KOSOROWICKIE JEZIORKA

Dodano 6 września 2021 przez plik GPX
KOSOROWICKIE JEZIORKA
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

227444
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 5.7
 • Dystans: 34,8 km
 • Przewyższenie: 30,45 m
 • Suma podejść: 101,92 m
 • Suma zejść: 102,14 m
 • Data: 18 sierpnia 2021
 • Lokalizacja: Opole
1282890
Kuznia w Siodelku - Trasy rowerowe Kosorowice 22
Czapla
1282891
Kuznia w Siodelku - Trasy rowerowe Kosorowice 18
Drapieżnik na rejonach
1282892
Kuznia w Siodelku - Trasy rowerowe Kosorowice 20
Grzyby
1282893
Kuznia w Siodelku - Trasy rowerowe Kosorowice 19
Skrzyżowanie
1282894
Kuznia w Siodelku - Trasy rowerowe Kosorowice 17
Zboże
1282895
Kuznia w Siodelku - Trasy rowerowe Kosorowice 15
Ptaszyna
1282896
Kuznia w Siodelku - Trasy rowerowe Kosorowice 21
Czapla
1282897
Kuznia w Siodelku - Trasy rowerowe Kosorowice 16
Skrzyżowanie
1282898
Kuznia w Siodelku - Trasy rowerowe Kosorowice 23
Wznoszenie
1282899
Kuznia w Siodelku - Trasy rowerowe Kosorowice 14
Łabędź
1282900
Kuznia w Siodelku - Trasy rowerowe Kosorowice 12
Jeziorka
1282901
Kuznia w Siodelku - Trasy rowerowe Kosorowice 13
"Podwodny las"
1282902
Kuznia w Siodelku - Trasy rowerowe Kosorowice 11
Czapla
1282903
Kuznia w Siodelku - Trasy rowerowe Kosorowice 10
Rodzinka
1282904
Kuznia w Siodelku - Trasy rowerowe Kosorowice 9
Łabędź
1282905
Kuznia w Siodelku - Trasy rowerowe Kosorowice 6
Żabka
1282906
Kuznia w Siodelku - Trasy rowerowe Kosorowice 8
Jeziorko
1282907
Kuznia w Siodelku - Trasy rowerowe Kosorowice 7
Łyska
1282908
Kuznia w Siodelku - Trasy rowerowe Kosorowice 5
Motylek
1282909
Kuznia w Siodelku - Trasy rowerowe Kosorowice 4
Motylek
1282910
Kuznia w Siodelku - Trasy rowerowe Kosorowice 3
Miejsce Pamięci
1282911
Kuznia w Siodelku - Trasy rowerowe Kosorowice 1
Skrzyżowanie
1282912
Kuznia w Siodelku - Trasy rowerowe Kosorowice 2
Leśna droga
Kosorowickie jeziorka – ciekawe miejsce o którym troszkę słyszałem i w końcu się tam wybrałem. W trasę ruszamy w Rynku. Mając za plecami Ratusz skręcamy w prawo w ul. Krakowską, docieramy do Placu Wolności gdzie skręcamy w lewo w ulicę Ozimską. Najbliższe km podążamy wzdłuż tej drogi aż docieramy do Stacji Paliw, gdzie kawałek za nią skręcamy w prawo w ulicę Tysiąclecia.

Główna droga prowadzi łukiem w prawo. Teraz przemieszczamy się ul. Grudzicką. Pokonujemy przejazd kolejowy, ulicą Morcinka docieramy do ulicy Strzeleckiej, gdzie skręcamy w lewo. Kolejne skrzyżowanie w prawo, w stronę dzielnicy Malina. Z ulicy Groszowickiej mocno skręcamy, jakbyśmy chcieli zawrócić skręcamy w lewo w ulicę Podlesie. Asfaltową drogą przejeżdżamy pomiędzy dwoma jeziorkami. Ulicą Olimpijczyków docieramy do skrzyżowania z ulicą Teligi. W lewo, kawałek jedziemy tą ulicą i skręcamy w prawo w ul. Gagarina. Koniec jazdy asfaltem. Teraz towarzyszyć będzie Nam szuter. Musimy pokonać niebezpieczny punkt na trasie czyli tory kolejowe. Kiedyś był przejazd, aktualnie został zlikwidowany. Po drugiej stronie torów skręcamy w lewo (szlak św. Jakuba)

Kręcimy korbą przed siebie. Po drodze mijamy Punkt Pamięci.

