category-icon

KRYM2012 - Dzień 2

533 km
13 h 17 min
2.9 km
Polska, podkarpackie, Ustjanowa Górna

Route characteristics

2012-05-26
Polska, podkarpackie, Ustjanowa Górna
category-icon
533 km
2929 m
3152 m
13 h 17 min
3.8/6
Drugi dzień naszej wyprawy Polska - Ukraina - Republika Krymu

Więcej można przeczytać na naszej stronie klubowej:
http://www.sat4x4.pl/podroze/43-krym-2012/58-krym-2012.html

Sobota 26 maja 2012
Ranek przywitał nas niesamowitym widoczkiem na Ustrzyki i okolice. Piękna słoneczna pogoda, błękitne niebo a w dole miasteczko spowite poranną mgłą. Cóż, nie mamy zbyt dużo czasu na rozkoszowanie się tym widokiem. Decydujemy się na start na granicę bez śniadania – zjemy po drugiej stronie. W ten sposób o 7:00 dwa Land Rovery Discovery ze swoimi załogami stają na granicy w Krościenku.
Gładko i szybko przeszła kontrola – mało kto z „graniczników” miał ochotę na przeszukiwanie po brzegi załadowanych samochodów. Zresztą z daleka widać że oba samochody nie jeden wyjazd mają za sobą i żadni z nas przemytnicy.
Witaj Ukraino !!!
Pierwsze przebyte kilometry już nam mówią że szybko i przyjemnie nie będzie – że „przelotówka” na Krym nie będzie taka łatwa. Drogi podziurawione jak szwajcarski ser. Nie ma szans na ominięcie ich a ewentualnie tylko na minięcie tych większych – tak aby nie uszkodzić opony i nie dobijać i tak dociążonego zawieszenia.
Prędkość nie za wielka ale … cały czas przed siebie. Za Samborem robimy małe zakupy śniadaniowe i po parunastu kilometrach pierwszy nasz postój na „małe conieco”.
Jedziemy dalej… mijamy Lwów, Tarnopol i po przejechaniu około 500 km decydujemy się na nocleg. Nie ma co przeginać, jest po 19:00 i zaczyna się powoli robić ciemno. Szukamy spokojnego zakątka tuż za linią drzew obok głównej drogi i rozbijamy mini-obóz.
Polna droga okazała się bardzo ruchliwą ale … skończyło się na pozdrowieniach i uśmiechu.
Zresztą w każdej wsi, w każdym miasteczku budziliśmy nie małe zainteresowanie, uśmiechy na twarzy i gesty pozdrowień ze strony mieszkańców. Po drodze wiele samochodów trąbiło mijając nas, pozdrawiając gości na Ukrainie lub migało światłami – przestrzegając przed DAI (Milicją pilnującą porządku na drogach)

Comments

You may find the map from our app useful on this route

Bieszczady - Worek Bieszczadzki, Tarnica, Muczne
TOURIST MAP IN THE TRASEO APP
Bieszczady - Worek Bieszczadzki, Tarnica, Muczne

Obszar mapy to: Wołcze (na Ukrainie), Stuposiany, Wołosate, źródła Sanu. W jej centralnej części jest Worek Bieszczadzki, miejscowość Muczne i szczyt Tarnica. Mapa zawiera wszelkie informacje pozwalające łatwiej zaplanować wycieczkę – trasy rowerowe, szlaki piesze i ścieżki przyrodniczo-edukacyjne z podaniem ich długości i czasów przejść. Rok wydania 2024

Bieszczady. Ustrzyki Dolne
TOURIST MAP IN THE TRASEO APP
Bieszczady. Ustrzyki Dolne

Mapa obejmuje obszar na południe od miejscowości Ustrzyki Dolne. Przez Holicę, Czarną Górną do Lutowisk i rezerwatu Krywe. Na wschodzie ogranicza ją granica polsko - ukraińska. Na mapie oznaczono szlaki turystyczne i ścieżki dydaktyczne wraz z czasami przejść. Przy trasach rowerowych podano ich długości. Ponadto na mapie znajdziemy wszelkie informacje potrzebne turyście. Rok wydania 2024

Bieszczady - Cisna i okolice
TOURIST MAP IN THE TRASEO APP
Bieszczady - Cisna i okolice

Mapa Bieszczadów w okolicach Cisnej - miejscowość jest  wcentralnej części mapy. Na mapie znajdują się miejscowości: Jabłonki, Zatwarnica, Łopienka, Wetlina, Balnica. Znajdziemy tu trasy rowerowe, szlaki piesze i ścieżki przyrodniczo-edukacyjne. Podane są długości czasu przejść. Rok wydania 2022

Bieszczady Połoniny
TOURIST MAP IN THE TRASEO APP
Bieszczady Połoniny

Mapa swym zasięgiem obejmuje najciekawsze pasma górskie Bieszczadów. Są tu wszystkie połoniny: Wetlińska, Caryńska, Bukowska, Dźwinicka, Tarnica, Szeroki Wierch, Mała i Duża Rawka oraz Pasmo Jeleniowatego (obok Mucznego) z nowo wybudowaną wieżą widokową. Pokazano tu wszystkie szlaki i ścieżki dydaktyczne z ich  długościami i czasami przejść. Przy trasach rowerowych podano ich długości. Ponadto na mapie zaznaczono wszystkie informacje potrzebne turyście. Rok wydania 2024
W części opisowej mapy, wzbogaconej fotografiami, zawarto informacje o pasmach i szczytach górskich oraz miejscowościach tu położonych. 

Bieszczady Zachodnie: Góry Bukowskie
TOURIST MAP IN THE TRASEO APP
Bieszczady Zachodnie: Góry Bukowskie

Mapa Bieszczady Zachodnie od czeskiego wydawnictwa DPA prezentuje słowacką część Bieszczadów Zachodnich - cały ich obszar rozciąga się od Przełęczy Użockiej po Przełęcz Łupkowską. Polskie Bieszczady są jedynie częścią Bieszczadów Zachodnich. Ich słowacka część znana jest w tym kraju pod nazwą Góry Bukowskie (Bukovské vrchy), zaś na Węgrzech funkcjonuje jako Keleti Beszkidek.

Użański Park Narodowy
TOURIST MAP IN THE TRASEO APP
Użański Park Narodowy
Mapa "Użański Park Narodowy" przedstawia pbszar w zachodniej Ukrainie, położony w zakątku Zakarpacia, utworzonym przez zbieg granicy Ukrainy z Polską i ze Słowacją. Obejmuje obie strony doliny górnego Użu wraz z jego źródłami – wschodni kraniec Bieszczadów Zachodnich, południowo-zachodni kraniec Bieszczadów Wschodnich i północno-zachodnią część Połoniny Równej. Najwyższe szczyty Parku leżą w grzbiecie granicznym z Polską – Wielka Rawka (1304 m n.p.m.) i Kińczyk Bukowski (1251 m n.p.m.). Po stronie polskiej z Użańskim PN sąsiaduje Bieszczadzki Park Narodowy, a po stronie słowackiej – Park Narodowy Połoniny. Wraz z nimi Użański PN wchodzi w skład Międzynarodowego Rezerwatu Biosfery „Karpaty Wschodnie”. Na Przełęczy Użockiej Użański PN graniczy z Nadsańskim Regionalnym Parkiem Krajobrazowym. (wikipedia.pl)

Towns on the route