Konwaliowy Szlak Kajakowy (dzień 3.)

Dodano 24 czerwca 2014 przez rysowanie
Konwaliowy Szlak Kajakowy (dzień 3.)
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

44085
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Kajak
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 2.4
 • Dystans: 13,2 km
 • Przewyższenie: 7,58 m
 • Suma podejść: 20,8 m
 • Suma zejść: 18,6 m
 • Data: 8 czerwca 2014
 • Lokalizacja: Błotnica
248077
SPŁYW (1)
SPŁYW (1)
248078
SPŁYW (3)
SPŁYW (3)
248079
SPŁYW (19)
SPŁYW (19)
To fantastyczna wędrówka łańcuchem polodowcowych jezior o stromych brzegach, okolonych na znacznej długości lasem i krystalicznie czystej wodzie, w której z przyjemnością zażyć można kąpieli. Przez jeziora Błotnickie i Przemęckie Wielkie wpływamy na Jez. Radomierskie, by w końcu z bliska zetknąć się z największą atrakcją przyrodniczą całej okolicy – długą na ponad 1 km Wyspą Konwaliową. Wyspa to rezerwat ścisły, gęsto pokryty lasem mieszanym z dominującymi drzewami dębowymi i nie wolno na nią wchodzić, trudno więc będzie z bliska przyjrzeć się łanom konwalii, ukrytych w bogatym runie. Obok słynnej wyspy przepływamy prawą lub lewą odnogą i wpływamy na Jez. Olejnickie. Przed mostem drogi Przemęt – Kaszczor na lewym brzegu rozłożył się duży ośrodek AWF Wrocław z plażą i licznymi domkami kempingowymi, ogólnie dostępnymi. Za mostem w Olejnicy na lewym brzegu Jez. Górskiego przystań żeglarska tego samego AWF. Za kejami znajdujemy dogodne wyjście na brzeg, skąd tylko 50 m dzieli nas od gminnego pola biwakowego. To godne polecenia tanie miejsce na rozbicie namiotu wśród sosnowych drzew, z wodą do picia, stołami oraz WC. Pobliskie trzy bary i sklep spożywczy zapewniają kompleksowe wyżywienie. Na lewym brzegu kilka ośrodków wypoczynkowych oferuje liczne miejsca w domkach kempingowych. Z Jez. Górskiego przepływamy na Jez. Osłonińskie i podążamy jego prawym brzegiem, by pod niskim mostem na ziemnej grobli (miejsce płytkie nawet dla kajakarzy) dostać się na Jez. Wieleńskie. Za mostem w Osłoninie znajduje się duża, czysta plaża gminna, z posterunkiem WOPR, wypożyczalnią kajaków i łódek etc. Stąd już niewielka odległość dzieli nas od zamknięcia pętli Konwaliowego Szlaku Kajakowego w Ośrodku Żeglarskim „Krokus”. Ostatniego dnia przepłynęliśmy po jeziorach odległość 13 km.

Alternatywą dla tradycyjnej trasy Konwaliowego Szlaku Kajakowego jest tzw. „Pętla Cysterska”; na której napotykamy ślady pobytu i działalności zakonu cystersów, przybyłych do Polski w pierwszej połowie XII wieku. Spływ rozpoczynamy z Wielenia. Płyniemy Młynówką Kaszczorską, a następnie Kanałem Mochyńskim docieramy do Moch. Dalej Kanałem Południowym Obry podążamy w kierunku Przemętu. Kolejny odcinek trasy Przemęt – Wieleń pokrywa się z Konwaliowym Szlakiem Kajakowym.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

Mapa Pojezierze Sławskie
Pojezierze Sławskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Turystyczna mapa Pojezierza Sławskiego z aktualnymi szlakami pieszymi, rowerowymi i kajakowymi. Obszar mapy zawiera się pomiędzy Zieloną Górą a Lesznem obejmując obszar m.in. Przemęckiego Parku Krajobrazowego.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.