Korona Gór Polski rowerem #17 { Wielka Sowa, Waligóra, Chełmiec}

Dodano 23 sierpnia 2017 przez plik GPX
Korona Gór Polski rowerem #17 { Wielka Sowa, Waligóra, Chełmiec}
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

108382
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Trudny
 • Gwiazdki: 4.1
 • Dystans: 89,4 km
 • Czas trwania: 12 h 19 min
 • Średnia prędkość: 7,25 km/h
 • Przewyższenie: 628,8 m
 • Suma podejść: 1 893,6 m
 • Suma zejść: 1 824,8 m
 • Data: 13 sierpnia 2017
 • Lokalizacja: Kamienna Góra, Boguszów-Gorce, Nowa ruda, Sokolec
630518
.
630519
Ze zboczy Sowy w kierunku Gór Stołowych
630520
KGP#21 WielkaSowa
630521
KGP#23 Waligóra
630522
Schronisku na Chełmcu
nieczynne, ale otwarte
640277
Andrzejówka
Odcinek i dzień siedemnasty
Oznaczyłem trudny, chociaż poprzedni był średni. Ale jednak Wielka Sowa to solidny kawałek wspianaczki a jeszcze lepszy zjazdu, NIeznany Waligóra okazał się godny swojej nazwy bo mógł zwalić z nóg na z e j ś c i u . Tylko Chełmiec okazał się trochę łagodniejszy.
Ruszam. Za Nową Rudą zaczyna się lekko w góre, a potem coraz coraz. A od Sokolcy to już całkiem słusznie. Zazwyczaj :) wjeżdzałem tam z rozpędu po zjeżdzie z naprzeciwległej Niczyjej :), ale tym razem nie dałem rady i do schorniska Orzeł doczlapałem pieszkom. A dalej poł na pół. Na Szczycie Sowy umiejscowiona była meta Biegu na Wielką Sowę. Impreza na czternascie fajerek, O wejsciu na wierzę nie było mowy.
Wiec ruszyłem dalej zjazdem do Walimia. Ponieważ impreza na górze sie rozkręcała na szlaku było dość tłoczno i trzeba było nie tylko kamienie i korzonki omijać ale jeszcze ludków. Nie mniej nie używany wczesniej szlak okazał się bardzo atrakcjny i zaspokajajacy głód zjazdowy.
Okolice Waligóry to również, zupełnie nieznane tereny. Kopalnia melafiru. Zastanawiałem się co to jest. Za chwilę miałem się przekonać.
Ale najpierw przystanek przy Andrzejówce. Wszystko fajnie, ale tłum ludzi. Odwracam kolejnośc. Najpierw szczyt, potem obiad. Co tam taka mała górka.
Objadę ja w koło od tyłu i zjadę od strony schroniska. I pierwsza połowa tak, Łatwa dróżka, trawersem, po nawrocie kawałek podejscia i szczyt a na mim złorzeczacy pan 110 kg =, pytajacy - jest stąd inna droga. ?? Ki czort.
Ruszyłem w dół a po chwili wiedziałem o co chodzi. Pionowa rynna wypełniona melafirem. Moja zasada nie wycofywania się, zeby nie wiem co, byłaby wystawiona na próbę. Bo ten kawałek był chyba bardziej hardcorowy niż zbocze Lackowej..
:)
Andrzejówka poraz drugi i kierunek Chelmiec. Na szczyt dotarłem nieśpesznie i niemęcząco. A tam cicho głucho i pozamykane. Ale czy na pewno? :) Otwarte!. wewnątrz żywego ducha, tylko krótkofalówka. Ale jak potrzebujesz schronienia, jest. Takie miejsca też przywracają wiarę w ludzi.
Czas? Może jeszcze damy radę Skalnik? Próbujemy.
/... nie, nie damy rady i dobrze, bo gdybym poszedł tropem Śnieżnika, byłbym mokry jak na Śnieżnku. Ledwo zdążyłem się zakwaterować, luneło...

Cdn
(Wiecej zdjęć tu : https://goo.gl/photos/ukVKeGqFUSHGvAd38 )

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Wielka Sowa
Wielka Sowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wielka Sowa to najbadziej popularny i najliczniej odwiedzany szczyt w Górach Sowich, jednocześnie jest to również najwyższy szczyt tego pasma Sudetów - 1015 m. n.p.m. Na szczycie Wielkiej Sowy odbywają się różne imprezy, zloty czy pikniki. Mapa...

Mapa Góry Bardzkie i okolice
Góry Bardzkie i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia najdalej na wschód wysunięte pasmo górskie w Sudetach Środkowych, a także dodatkowo część Gór Sowich i Gór Złotych. Zasięg mapy wyznaczają: Ząbkowice Śląskie na północy, Ołdrzychowice Kłodzkie i Złoty Stok na południu, Wolibórz na...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta