Kuźnice - Myślenickie Turnie - Kasprowy Wierch

Dodano 6 lipca 2016 przez plik GPX
Kuźnice - Myślenickie Turnie - Kasprowy Wierch
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

81188
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.0
 • Dystans: 7,0 km
 • Czas trwania: 0 h 41 min
 • Średnia prędkość: 10,01 km/h
 • Przewyższenie: 952 m
 • Suma podejść: 1 000 m
 • Suma zejść: 107 m
482269
Kolejka
482476
Zwiedzaj Tatry z aplikacją mobilną
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.amistad.treespot.pkl
zielony: Kuźnice - Kasprowy Wierch

Najkrótszy szlak na Kasprowy Wierch na znacznym odcinku biegnie w sąsiedztwie kolei linowej. Trasa jest łatwa technicznie, choć w większości stroma, wymaga więc dobrej kondycji. Po opadach deszczu oraz zimą niektóre jej fragmenty bywają bardzo śliskie. Trud podejścia wynagrodzą nam jednak widoki. Gdy wyjdziemy ponad granicę lasu, zobaczymy m.in. otoczenie Doliny Bystrej, a potem Giewont i Dolinę Goryczkową.

Podchodząc, warto zwrócić uwagę na dobrze widoczne piętra roślinności – regiel dolny, regiel górny, piętro kosodrzewiny, piętro hal – w tym rejonie, jeśli chodzi o wysokość, układają się one niemal podręcznikowo. Ci, którym dopisze szczęście, spotkają nornika śnieżnego – gryzonia, który poza Tatrami nigdzie w Polsce nie występuje.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Tatry Polskie
Tatry Polskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa rzedstawia najbardziej znane i najczęściej odwiedzane góry w Polsce - Tatry. Zasięg mapy wyznaczają: Rysy (2499 m n.p.m.) na południu, Jurgów na wschodzie, Wołowiec (2064 m n.p.m.) na zachodzie i Bukowina Tatrzańska na północy. Obszar mapy...

Mapa Podhale
Podhale - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Podhale to kraina bardzo atrakcyjna i szybko rozwijająca się dla turystyki. Mapa "Podhale" zawiera szlaki piesze, rowerowe i konne, informacje praktyczne znajdą tu także miłośnicy nart.

Mapa Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń
Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa zawiera praktyczne informacje o Głównym Szlaku Beskidzkim (GSB) – najdłuższym szlaku górskim w Polsce, prowadzącym przez niemal wszystkie pasma beskidzkie (Bieszczady, Beskid Niski, Beskid Sądecki, Gorce, Beskid Żywiecki, Beskid Śląski). Przy...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
kys30
10 marca 2020 kys30 napisał:
Super
jedrula77
11 listopada 2016 jedrula77 napisał:
Super widoczki
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.