krakowskie zakamarki

Dodano 20 października 2012 przez rysowanie
krakowskie zakamarki
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

15166
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 2.5
 • Dystans: 12,6 km
 • Przewyższenie: 16,6 m
 • Suma podejść: 22,71 m
 • Suma zejść: 29,32 m
 • Data: 20 października 2012
 • Lokalizacja: Polska, małopolskie, Kraków
89445
2) patriotyczne baloniki
baloniki pojawiły się okazjonalnie w drodze na Kopiec Kraka - nie ma ich tam oczywiście na co dzień, ale kto wie, może kiedyś znowu się pojawią
89446
1) kawałek Rynku Podgórskiego
gołębie w Krakowie to standard - szczególnie na różnego rodzaju placach - czasami nawet zapozują do zdjęcia (albo i nie)
89637
3) wnętrze kamienicy przy ul. Józefa
niezwykle klimatyczne wnętrze - od lat nieremontowane. Na korytarzach kufry, stare szafy i szafki. Z okien widok na wieżę bazyliki Bożego Ciała
89816
4) widok z okna (zdj. 3)
widok na wieżę bazyliki Bożego Ciała ze wspominanej kamienicy przy ul. Józefa
91287
4) Bazylika Bożego Ciała
91288
7) Mały Rynek
nieco przymglony, podeszczowy Mały Rynek - odchodzący od tematu typowego zakamarka :)
91289
9) Kościół Mariacki
pozostajemy w klimatach "serca" Krakowa i zarazem odbiegamy od tematu "zakamarka" :)

to właśnie tutaj ślub wzięli poeta Lucjan Rydel i Jadwiga Mikołajczykówna, pochodząca ze wsi Bronowice. Uroczystość odbyła się 20 listopada 1900 roku, a wesele, w swoim dramacie, opisał oczywiście Stanisław Wyspiański :)
91290
8) Wieża Ratuszowa
91308
6) Fort 52 Borek
Fort 52 Borek powstał w latach 1885 - 1886, na miejscu wcześniejszego fortu półstałego ziemno-drewnianego. Podczas II wojny światowej w Forcie przetrzymywani byli francuscy i rosyjscy jeńcy. 26 grudnia 1944 roku na przedpolu Fortu wylądowała amerykańska latająca forteca B - 17 o imieniu Candie, uszkodzona podczas bombardowania zakładów chemicznych w Blachowni Śląskiej. Po wojnie przez wiele lat w Forcie mieściła się filia ''Bacutilu'', następnie baza samochodowa i sprzętowa spółdzielni budowlanej. Z początkiem lat 80. ubiegłego wieku Fort opustoszał.
91309
aleja Adolfa Dygasińskiego
tym razem już nie Kazimierz, ale okolice Prokocimia. Pan w średnim wieku też bardzo ładnie wpasował się w klimat ujęcia :)

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Rowerowy Szlak Orlich Gniazd
Rowerowy Szlak Orlich Gniazd - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Szlak Orlich Gniazd to „rowerowy klasyk”. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych szlaków rowerowych w kraju, cieszącym się ugruntowaną renomą i dużą popularnością zarówno wśród rowerzystów o sportowym zacięciu, jak i miłośników turystyki...

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaznaczone zastały szlaki piesze, konne i rowerowe, w tym najważniejsze: Jurajski Szlak „Orlich Gniazd”, Szlak twierdzy Kraków, Szlak Zamonitu, Szlak Żarecki i inne.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.