Kuźnia w Siodełku - Pałac w Tworkowie drugi raz

Dodano 17 września 2020 przez plik GPX
Kuźnia w Siodełku - Pałac w Tworkowie drugi raz
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

188832
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 4.3
 • Dystans: 64,2 km
 • Przewyższenie: 47,2 m
 • Suma podejść: 131,82 m
 • Suma zejść: 135,07 m
 • Data: 24 sierpnia 2020
 • Lokalizacja: Racibórz, Tworków
1071906
Kuznia w Siodelku - Zamek Tworkow 8
Ruiny Zamku
1071907
Kuznia w Siodelku - Zamek Tworkow 7
Ruiny Zamku
1071908
Kuznia w Siodelku - Zamek Tworkow 21
Ruiny Zamku
1071909
Kuznia w Siodelku - Trasa rowerowa Zbiornik Raciborz 26
Po wale
1071910
Kuznia w Siodelku - Trasa rowerowa Zbiornik Raciborz 2
Trasa po wale
1071911
Kuznia w Siodelku - Trasa rowerowa Zbiornik Raciborz 6
Zbiornik
1071912
Kuznia w Siodelku - Trasa rowerowa Zbiornik Raciborz 7
1071913
Kuznia w Siodelku - Trasa rowerowa Zbiornik Raciborz 8
:)
1071914
Kuznia w Siodelku - Trasa rowerowa Zbiornik Raciborz 3
Oaza
Pałac Tworków. Ruszamy z parkingu koło szkoły kierujemy się w stronę lasu. Po lewej stronie mamy działki. Z końcem działek skręcamy w lewo. Teraz najbliższe km pokonujemy trasą w lesie, który ucierpiał podczas pamiętnej wichury. Docieramy do skrzyżowania z drogą Polaczkową. (Tutaj trafiamy na szlak czerwony). Skręcamy w prawo. Trasa przyjemna, szeroka, lekko w dół. Mijamy szkółkę leśna. Wyjeżdżamy na drogę asfaltową. Teraz w lewo. Pokonujemy tory kolejowe. Wjeżdżamy do centrum Nędzy. Na skrzyżowaniu koło Kościoła skręcamy w prawo. Wspinamy się na wiadukt nad torami kolejowymi trasy Racibórz – Rybnik następnie Racibórz – Kędzierzyn – Koźle. Zjeżdżamy w dół. Droga asfaltowa skręca w prawo. My prosto wzdłuż torów. Szlakiem zielonym wjeżdżamy w las. Docieramy do Rezerwatu Łężczok. Na chwilę można przystanąć aby podziwiać mieszkańców tego terenu. Po drodze mijamy Dąb Sobieskiego i Ruiny Dworku Myśliwskiego.
Ścieżką pomiędzy stawami wyjeżdżamy na ścieżce rowerowej prowadzącej do Raciborza. Pokonujemy most nad kanałem Ulga. Zaraz za nim w prawo na ścieżkę po wale. Najbliższe km pokonujemy właśnie tą ścieżką. Docieramy do Parku Zamkowego. Po lewej stronie mijamy stadion następnie po prawej Plażę Miejską i kolejna atrakcja po lewej to Zamek w Raciborzu.
Wjeżdżamy na most skręcamy w prawo. Z mostu w stronę Pomnika Matki Polki. Przejściem dla pieszych za rondem jedziemy w górę w ulicę Odrzańską i jesteśmy na rynku w Raciborzu. Kierujemy się prosto w ulicę Nową. Przejeżdżamy koło Sądu. Na światłach prosto. Wjeżdżamy w ulicę Opawską. Pokonujemy kolejne dwa ronda prosto. Ulicą Marii Skłodowskiej Curi jedziemy do końca gdzie przy końcu działek skręcamy w lewo. Trasa trudniejsza ze względu na jej nie dużą szerokość i nawierzchnię. Przejeżdżamy pod torami kolejowymi i ciepłociągiem. Wjeżdżamy na drogę z płyt betonowych. Okrążamy zakład. Docieramy do ulicy Studziennej. Kolejna krzyżówka w lewo w Sosnowiecką. Przed sobą mamy wały zbiornika Racibórz Dolny. Za torami kolejowymi w prawo. Jedziemy cały czas przed siebie i wjeżdżamy na wał aby zobaczyć ogrom tej budowli jak i miejsca gdzie zwierzęta znalazły swoje miejsce na ziemi do spokojnego życia.
