Łagodna Łupawa

Dodano 16 lutego 2020 przez plik GPX
Łagodna Łupawa
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

166027
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Kajak
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.3
 • Dystans: 13,9 km
 • Czas trwania: 3 h 41 min
 • Średnia prędkość: 3,76 km/h
 • Przewyższenie: 34,23 m
 • Suma podejść: 25,34 m
 • Suma zejść: 39,47 m
 • Data: 26 września 2019
 • Lokalizacja: Łupawsko
942924
IMG_20190810_192616
942925
IMG_20190810_192529
942926
IMG_20190810_191201
Na tym odcinku Łupawa płynie łagodnie, ale nie brakuje też małych wyzwań. Dzięki dobrym instrukcjom, z przeszkodami poradzą sobie początkujący kajakarze jak i rodziny z dziećmi.

Piękny, w większości leśny odcinek, urozmaicają łąki. Na jednej z nich można podziwiać potężne rozłożyste dęby. łagodne brzegi rzeki umożliwiają łatwe i bezpieczne wyjścia z kajaka.

Do pokonania są dwa progi, z czego pierwszy - na początku trasy -jest niski i idealnie wyprofilowany dla kajakarzy. Drugi próg ma wysokość ok. 0,5 m, ponieważ spiętrza on wodę do pobliskiej pstrągarni. Co ciekawe, aby bezpiecznie go pokonać, trzeba się dobrze rozpędzić i dokładnie wycelować w jego środek. Pozytywne emocje gwarantowane!

Warto wybrać się na ten odcinek Łupawy, bo skrywa jeszcze dwie niespodzianki. Niesamowitą atrakcją przyrodniczą jest duża tama zbudowana przez bobry na dopływie Łupawy. Niezapomniane wrażenie, gdy nagle słyszysz rozproszony dźwięk szumu wody a po ok. 100 m wyłania się imponująca budowla czworonożnych budowniczych.

Po dłuższym czasie mija się most drogowy. Na sam koniec spływu "wisienką na torcie" są wyłaniające się zza zakola rzeki i drzew, ruiny ceglanego mostu kolejowego z początku XX wieku w Kozinie. To właśnie meta na przystani kajakowej po prawej stronie.
Trasę poleca
ekajaki.pl - spływy kajakowe

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Mapa Kaszuby dla aktywnych
Kaszuby dla aktywnych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje Kaszubski, Wdzydzki i Zaborski Park Krajobrazowy oraz Park Narodowy Bory Tucholskie. Najważniejsze miejscowości które znalazły się namapie to: Kartuzy, Ostrzyce, Szymbark, Bytów, Kościerzyna, Brusy, Swornegacie, Charzykowy, Chojnice i...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.