Korona Beskidu Niskiego - part II - Magura Małastowska i Wątkowska

Dodano 21 września 2020 przez plik GPX
Korona Beskidu Niskiego - part II - Magura Małastowska i Wątkowska
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

189358
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Bieganie
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 5.0
 • Dystans: 33,6 km
 • Czas trwania: 6 h 32 min
 • Średnia prędkość: 5,13 km/h
 • Przewyższenie: 385,49 m
 • Suma podejść: 1 302,1 m
 • Suma zejść: 1 300,18 m
 • Data: 20 września 2020
 • Lokalizacja: Małastów
1074759
Start - Przełęcz Małastowska
Dogodne miejsce do parkowania, chyba najblizej szczytu i schroniska na Magurze W poblizu rowniez znajduje sie Cmentarz wojenny nr 60.
1074760
Schronisko PTTK im. Stanisława Gabryela na Magurze
Schronisko PTTK im. Stanisława Gabryela na Magurze Małastowskiej – schronisko turystyczne, położone pod szczytem Magury Małastowskiej w Beskidzie Niskim. Jest zlokalizowane na wysokości 740 m n.p.m. i jest najwyżej położonym schroniskiem Beskidu Niskiego.
1074761
Magura Małastowska
Magura Małastowska – szczyt w Beskidzie Niskim, najwyższa kulminacja długiego na ok. 10 km pasma Magury Małastowskiej, ciągnącego się od Przełęczy Małastowskiej na pd.-wsch. po Bielankę na pn.-zach.
1074762
Cmentarz Wojenny nr 58 Przysłup
Cmentarz wojenny nr 58 – Przysłup – zabytkowy cmentarz z I wojny światowej znajdujący pod szczytem Magury Małastowskiej, zaprojektowany przez Dušana Jurkoviča.
1074763
Cmentarz wojenny nr 60 Magura
Cmentarz wojenny nr 60 – Pętna – austriacki cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej.
1074764
SkiPark Magura
SkiPark Magura na Magurze Małastowskiej – kompleks tras narciarskich położony w pobliżu Małastowa w Beskidzie Niskim na wschodnim zboczu Magury Małastowskiej. Ośrodek dysponuje jedną z najdłuższych tras narciarskich w południowo-wschodniej Polsce.
1074765
Strumyk na zakrecie
Troszke wody reszta blota. Latwo przeskoczyc
1074766
Rzeczka Małastówka
Latwa do pokonania nawet samochodem, koryto z plyt cementowych.
1074767
Wezel szlakowy nr 3
W poblizu Dziamery
1074768
Dziamera 757 mnpm
Dziamera – szczyt w Beskidzie Niskim, na południowy zachód od wsi Bartne i północny wschód od Pętnej. Leży w centralnej części Pasma Magurskiego. Stanowi zwornik dla dwu ramion górskich: zachodniego z Zawierszą i Kornutą oraz wschodniego z Ostrą Górą i Holą, rozdzielonych doliną potoku Wołosiec. Do kolejnego punktu udalem sie na przelaj przez las bez sciezek czy szlaku.
1074769
Wezel szlakowy nr4
W Poblizu Dziamery. Odcinek od dziamery do tego punktu byl bez zadnego szlaku czy sciezki przebyty tak przez las.
1074770
Strumyk niedaleko Bartne
Kolejny bez problemu do pokonania.
1074771
Rzeczka Bartnianka
Latwa do pokonania, wylozona z plyt cementowych.
1074772
Kornuty 830 mnpm
Szczyt w Beskidzie Niskim, w paśmie Magury Wątkowskiej. Na południowo-zachodnim zboczu zlokalizowany jest rezerwat przyrody Kornuty z Jaskinią Mroczną.
1074773
Magóra Jasielska 826 mnpm
1074774
Wątkowa 846 mnpm
Szczyt w Beskidzie Niskim nad Bartnem, najwyższy w paśmie Magury Wątkowskiej. Wierzchołek jest zupełnie zalesiony, znajduje się na nim tabliczka z nazwą szczytu. Północne i wschodnie zbocza znajdują się w ramach Magurskiego Parku Narodowego.
1074775
Magura Wątkowska 846 mnpm
Magura, zwana także od nazwy pasma Magurą Wątkowską – szczyt w Beskidzie Niskim nad Bartnem, w paśmie Magury Wątkowskiej, niższy od sąsiednich wierzchołków.
1074776
Szalas pod Magura
W razie deszczu
1074777
Przełęcz Majdan 625 mnpm
Przełęcz Majdan – przełęcz w środkowej części Beskidu Niskiego, położona pomiędzy szczytami Mareszki a Magury. Niegdyś przez przełęcz przebiegała droga z Bartnego do nieistniejącej wsi Świerzowa Ruska – do dziś jest fragmentami przejezdna. Na przełęczy znajdują się podmokłe łąki jesienia rosna rzydze.
