Krasnobród- Św. Roch - Park Dinozaurów - Krasnobród

Dodano 10 czerwca 2016 przez plik GPX
Krasnobród- Św. Roch - Park Dinozaurów - Krasnobród
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

79582
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.0
 • Dystans: 14,9 km
 • Przewyższenie: 112,92 m
 • Suma podejść: 211,26 m
 • Suma zejść: 193,57 m
 • Data: 26 maja 2016
 • Lokalizacja: Krasnobród
473530
72624
473531
13160
473532
24493
473533
364
473534
42317
473535
782
Fajna rodzinna trasa, spokojna po utwardzonej gruntowej drodze z malowniczymi widokami lasu w kompletnej leśnej ciszy.
Naszą wyprawę rozpoczynamy na parkingu przy zalewie w Krasnobrodzie ( parking od strony wieży widokowej) . Wjeżdżamy na drewniana kładkę na rzece Wieprz i po zjechaniu z niej skręcamy w prawo na okalającą zalew ścieżkę pieszo – rowerowa i jedziemy wzdłuż zalewu kierując się na jego drugi koniec. Po dojechaniu do lasu skręcamy w widoczna drogę idąca w las, którą dojeżdżamy do drogi gruntowej na której skręcamy w prawo. Jedziemy sobie spokojnie podziwiając szumiący las do rozwidlenia dróg na skraju wsi Hutki i tu skręcamy w drogę w lewo w głąb lasu. Teraz jadąc dalej zagłębiamy się coraz bardziej w las, który staje się coraz gęstszy, cichszy a przez to piękniejszy i urokliwszy. Jedziemy sobie cały czas fajną twardą drogą gruntową, która prowadzi nas do następnego rozwidlenia dróg i tu skręcamy w lewo. Od tego miejsca droga zaczyna się stopniowo podnosić w górę. Podjazd staje się coraz bardziej stromy – można zejść z rowerów i je podprowadzić ( ok 300 m ) i wjeżdżamy na szczyt wzniesienia , możemy tutaj odpocząć – jesteśmy na górze w środku pięknego gęstego lasu, słychać tylko szum drzew i śpiewy ptaków oraz tajemnicze odgłosy dochodzące z lasu. Na wprost biegnie w las pieszy szlak , a my jedziemy dalej na prawo cały czas szeroką drogą gruntową, która zaczyna opadać w dół. Robimy sobie fajny długi łagodny zjazd do następnego rozwidlenia dróg na którym skręcamy w lewo i dalej jedziemy utwardzoną drogą, która prowadzi nas na skraj lasu gdzie jest szlaban zamykający wjazd do lasu, po lewej stronie mamy ścieżkę, która zaprowadzi nas do kaplicy Św. Rocha. Warto zobaczyć piękną starą, urokliwą kapliczkę postawioną w lesie na stoku leśnego wzniesienia otoczona starymi ogromnymi drzewami dającymi tajemniczy cień. Po oglądnięciu kapliczki nasza droga prowadzi dalej prosto . Po ok. 300 m mamy małą polankę z miejscem na grilla , ławeczkami i małym sklepikiem gdzie możemy kupić lody i coś do picia , możemy odpocząć z dziećmi. Jadąc dalej za jakieś 200 m dojeżdżamy do Parku Dinozaurów – miejsce warte odwiedzenia z dziećmi. Są tu wspaniałe gipsowe figury dinozaurów i opowiadający z ogromną pasją przewodnik. Po zwiedzeniu parku dinozaurów jedziemy dalej i dojeżdżamy do drogi asfaltowej na której skręcamy w lewo i jedziemy do Krasnobrodu. Po wjechaniu na małą górkę jesteśmy już w Krasnobrodzie , jedziemy dalej tak jak prowadzi droga asfaltowa. Na brzegu drogi mamy chodnik, którym możemy się poruszać bezpiecznie z dziećmi. Po chwili widzimy drogowskaz w lewo w kierunku na zalew, jedziemy w tę stronę i dojeżdżamy do zalewu wokół którego prowadzi ścieżka pieszo – rowerowa . Po przeciwnej stronie zalewu na wzniesieniu widzimy wieże widokową do której się kierujemy. Po dojechaniu na parking pod wieżą kończy się nasza wycieczka , możemy teraz wejść na wieżę widokową i podziwiać piękną panoramę na malownicze tereny Roztocza i położony w dole Krasnobród.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Roztocze
Roztocze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Roztocza prezentuje uroki wschodniego zakątka Polski. Roztocze jest terenem wyżynnym, o silnym zalesieniu, poprzecinanym malowniczymi rzekami. Na obszarze tym położony jest Roztoczański Park Krajobrazowy oraz wiele miast o wysokiej...

Mapa Rowerem po Roztoczu
Rowerem po Roztoczu - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

"Rowerem po Roztoczu" to mapa jednego z najbardziej zielonych obszarów Polski - Roztocze, bo o nim mowa, to kraina geograficzna łącząca Wyżynę Lubelską z Podolem. To właśnie tutaj utworzono Roztoczański Park Narodowy, aby chronić cenne dziedzictwo...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.