Trasa prosta i równa. Wśród drzew docieramy do miejscowości Kosorowice. Wyjeżdżamy na asfalt, którym docieramy do głównej drogi. Skręcamy w prawo. Przejeżdżamy kawałek, skręcamy w prawo. (Główna droga prowadzi łukiem w lewo). Droga asfaltowa zmienia się w szutrowo-piaskową. Docieramy do celu – Kosorowickie jeziorka wokół Nas. Część nich jest ogrodzonych ale i tak można dostrzec ich „mieszkańców”


a można nawet trafić na „podwodny las”

Jeśli pozwiedzamy już jeziorka wracamy na szlak i szukamy powrotu. Pomiędzy jeziorkami znajdujemy takie skrzyżowanie

Z szerokiej drogi, która po lewej stronie i prawej ma jeziorka jedziemy prosto w węższą prowadząca wśród pól. Kolejne kilometry przemieszczamy się wśród pól. W oddali po lewej mamy tory kolejowe. A przed widzimy las do które docieramy i skręcamy w lewo. Na kolejnym rozwidleniu skręcamy w prawo
Ścieżka skręca w prawo i teraz mamy po swojej lewej stronie tory kolejowe a po prawej las. Na wysokości osiedla przy stacji kolejowej po lewej stronie torów kolejowych. Po prawej stronie (troszkę musimy głębiej zjechać ze ścieżki) mamy kolejne jeziorka.
Ścieżką przejeżdżamy przez tory kolejowe. Kawałek za przejazdem skręcamy w prawo. Dojeżdżamy do głównej drogi skręcamy w prawo. Teraz przemieszczamy się wzdłuż ulicy Oświęcimskiej. Na rozwidleniu skręcamy w lewo. Skręcamy w prawo i zaraz w lewo w stronę Kościoła. Koło niego skręcamy w lewo i cały czas przed siebie. Przemieszczamy się pomiędzy domami docieramy do pól. Po naszej lewej mamy Odrę. Przejeżdżamy koło wysypiska. Z ulicy Podmiejskiej na wysokości pierwszych domów po lewej skręcamy w lewo. U podnóża kąpieliska Bolko skręcamy w lewo i teraz ścieżką z kostki brukowej jedziemy aż do centrum Opola. Początkowo po swojej lewej mamy Odrę. Następnie Kanał Młynówki. Wyjeżdżamy koło Komendy Policji. Skręcamy za nią w prawo. Docieramy do ulicy Krakowskiej, tutaj w lewo i cały czas prosto przez Plac Wolności docieramy do miejsca startu wycieczki.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Opole
Opole - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Plan miasta Opola w nowych granicach administracyjnych. Na planie umieszczono całą infrastrukturę miejską (urzędy, szkoły, teatry, kina) i turystyczną (szlaki, zabytki). Rok wydania: 2020

Mapa Kraina Dinozaurów
Kraina Dinozaurów - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Kraina Dinozaurów to obszar ograniczony miejscowościami: Krupski Młyn, Dobrodzień, Zagwiździe, Opole. W centrum mapy znajduje się Jezioro Turawskie z zaznaczonymi wieloma ośrodkami. Obok Jeziora jest miejscowość Krasiejów, gdzie odkryto...

Mapa Góra Świętej Anny
Góra Świętej Anny - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Obszar naniesiony na mapę Góry Świętej Anny przedstawia dużo większy obszar niż jej tytuł, ograniczona jest miejscowościami: Strzeleczki, Walce, Kędzierzyn-Koźle, Toszek i Opole. Na mapie zaznaczono: szlaki piesze oraz rowerowe (mają podane...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.