Korona Gór Polski rowerem #17 { Wielka Sowa, Waligóra, Chełmiec}

Dodano 23 sierpnia 2017 przez plik GPX
Korona Gór Polski rowerem #17 { Wielka Sowa, Waligóra, Chełmiec}
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

108382
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Trudny
 • Gwiazdki: 4.1
 • Dystans: 89,4 km
 • Czas trwania: 12 h 19 min
 • Średnia prędkość: 7,25 km/h
 • Przewyższenie: 628,8 m
 • Suma podejść: 1 893,6 m
 • Suma zejść: 1 824,8 m
 • Data: 13 sierpnia 2017
 • Lokalizacja: Kamienna Góra, Boguszów-Gorce, Nowa ruda, Sokolec
630518
.
630519
Ze zboczy Sowy w kierunku Gór Stołowych
630520
KGP#21 WielkaSowa
630521
KGP#23 Waligóra
630522
Schronisku na Chełmcu
nieczynne, ale otwarte
640277
Andrzejówka
Odcinek i dzień siedemnasty
Oznaczyłem trudny, chociaż poprzedni był średni. Ale jednak Wielka Sowa to solidny kawałek wspianaczki a jeszcze lepszy zjazdu, NIeznany Waligóra okazał się godny swojej nazwy bo mógł zwalić z nóg na z e j ś c i u . Tylko Chełmiec okazał się trochę łagodniejszy.
Ruszam. Za Nową Rudą zaczyna się lekko w góre, a potem coraz coraz. A od Sokolcy to już całkiem słusznie. Zazwyczaj :) wjeżdzałem tam z rozpędu po zjeżdzie z naprzeciwległej Niczyjej :), ale tym razem nie dałem rady i do schorniska Orzeł doczlapałem pieszkom. A dalej poł na pół. Na Szczycie Sowy umiejscowiona była meta Biegu na Wielką Sowę. Impreza na czternascie fajerek, O wejsciu na wierzę nie było mowy.
Wiec ruszyłem dalej zjazdem do Walimia. Ponieważ impreza na górze sie rozkręcała na szlaku było dość tłoczno i trzeba było nie tylko kamienie i korzonki omijać ale jeszcze ludków. Nie mniej nie używany wczesniej szlak okazał się bardzo atrakcjny i zaspokajajacy głód zjazdowy.
Okolice Waligóry to również, zupełnie nieznane tereny. Kopalnia melafiru. Zastanawiałem się co to jest. Za chwilę miałem się przekonać.
Ale najpierw przystanek przy Andrzejówce. Wszystko fajnie, ale tłum ludzi. Odwracam kolejnośc. Najpierw szczyt, potem obiad. Co tam taka mała górka.
Objadę ja w koło od tyłu i zjadę od strony schroniska. I pierwsza połowa tak, Łatwa dróżka, trawersem, po nawrocie kawałek podejscia i szczyt a na mim złorzeczacy pan 110 kg =, pytajacy - jest stąd inna droga. ?? Ki czort.
Ruszyłem w dół a po chwili wiedziałem o co chodzi. Pionowa rynna wypełniona melafirem. Moja zasada nie wycofywania się, zeby nie wiem co, byłaby wystawiona na próbę. Bo ten kawałek był chyba bardziej hardcorowy niż zbocze Lackowej..
:)
Andrzejówka poraz drugi i kierunek Chelmiec. Na szczyt dotarłem nieśpesznie i niemęcząco. A tam cicho głucho i pozamykane. Ale czy na pewno? :) Otwarte!. wewnątrz żywego ducha, tylko krótkofalówka. Ale jak potrzebujesz schronienia, jest. Takie miejsca też przywracają wiarę w ludzi.
Czas? Może jeszcze damy radę Skalnik? Próbujemy.
/... nie, nie damy rady i dobrze, bo gdybym poszedł tropem Śnieżnika, byłbym mokry jak na Śnieżnku. Ledwo zdążyłem się zakwaterować, luneło...

Cdn
(Wiecej zdjęć tu : https://goo.gl/photos/ukVKeGqFUSHGvAd38 )

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Góry Sowie
Góry Sowie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna "Góry Sowie" zamknięta jest przez: Wałbrzych na północnym-zachodzie, Broumov na zachodzie, Nową Rudę na południu, Srebrną Górę na południowym-wschodzie. Prawdziwą osobliwością tego obszaru są podziemne obiekty militarne. Jest to...

Mapa Góry Stołowe
Góry Stołowe - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Gór Stołowych przedstawia niezwykle malowniczy zakątek SUdetów. Góry Stołowe położone są w Sudetach Środkowych, na styku z Sudetami Wschodnimi. Mapa przedstawia obszar zamknięty na zachodzie przez czeski Hronov, na południu...

Mapa Mapa tras Strefy MTB Sudety
Mapa tras Strefy MTB Sudety - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia zbiór 26 górskich tras Strefy MTB Sudety, w tym tras singletrack, enduro i torów pumptrack, wiodących po terenach Gór Sowich, Suchych oraz Kamiennych. Dodatkowo na mapie zaznaczono punkty dostępu do tras Strefy, serwisy i myjnie...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0