category-icon

Łagodna Łupawa

13 km
3 h 41 min
2.9 km
Łupawsko

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2019-09-26
Łupawsko
category-icon
13 km
2903 m
3070 m
Łatwy
3 h 41 min
3.3/6
Na tym odcinku Łupawa płynie łagodnie, ale nie brakuje też małych wyzwań. Dzięki dobrym instrukcjom, z przeszkodami poradzą sobie początkujący kajakarze jak i rodziny z dziećmi.

Piękny, w większości leśny odcinek, urozmaicają łąki. Na jednej z nich można podziwiać potężne rozłożyste dęby. łagodne brzegi rzeki umożliwiają łatwe i bezpieczne wyjścia z kajaka.

Do pokonania są dwa progi, z czego pierwszy - na początku trasy -jest niski i idealnie wyprofilowany dla kajakarzy. Drugi próg ma wysokość ok. 0,5 m, ponieważ spiętrza on wodę do pobliskiej pstrągarni. Co ciekawe, aby bezpiecznie go pokonać, trzeba się dobrze rozpędzić i dokładnie wycelować w jego środek. Pozytywne emocje gwarantowane!

Warto wybrać się na ten odcinek Łupawy, bo skrywa jeszcze dwie niespodzianki. Niesamowitą atrakcją przyrodniczą jest duża tama zbudowana przez bobry na dopływie Łupawy. Niezapomniane wrażenie, gdy nagle słyszysz rozproszony dźwięk szumu wody a po ok. 100 m wyłania się imponująca budowla czworonożnych budowniczych.

Po dłuższym czasie mija się most drogowy. Na sam koniec spływu "wisienką na torcie" są wyłaniające się zza zakola rzeki i drzew, ruiny ceglanego mostu kolejowego z początku XX wieku w Kozinie. To właśnie meta na przystani kajakowej po prawej stronie.
Trasę poleca:ekajaki.pl - spływy kajakowe
ekajaki.pl - spływy kajakowe

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Park Krajobrazowy Dolina Słupi
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Park Krajobrazowy Dolina Słupi

Mapa Doliny Słupi obejmuje znaczny odcinek tej arcyciekawej przyrodniczo i krajobrazowo rzeki z jej największymi atrakcjami. Na mapie turystycznej "Park Krajobrazowy Dolina Słupi" naniesiono liczne szlaki, które ułatwią poruszanie się po tym terenie, z uwzględnieniem największych atrakcji. Mapa ta została opracowana wspólnie z pracownikami Parku, dzięki czemu tanowi źródło rzetelnej informacji. 

Nadleśnictwo Lipusz
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Nadleśnictwo Lipusz

Publikacja z serii map "leśnych" Wydawnictwa Eko-Kapio. Nadleśnictwo zadbało o to, żeby przy tym stopniu szczegółowości (skala 1:50 000) umieścić na mapie wszelkie możliwe trasy turystyczne (szlaki piesze, rowerowe, Nordic Walking, kajakowe), które stanowią świetną inspirację do wyruszenia na wędrówkę. Ponadto zaznaczono liczne ciekawostki turystyczno-krajoznawcze, np. widoczne nasypy po budowanej i nieukończonej autostradzie "Berlince" oraz granica polsko-niemiecka z 1939 r.

Wydanie 1, 2017

Ziemia Bytowska - cz. wschodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ziemia Bytowska - cz. wschodnia

Opracowanie kartograficzne obejmuje obszar Powiatu Bytowskiego. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, gastronomie, granice obszarów chronionych. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych i konnych, łącznie z kilometrażem, co pozwoli łatwiej zaplanować wycieczkę. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy warstwic o cięciu co 10 m. 

Rok wydania: 2018

Kaszuby dla aktywnych
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Kaszuby dla aktywnych

Mapa obejmuje Kaszubski, Wdzydzki i Zaborski Park Krajobrazowy oraz Park Narodowy Bory Tucholskie. Najważniejsze miejscowości które znalazły się namapie to: Kartuzy, Ostrzyce, Szymbark, Bytów, Kościerzyna, Brusy, Swornegacie, Charzykowy, Chojnice i Człuchów. Na mapie zaznaczono miejscowości, drogi, zabytki, ważniejsze noclegi, szlaki piesze, rowerowe i kajakowe z kilometrażem, przystanie i kąpieliska.

Pomorskie. Zamki i pałace
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Pomorskie. Zamki i pałace

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Województwo Pomorskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Pomorskie

Mapa całego województwa pomorskiego z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84 przez co można ją zastosować do urządzeń z GPSem. Na rewersie umieszczono indeks miejscowości (miasta, wsie, przysiółki, duże dzielnice) oraz mapki tematyczne z podziałem administracyjnym, kodami pocztowymi, ochroną przyrody i krainami goegraficznymi.