Kończysta

Dodano 1 października 2017 przez Holux
Kończysta
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

111795
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 5.2
 • Dystans: 13,5 km
 • Czas trwania: 9 h 53 min
 • Średnia prędkość: 1,37 km/h
 • Przewyższenie: 1 423 m
 • Suma podejść: 1 520 m
 • Suma zejść: 1 523 m
 • Data: 30 września 2017
648849
DSC01376
648850
DSC01384
648851
Próg Doliny Batyżowieckiej
I masyw Gerlacha
648852
Batizovské pleso, rázcestie
648853
Na grzbiecie
648854
Batyżowiecki Szczyt i Gerlach
648855
W drodze
648856
W niebie
648859
DSC0143670
648860
Na Kończystej
Widok na Dolinkę Rumanową i górujące nad nią Wysoka oraz Ganek. Za wysoką Rysy oraz Niżnie Rysy.
648861
DSC0144759
Grań Baszt, Solisk a w oddali Krywań
648862
Najwyższy punkt Kończystej - znane kowadełko
648863
Za drugim razem zdobyte
648864
Grań Baszt
648865
Pożegnanie Kończystej
648866
Batyżowiecki Staw
Na weekend była zapowiedziana od dawna wyczekiwana świetna pogoda. Jednak wysoko w górach zalegał śnieg. Wstępnie za cel obraliśmy Rohacze od południa, ale dotarcie na start oraz długość wycieczki znacząco przekraczała czas jaki mieliśmy tego dni w dyspozycji. Zatem padł pomysł, aby uderzyć na Kończystą, tym razem w warunkach letnich. Czemu letnich? Gdyż od południa skała po drodze na szczyt była super sucha, a śnieg przedeptaliśmy może w 4 miejscach.
Ale po kolei. Auto parkujemy w Wyżnich Hagach, gdzie wchodzimy na żółty szlak, który łatwą ścieżką doprowadzi nas do magistrali. Po drodze okazuje się, że w marcu w warunkach zimowych kosówki były ok 2 metry niższe, a to za sprawą tak dużej warstwy śniegu. Po dotarciu do czerwonego szlaku kierujemy się na zachód by po kilku minutach zejść ze szlaku i wejść na grzbiet Kończystej.
Im wyżej tym lepsze widoki, chmury nas gonią jednak ustabilizowały się na ok 2k metrów dając niesamowite widoki morza chmur. Dalej już tylko słońce. Trzymając się grzbietu docieramy na wysokość ok 2400 metrów by przejść grzbiet na lewą stronę i trawersować aż do żlebu opadającego z przełączki między czubkami Kończystej. Po jakimś czasie zdobywamy szczyt i po posileniu się i krótkim odpoczynku wdrapać się na chyba najciekawszy wierzchołek w Tatrach, a mianowicie Kowadełko. Kilka zdjęć i czas na powrót tą samą drogą.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Tatry Polskie i Słowackie
Tatry Polskie i Słowackie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Tatry Polskie i Słowackie wydawnictwa Compass swoim zasięgiem obejmuje obszar Tatr Wysokich, Bielskich i Zachodnich leżących po stronie zarówno polskiej jak i słowackiej. Mapa Tatr przedstawia atrakcje turystyczne i przyrodnicze, szlaki...

Mapa Małopolska na rowerze
Małopolska na rowerze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych: - z projektu VeloMałopolska; - Szlak wokół Tatr (część polska); - inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki).  ...

Mapa Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń
Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa zawiera praktyczne informacje o Głównym Szlaku Beskidzkim (GSB) – najdłuższym szlaku górskim w Polsce, prowadzącym przez niemal wszystkie pasma beskidzkie (Bieszczady, Beskid Niski, Beskid Sądecki, Gorce, Beskid Żywiecki, Beskid Śląski). Przy...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.