category-icon

KUŹNIA RACIBORSKA – TWORÓG MAŁY – ZIELONA KLASA – KUŹNIA RACIBORSKA

34 km
42 m
Kuźnia Raciborska
Polecamy

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2017-03-02
Kuźnia Raciborska
category-icon
34 km
42 m
35 m
Łatwy
6/6
KuzniaWsiodełku.pl poleca:
Jedziemy drogą BARACHOWSKA cały czas prosto asfaltem. Podziwiamy pięknie odbudowany las po pożarze w 1992 roku. Przejeżdżamy przez przejazd kolejowy. Mijamy wieżę obserwacyjną. (1) Na skrzyżowaniu (2) skręcamy w lewo – KOTLARSKA. Kończy się asfalt, jedziemy cały czas prosto po ubitych kamieniach. Mijamy ławkę zakochanych, (3) nadal prosto i na skrzyżowaniu skręcamy w prawo. (Znak kieruje Nas do kaplicy) Po lewej mamy drewnianą Kaplicę Św. Magdaleny. Cały czas prosto. Mijamy znak Nadleśnictwo Rudziniec, (4) droga wije się przez las. Po drodze mijamy budowę „leśnej autostrady” (5) Dojeżdżamy do TWOROGU MAŁEGO. (6) Na pierwszej krzyżówce skręcamy mocno w prawo w stronę lasu. Z TWAROGOWSKIEJ skręcamy na DO ŻWIROWEJ. Na skrzyżowaniu z ENERGETYCZNĄ skręcamy w lewo. (jedziemy wzdłuż linii wysokiego napięcia) Następnie skręcamy w prawo NA ORŁY i przed siebie. Zatrzymujemy się pod tablicą i kamieniem upamiętniającym to miejsce. (7) Teraz drogę wyznaczają znaki Leśnej Dydaktycznej Ścieżki Rowerowej. (po drodze mijamy wiele tablic informacyjnych oraz bardzo ciekawe miejsce zwane ZIELONĄ KLASĄ – 8). Drogą NA SZLABAN docieramy do asfaltowej KOTLARSKIEJ. Skręcamy w prawo i na kolejnym skrzyżowaniu kierujemy się jak znak wskazuje w stronę Kościoła w Kuźni Raciborskiej (ZAKAZANA). (9) Mijamy tory kolejowe. Droga wije się wśród drzew. Jesteśmy na skrzyżowaniu z drogą BARACHOWSKĄ, którą już jechaliśmy. Skręcamy w lewo i prosto szlakiem do stadionu.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Gliwice i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Gliwice i okolice
Mapa Gliwic i okolic, na której zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Wyróżniono miejscowości godne zwiedzania i miejsca szczególnie interesujące aktywnych.
Powiat raciborski
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Powiat raciborski

Mapa Raciborza i okolic obejmuje obszar, w skład którego wchodzą gminy: Racibórz, Kornowac, Nędza, Kuźnia Raciborska, Rudnik, Pietrowice Wielkie, Krzanowice, Krzyżanowice. Szczególnie atrakcyjne miejsca zaznaczono żółtą ramką. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych i dydaktycznych, łącznie z kilometrażem.

Rybnik i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Rybnik i okolice

Mapa Rybnika i okolic obejmuje Żory, Jastrzębie-Zdrój, Rybnik i Wodzisław Śląski. Zaznaczono na niej informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych.

Euroregion Praděd
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Praděd

Turistická mapa Euroregionu Praděd zahrnuje území česko-polského příhraničí: na české straně okresy Jeseník a Bruntál, na polské straně Opolské vojvodství. Speciálně zpracovaný kartografický podklad obsahuje nezbytné informace pro aktivní turistiku v přeshraniční oblasti: pěší, jezdecké, cyklistické stezky a další významné objekty infrastruktury cestovního ruchu. 

Mapa byla zpracována v rámci projektu „E-bike moderní turistika" spolufinancovaného z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj a ze státního rozpočtu. „Překračujeme hranice".

Euroregion Pradziad
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Pradziad

Mapa turystyczna Euroregionu Pradziad obejmuje obszar pogranicza polsko-czeskiego: po polskiej stronie województwo opolskie a po czeskiej okresy Jesenik i Bruntal. Specjalnie opracowany podkład kartograficzny zawiera niezbędne informacje do uprawiania aktywnej turystyki w transgranicznym regionie: szlaki piesze, konne, trasy rowerowe oraz inne ważne elementy infrastruktury turystycznej.

Mapa została wykonana w ramach projektu „E-bike nowoczesna turystyka” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. „Przekraczamy granice”.

 

Województwo opolskie i plan Opola
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo opolskie i plan Opola

Mapa Opola i okolic obejmuje obszar województwa w skali 1:190 000. Mapa zawiera aktualny przebieg dróg wraz z numeracją, odległości drogowe, granice powiatów i gmin ponadto stacje paliw, hotele, parkingi, zabytki, zaznaczono wszystkie miejscowości. Mapa oprócz województwa obejmuje też pogranicze i obszar Wrocławia. Na obu mapach wkreślono współrzędne geograficzne zgodne z GPS. Opracowanie obejmuje także plan Opola w skali 1:20 000, widoczny po odpowiednim zbliżeniu.