Korona Gór Polski rowerem #07 { Wysoka, Mogielica}

Dodano 23 sierpnia 2017 przez plik GPX
Korona Gór Polski rowerem #07 { Wysoka, Mogielica}
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

108371
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 4.7
 • Dystans: 67,3 km
 • Czas trwania: 12 h 9 min
 • Średnia prędkość: 5,54 km/h
 • Przewyższenie: 786,4 m
 • Suma podejść: 1 796,2 m
 • Suma zejść: 1 747 m
 • Data: 3 sierpnia 2017
 • Lokalizacja: Szczawnica, Krościenko, Szczawa, Jurków
630183
.
630184
.
630185
.
630186
.
630187
.
630188
.
630189
.
634958
Baza Namiotowa
635014
Grajcarek
635021
komfortowy nocleg
Etap siódmy.
Po burzowym popołudniu dnia poprzedniego, poranek słoneczny i w cywilizowanej temperaturze. Kierunek Jaworki, Homole i Wysoka. Asfaltowym poczatkiem docieram do nieasfaltowego poczatku wąwozu Homole. Budka biletowa jeszcze zamknięta, wiec bez biletu ruszam w góre potoku. Zmiana w stosunku do ostatniej tam bytnosci jest widoczna - stalowe schody. Ale to co powyżej niezmienione. Przyrodnicza atrakcja, której nie powinno się omijać. Ale polecam po sezonie letnim i nie w godzinach południowych :).
Po drodze zahaczam o łódzką studencką bazę namiotową, gdzie wszyscy się oczywiscie suszą :), ale w ogólnodostępnej wiacie czestują herbatą.
Dalszy szlak w kierunku Wysokiej to już nowość dla mnie, choć początek podobny do "ulubionego" podjazdu pod Durbaszkę :).
Końcówka do spotkania z niebieskim szlakiem, przypomina momentami Lackową :).
Sam szczyt po stalowych schodach... Kontrowersyjne, ale lepsze to niż całkiem zamknięty rezerwat...
Widok ze szczytu jak zwykle jest jedną z nagród za trudy wejścia. Tatry choć zamglone, i całe Podhale jak na dłoni. I troche tłumnie :)
Po dokonaniu formalności, w dół, po schodkach, a potem juz rower miał co robić. Scieżka przez durbaszkowe hale aż na Wysoki Wierch tradycyjnie targa włosy pod kaskiem, a z Wysokiego Wierchu na który warto zboczyć piękna panorama Pienin, Pasma Radziejowej.
Z Wysokiego Wierchu kolejny raz zabłądziłem :) i na szlak wracałem między krowami i krowimi plackami, zeby na koncu zostać porazonym prądem przy przechodzeniu ogrodzenia :). Szlak spokojnie doprowadza do Palenicy i do stoku narciarskiego. A na koncu lądujemy w Grajcarku. Pół godziny moczenia stopek w strumieniu i w drogę w kierunku Mogielicy.
Przelot do Zabrzeża to droga wdłuż Dunajca z systematyczną utratą wysokości...co potem trzeba będzie odrobić :). Do Szczawy trochę tej wysokości odzyskuję, jednak powoli mam dośc asfaltu i z zadowoleniem wjezdzam na szlak obok zaparkowanego samochodu uzbrojonego w dachowy bagażnik na dwa rowery, w pozycji jak to się zazwyczaj zostawia w pogotowu do użycia po zjechaniu z gór :)... ale nikogo na szlaku nie spotkałem.
Mogielica w 95% podjechana (niebieski od Szczawy) dopiero koncówka kazała doprowadzić na szczyt.
Tam prawie miałem zdecydować, że zanocuję na wieży, ale dobrze, że tego nie zrobiłem. Zjazd w dół niebieskim do Jurkowa to płynny prawie na całej długości kawałek, który usatysfakcjonowac może wielu endurbikerów.
Dlaczego dobrze, że nie zanocowałem na szczycie? bo nagle i niespodziewanie, jak to w górach lubi, luneło....:)...

(Wiecej zdjęć tu : https://goo.gl/photos/ukVKeGqFUSHGvAd38 )

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Małopolska na rowerze
Małopolska na rowerze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych: - z projektu VeloMałopolska; - Szlak wokół Tatr (część polska); - inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki).  ...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Podhale
Podhale - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Podhale to kraina bardzo atrakcyjna i szybko rozwijająca się dla turystyki. Mapa "Podhale" zawiera szlaki piesze, rowerowe i konne, informacje praktyczne znajdą tu także miłośnicy nart.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.