Koralowa ścieżka- Czarny Kocioł Jagniątkowski - Śnieżne Kotły- Śnieżne Stawki

Dodano 10 czerwca 2012 przez Garmin
Koralowa ścieżka- Czarny Kocioł Jagniątkowski - Śnieżne Kotły- Śnieżne Stawki
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

10177
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 19,6 km
 • Czas trwania: 5 h 38 min
 • Średnia prędkość: 3,48 km/h
 • Przewyższenie: 685 m
 • Suma podejść: 832,96 m
 • Suma zejść: 840,21 m
 • Data: 10 czerwca 2012
 • Lokalizacja: Jelenia Góra
67425
LAP001
LAP001
67426
czrny kocioł jagniatkowski
67427
w śnieżnych kotłach
67428
droga w kierunku łabskiego szczytu
67429
wejście na koralową ścieżkę
67430
w śnieżnych kotłach 1
67431
nieżny stawek 1
67432
w czarnym kotle jagniatkowskim
67433
torfowisko
67434
nieżne stawki
67435
nieżne kotły37
67436
niezny stawek 2
67437
Śnieżny stawek
67438
Śnieżne stawki 1
67439
Śnieżne kotły 1
67440
Śniezny stawek 1
67441
jescze śnieżne kotły
67442
szlak w kierunku kotłów
67443
Śniezne stawki 2
Z Cieplic autobusem podmiejskim dojeżdżam do Jagniątkowa. Wysiadam koło muzeum , obok znajduje się duży bezpłatny parking gdzie można pozostawić samochód. Za parkingiem wchodzę na niebieski szlak , tzw. Koralową ścieżkę . Początkowo szlak biegnie w dużej mierze przez las , ale dość mocno w górę. W połowie drogi wchodzę na czarny szlak aby nim wejść do Czarnego Kotła Jagniątkowskiego, po krótkim odpoczynku ruszam w stronę Śnieżnych Kotłów.
Śnieżne Kotły stanowią ścisły rezerwat Karkonoskiego Parku Narodowego. Są to 2 kotły polodowcowe położone pomiędzy Wielkim Szyszakiem a Łabskim Szczytem. Mały Kocioł Śnieżny położony jest po zachodniej stronie, a Wielki Kocioł na wschodzie - oddziela je skalista grzęda. Górna krawędź Wielkiego Kotła położona jest na wysokości 1490m. Dno kotłów leży na wysokości ok. 1200m i zamyka je wał morenowy. Na dnie Wielkiego Kotła znajdują się Śnieżne Stawki - 2 płytkie i niewielkie zbiorniki o krystalicznie czystej wodzie, przebiega tędy również Ścieżka nad Reglami. Na górze natomiast znajduje się kilka punktów widokowych, skałki Czarcia Ambona oraz przekaźnik TV - jest to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miejsc w Karkonoszach.
Z kotłów wychodzę do schroniska Pod łabskim Szczytem. Już drodze łapie mnie drobny deszczyk. W schronisku wypijam herbatę i mam nadzieję ,że deszcz minie.
Niestety z każdą chwilą jest coraz gorzej. Decyduję więc na zejście do Jagniątkowa czarnym szlakiem. W ulewnym deszczu na mokrym szlaku po około 1.5 godzinie docieram do miejsca skąd wyszedłem kilka godzin temu.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Karkonosze
Karkonosze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Karkonosze przedstawia najwyższe pasmo górskie Sudetów, znajdziemy na niej aktualny przebieg szlaków turystycznych wraz z orientaycjnym czasem przejścia, szczyty i atrakcje turystyczne. Mapę Karkonoszy zamykają czeskie Rokytnice nad Jizerou na...

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Wasza ocena: 5.0 (4 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.