Droga szeroka, utwardzona sprzyja jeździe, mijamy różnego rodzaju śluzy i mosty.
Na horyzoncie pojawiają się zarys celu wycieczki. Wałem docieramy do stacji kolejowej w Tworkowie. Skręcamy w jej stronę.
Teraz podążamy Dworcową do centrum wioski. Na krzyżówce z Dworcowej skręcamy w Parkową. Docieramy do celu Pałacu w Tworkowie. Rower musimy zostawić przed bramą. Po zwiedzaniu wracamy na rower. Można wrócić taką samą trasą lub wybrać nową. Druga opcja ciekawsza. ????
Wychodząc z Parku skręcamy w prawo i dalej jedziemy ul. Parkową. Jesteśmy przy stawie. Jedziemy jego prawym brzegiem. Mijamy zabytkowy młyn.
Skręcamy w prawo w Aleję “Hroza”. Wjeżdżamy do Bieńkowic. Znowu w prawo w Raciborską. Przejeżdżamy nad Psiną, na krzyżówce w prawo w Pomnikową, która skręca następnie w lewo. Kolejne rozwidlenie w prawo w ul. Szkolną, później w Odrzańską. I kręcimy przed siebie aż do zbiornika, gdzie skręcamy w lewo. Tą trasą jedziemy przed siebie. Mijamy miejsce gdzie wjechaliśmy na wał. Zjeżdżamy z wału. Po prawej mamy wał a po lewej Rafako. Przed mostem skręcamy w lewo. Jedziemy przed siebie. Droga doprowadza Nas do wału. Skręcamy w prawo. Następne km pokonujemy ścieżką rowerową na koronie wału.
Mijamy most na trasie do Rybnika, kolejowy i na kolejnym moście skręcamy w prawo. Zjeżdżamy z mostu. Można jechać prosto przez Łężczok lub przez Ciechowice, Turze. Wybrana opcja 2. Na skrzyżowaniu skręcamy w lewo w stronę Ciechowic. Mijamy Łęg, Zawadę Książęcą. W Ciechowicach skręcamy w lewo w ulicę Raciborską, gdzie na końcu znajdziemy Prom rzeczy i ruiny mostu wysadzonego podczas II Wojny Światowej. Wracamy do skrzyżowania z przystankiem i kapliczką, skręcamy w lewo w Kuźnicką dojeżdżamy do Raciborskiej gdzie skręcamy w lewo. Docieramy do Turza. Cały czas kręcimy główną trasą przed siebie. Mijamy kapliczkę na skrzyżowaniu w centrum wioski. Wjeżdżamy na most. Docieramy do Siedlisk. Tutaj na rozwidleniu koło remizy skręcamy w prawo. Droga z asfaltowej zmienia się w szutrową. Przejeżdżamy przez tory kolejowe. Jedziemy wzdłuż lasu. Wjeżdżamy na asfalt. Przy kąpielisku skręcamy w prawo. Kolejna krzyżówka prosto następna w lewo. Docieramy do miejsca startu wycieczki.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Euroregion Praděd
Euroregion Praděd - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Turistická mapa Euroregionu Praděd zahrnuje území česko-polského příhraničí: na české straně okresy Jeseník a Bruntál, na polské straně Opolské vojvodství. Speciálně zpracovaný kartografický podklad obsahuje nezbytné informace pro aktivní...

Mapa Ostrava i okolice
Ostrava i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa prezentuje fragment północno-wschodnich Czech, przy granicy z Polską, na pograniczu Śląska i Moraw. Stolica regionu - Ostrawa - to ważny ośrodek komunikacyjny i gospodarczy Czech. Rok wydania: 2016/2017

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.