Krótka pętla Pasmem Łososinskim

Dodano 20 marca 2013 przez plik GPX
Krótka pętla Pasmem Łososinskim
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

17924
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 3.1
 • Dystans: 19,1 km
 • Przewyższenie: 339,08 m
 • Suma podejść: 1 024,16 m
 • Suma zejść: 1 024,16 m
 • Data: 20 marca 2013
 • Lokalizacja: Polska, małopolskie, Limanowa, Sarczyn
101747
IMG_8045
101748
IMG_7722
101749
IMG_7690
Początek trasy znajduje się na Stacji Narciarskiej Limanowa-Ski. Stamtąd w lewo drogą asfaltową na przełęcz pod Sałaszem (koniec asfaltu), a następnie w kierunku zachodnim na góry Sarczyn oraz Groń. Tuż za szczytem Gronia należy odbić ze szlaku turystycznego w prawo w kierunku osiedla Stasiakówka. Tutaj trasa przebiega najpierw pomiędzy domami, a później przez malowniczy bukowy las i dociera z powrotem do przełęczy pod Sałaszem. Z przełęczy należy kierować się na wschód. Kilkaset metrów przed cmentarzem na górze Korab trasa odbija w prawo do miejscowości Jaworzna.
Po krótkim zjeździe kilkukilometrowy podjazd najpierw do osiedli Cuprówka i Oślak, a następnie na Sałasz (razem ok +300 m.). Z Sałasza trasa wiedzie grzbietem i jest oznakowana niebieskim szlakiem pieszym aż do Stacji Narciarskiej Limanowa-Ski. Tutaj znajduje się najstromsze podejście na całej trasie, wiodące na górną stację wyciągu. Przy dobrej widoczności miżna stąd podziwiać niesamowite widoki na Tatry, Beskid Sądecki i Wyspowy.
Po stromym podejściu czeka na nas nie mniej strome zejście (zjazd) fragmentem trasy downhillowej (uwaga na luźne i śliskie kamienie), w kierunku Nowego Krzyża na Miejskiej Górze. Z krzyża trasa wiedzie ścieżką w dół do ul. Słonecznej, a następnie odbija w prawo w kierunku Stacji Limanowa-Ski.

Na całym przebiegu trasy znajduje się ok. 1 km asfaltu, reszta to szerokie leśne drogi, w kilku miejscach wąskie i kamieniste ścieżki. Dość wysoki stopień trudności (duże różnice wysokości, kilka stromych zjazdów i podjazdów, w kilku miejscach kamienie i śliska nawierzchnia) zadowoli średniozaawansowanych miłośników MTB, biegaczy i piechurów.

Trasę poleca:
BeskidWyspowy.com

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Małopolska na rowerze
Małopolska na rowerze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych: - z projektu VeloMałopolska; - Szlak wokół Tatr (część polska); - inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki).  ...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń
Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa zawiera praktyczne informacje o Głównym Szlaku Beskidzkim (GSB) – najdłuższym szlaku górskim w Polsce, prowadzącym przez niemal wszystkie pasma beskidzkie (Bieszczady, Beskid Niski, Beskid Sądecki, Gorce, Beskid Żywiecki, Beskid Śląski). Przy...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
kys30
3 grudnia 2016 kys30 napisał:
Piękne widoki:)
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.