A śmiałków zapraszam na lewo (zdjęcie troszkę brzydkie - pogoda była kiepska).
290038
DSCF4843
Widoczek ze szlaku
290044
DSCF4847
290045
Kładka
Typowa kładka na typowej tutejszej drodze. Dobrze, że jakaś jest, bo dalej.... :o Dalej także wiedzie droga, choć jest solidnie zarośnięta (trzeba przejść brzegiem łąki) i błotnista. Ale bez obaw, wkrótce dojdziecie do składu drewna, a co dalej... to w dalszym opisie. :)
290046
DSCF4865
290047
DSCF4848
290048
Droga
Tak wygląda mniej więcej cała trasa - błoto, płynąca woda, patyki, kamienie.
290049
DSCF4859
Tuż przed zejściem ze szlaku
290050
Szlak zielony (start)
(Umowny) początek mojej trasy, choć to po prostu fragment szlaku zielonego z Zawoi :) - miejsce znajduje się w pobliżu szczytu Spalenica i przysiółka... Hujdowa ;P
290064
Koniec
To też umowny koniec - można stąd wrócić do punktu startu (kawałeczek drogą) albo zejść zielonym szlakiem do Zawoi Centrum.
Trasa jest raczej dla kogoś, kto ma bazę w pobliżu szczytu Spalenica - "standardowy" turysta, zmierzający na Halę Krupową, nie skorzysta wiele z mojej wycieczki. To pętla, w większości POZA SZLAKIEM, sporo błota, patyków, kamieni - choć cały czas leśnymi drogami. Jeżeli ktoś ma chęć skorzystać - zapraszam. Trasa nie jest jakoś bardzo wymagająca, jest po drodze troszkę widoków, park z danielami, no i górskie drogi oczywiście. :) Czas czystego przejścia, bez postojów to 2 godziny (nie 3, jak sugerują suche dane techniczne gpxa).

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Beskid Makowski
Beskid Makowski - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Beskidu Makowskiego (zwanego także Średnim lub Myślenickim) swoim zasięgiem obejmuje także fragmenty Beskidów: Małego, Żywieckiego i Wyspowego. Najwyższym szczytem jest Mędralowa, pozostałe pasma osiągają wysokość do 700 – 800 m n.p.m. Beskid...

Mapa Beskid Śląski, Żywiecki i Mały
Beskid Śląski, Żywiecki i Mały - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego - zostały zaznaczone na niej najpotrzebniejsze dla turystów informacje: przebiegi szlaków i atrakcje turystyczne. Aktualizacja: 2014

Mapa Babia Góra i okolice
Babia Góra i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Szczegółowa mapa turystyczna z uwzględnieniem atrakcji, zabytków, noclegów, gastronomii oraz innych miejsc przydatnych turyście. Zawiera nazwy ulic w miejscowościach oraz szlaki turystyczne wraz z kilometrażem. Idealna gdy urlop spędzasz w Zawoni...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0