Konopnica - Osjaków - Konopnica (EWI 3)

Dodano 22 lutego 2014 przez plik GPX
Konopnica - Osjaków - Konopnica (EWI 3)
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

35354
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 2.3
 • Dystans: 41,6 km
 • Przewyższenie: 42,33 m
 • Suma podejść: 117,19 m
 • Suma zejść: 111,06 m
 • Data: 22 lutego 2014
 • Lokalizacja: Polska, łódzkie, Piaski
219050
Okolice Niwki
źródło: www.turystyka.wielun.pl

fot. Renata Leśniak-Kordzińska
Szlak rowerowy prowadzi w Kotlinie Szczercowskiej przez tereny rolno-leśne o zróżnicowanej rzeźbie terenu. Na pewnych odcinkach pokrywa się z przebiegiem Szlaku Bursztynowego. Środkowy i północny odcinek szlaku przebiega przez Park Krajobrazowy Międzyrzecza Warty i Widawki, zaś południowy przez tereny Osjakowskiego Zespołu Przyrodniczo-krajobrazowego. Na trasie znajdują się przyrodnicze atrakcje tj. malownicza dolina Warty z wysokimi brzegami, wał wydmowy w Szynkielowie i rezerwat przyrody „Hołda”. Rowerowa wędrówka daje również możliwość poznania wielu interesujących zabytków. Do najstarszych należą m.in.: grodzisko w Konopnicy wznoszące się nad doliną Warty oraz kurhany w lesie koło Strobina. W Konopnicy znajduje się siedemnastowieczny kościół pw. św. Rocha i założenie dworsko-parkowe z XIX w., zaś w Rychłocicach dwudziestowieczny drewniany kościół. Podczas wakacji nad Wartą w Konopnicy odbywa się Europejskie Święto Bursztynu – impreza kulturalna promująca dziedzictwo historyczno-archeologiczne znajdujące się na dawnym, starożytnym szlaku handlowym.

Urokliwe tereny znajdujące się na trasie szlaku są idealnym miejscem dla zbieraczy runa leśnego – grzybów i jagód a miłośnicy wędkowania znajdą odpowiednie miejsca nad rzeką Wartą.

Szlak wymaga od rowerzystów dobrej kondycji fizycznej. Zwłaszcza na wzniesieniach znajdujących się na południu od wsi Szynkielów po zachodniej stronie rzeki Warty oraz na odcinkach gruntowo-piaszczystych dróg na terenach leśnych. Szlak na znacznej swej długości prowadzi drogami nieutwardzonymi, zarówno w terenach otwartych, jak i leśnych.

źródło: www.turystyka.wielun.pl
Trasę poleca
Starostwo Powiatowe w Wieluniu

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Łódzkie
Województwo Łódzkie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa łódzkiego, na której zaznaczono miejscowości, drogi, tereny leśne, parki krajobrazowe, zabytki, kościoły, zabytki, ośrodki aktywności konnej i wodnej oraz główne szlaki rowerowe. Kolorem żółtym wyróżniono miejsca i miejscowości...

Mapa Wyżyna Wieluńska
Wyżyna Wieluńska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia region geograficzny w południowej Polsce, rozciągający się pomiędzy Wieluniem a Częstochową. Zasięg mapy wyznaczają: Osjaków na północy, Radłów na zachodzie, Lubliniec na południu i Częstochowa na wschodzie. Obszar mapy obejmuje:...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.