1074778
Bacówka w Bartnem – PTTK
Bacówka PTTK w Bartnem – schronisko turystyczne, położone nad wsią Bartne na stokach Mareszki w paśmie Magury Wątkowskiej Beskidu Niskiego. Bacówka została otwarta w 1977 roku.
1074779
Wezel Szlakowy w poblizu schroniska w Bartne
1074780
Wezel Szlakowy nr 44 Banica
1074781
Wiata z laweczkami
Wiata z laweczkami gdzie mozna na moment odpoczac,
1074782
Meta - Przełęcz Małastowska
Drugi etap KBN. Tym razem dwie Magury: Malastowska i Watkowska. Start z przeleczy Malostowskiej w kierunku pierwszej z Magur. To chyba jedno z najlatwiejszych i najkrotszych podejsc, co nie znaczy ze dalej tez bedzie latwo. Biegnac na gore mijam Schronisko PTTK im. Stanisława Gabryela, najwyzej polozone schronisko w Beskidzie Niskim, wybudowane w 1977 r. Po 35 min i 1.8 km bylem na szczycie. Zaraz pod szczytem jest Cmentarz Wojenny nr 58. Zbieg szlakiem za cmentarzem do drogi asfaltowej prowadzocej z przeleczy do Nowicy. Zbieg asfaltowka okolo 1 km do Przeleczy Malastowskiej gdzie znajduje sie rowniez austriacki cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej nr 60. Biegnie sie szlakiem niebieskim przez okolo 700- 800 m odbijam w lewo i dalej mijajac Rzeczka Małastówka az do drogi asfaltowej prowadzacej z Malastowa do Krzywej w okolicach gospodarstwa agroturystycznego " Przystanek Magura". Dalej trasami naciarstwa biegowego, czesciowo nieco zarosniete , do gory az do szczytu Dziamera 757 mnpm. Tutaj nie ma zadnego szlaku i musze przechodzic przez las do pobliskiej drozki. Docieram do zoltego szlaku ktory poprowadzi mnie az do Bartne. Po okolo 3 godzinach i 15 km zaczynam podejscie dnia ciagle zoltym szlakiem na Kornuty 830 mnpm. Idzie troche wolno no ale jesli czesto sie staje zeby pstryknac jakas fotke lub zrobic jakies ujecie no to schodzi dodatkowo jakis kilometr i czas. Mijaja 2.5 km i kolejne cos kolo 40 min i jestem na gorze.Teraz zielonym szlakiem, mijam Magóre Jasielska, Wątkowa i docieram do Magury Wątkowskiej, 20 km za mna. Teraz znow w dol, tym razem czerwonym szlakiem do Przełęcz Majdan i dalej az do Bacówka w Bartnem gdzie docieram po 4 godz i 45 min. Krotka przerwa na chlodna pepsi i wio na trase. Do konca juz bede biegl niebieskim szlakiem mija podrodze Banica, az do Przełęczy Małastowskiej. Cala trase pokonalem w 6 godz 32 minuty. Wyszlo prawie 34 kilometry. Pogoda byla super, zmeczenie duze. Etap zakonczony bez przykrych niespodzianek i kolejne dwa szczyty zaliczone. Nastepne w planie to Lackowa, Ostry Wierch, Jaworzyna Konieczniańska, Rotunda, Kozie Żebro. Oczywiscie za jednym zamachem.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Beskid Niski
Beskid Niski - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Beskidu Niskiego wydawnictwa Compass to mapa offline na urządzenia mobilne w skali 1:50 000 prezentująca obszar Beskidu Niskiego. Zasięg mapy obejmuje tereny od Krynicy-Zdrój i Grybowa na zachodzie po Komańczę i Szczawne na wschodzie oraz...

Mapa Pogórze Strzyżowskie
Pogórze Strzyżowskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa okolic Jasła i Krosna obejmuje obszar wchodzący w skład Pogórza Karpackiego. Zasięg mapy wyznaczają: Pilzno i Skołyszyn na zachodzie, Dębica i Sędziszów Małopolski na północy, Czudec i Besko na wschodzie oraz Dukla i Rymanów na południu. Rok...

Mapa Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń
Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa zawiera praktyczne informacje o Głównym Szlaku Beskidzkim (GSB) – najdłuższym szlaku górskim w Polsce, prowadzącym przez niemal wszystkie pasma beskidzkie (Bieszczady, Beskid Niski, Beskid Sądecki, Gorce, Beskid Żywiecki, Beskid Śląski). Przy...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.