Kozubnik i Wielka Puszcza

Dodano 1 maja 2015 przez plik GPX
Kozubnik i Wielka Puszcza
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

58246
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 4.3
 • Dystans: 31,8 km
 • Czas trwania: 3 h 10 min
 • Średnia prędkość: 10,01 km/h
 • Przewyższenie: 272,05 m
 • Suma podejść: 658,5 m
 • Suma zejść: 653,69 m
 • Data: 1 maja 2015
 • Lokalizacja: Czaniec
330904
Jezioro Czanieckie
330905
podjazd z górą Żar w tle
330906
Kozubnik
330908
Kozubnik
330909
Kozubnik
330910
Kozubnik
330914
Kozubnik
330915
Kozubnik
330916
Kozubnik
330917
Kozubnik
330918
Kozubnik
330919
Kozubnik
330920
kryty basen
330922
potok zapewniał wodę w basenie
330923
potok Wielka Puszcza
330936
Podjazd wzdłuż Wielkiej Puszczy
330937
Przełęcz Traganicka
330938
droga
330939
pizza!
Start: Czaniec. Stąd obok Jeziora Czanieckiego, przez Porąbkę kierujemy się w stronę doliny Mała Puszcza i położonego w niej Zespółu Domów Wypoczynkowo Szkoleniowych Hutniczego Przedsiębiorstwa Remontowego Porąbka-Kozubnik. Kompleks powstał na przełomie lat 60-tych i 70-tych XXw, czyli w złotym okresie PRL. Był ośrodkiem samowystarczalnym, posiadał własne ujęcie wody, oczyszczalnię ścieków, awaryjny system zasilania i własną stację benzynową. Ośrodek zatrudniał stały personel medyczny. Bywali tu partyjni dygnitarze - np. syn Leonida Breżniewa. Czasy jego świetności skończyły się wraz z upadkiem PRL-u. Spółka, która kupiła ośrodek, szybko popadła w ogromne długi. Dzisiaj, niegdyś okazały, o wysokim standardzie kurort jest opuszczony. Wartościowe przedmioty i urządzenia zostały rozszabrowane. Obecnie ośrodek jest wykorzystywany m. in. przez paintballowców.
Chodząc wśród resztek dawnej świetności - wrażenie jest takie, jakby zwiedzało się miasto Prypeć obok Czarnobyla. Jednak śmierć tego miejsca nie jest przesądzona. Widać pierwsze prace rewitalizacyjne i remontowe. W planach jest budowa aquaparku i przywrócenie dawnej świetności hotelom. Czy tak się stanie?
Kontynuując trasę - z Kozubnika zjazd do Porąbki, gdzie można się posilić przed dalszą podróżą. A ta wiedzie doliną wzdłuż potoku Wielka Puszcza. Asfaltowa droga wznosi się cały czas pod górę, jednak nachylenie nie jest duże. Ale...nie ma lekko. Gdy odbijamy w lewo, by dostać się na Przełęcz Traganicką - niektórzy zaczynają płakać... Z przełęczy, która oferuje piękne widoki - w dół do Traganic. Później bocznymi drogami przez Brzezinkę i Roczyny, docieramy do drogi, którą wracamy do Czańca.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Beskid Śląski, Żywiecki i Mały
Beskid Śląski, Żywiecki i Mały - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego - zostały zaznaczone na niej najpotrzebniejsze dla turystów informacje: przebiegi szlaków i atrakcje turystyczne. Z mapy można korzystać będąc offline, po zakupie wybiera się ją jako jeden z...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Małopolska na rowerze
Małopolska na rowerze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych: - z projektu VeloMałopolska; - Szlak wokół Tatr (część polska); - inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki).  ...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
kys30
19 października 2015 kys30 napisał:
ciekawa trasa :)
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.