Keszowanie - Wrocław

Dodano 7 lipca 2012 przez Garmin
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

11035
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Samochód
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 2.0
 • Dystans: 16,2 km
 • Czas trwania: 4 h 14 min
 • Średnia prędkość: 3,83 km/h
 • Przewyższenie: 39,9 m
 • Suma podejść: 376,85 m
 • Suma zejść: 395,6 m
 • Data: 2 stycznia 2012
 • Lokalizacja: Polska, dolnośląskie, Wrocław
71320
Pociąg do nieba
„Pociąg do nieba” – to artystyczny projekt Andrzeja Jarodzkiego, który łączy w sobie najlepsze cechy, jakie Wrocław wypracował na przestrzeni wieków.

To przestrzeń dla idei, wielości znaczeń, niezwykłości w codzienności. Rzeźba miejska.

Pędząca ku niebu lokomotywa Andrzeja Jarodzkiego, wyłaniająca się na pl. Strzegomskim we Wrocławiu, to niewątpliwie przykład genius loci stolicy Dolnego Śląska.
71321
Bunkier Strzegomski
Bunkier przy placu Strzegomskim – cylindryczny wolno stojący schron przeciwlotniczy znajdujący się we Wrocławiu przy ulicy Legnickiej, koło placu Strzegomskiego. Swoją dzisiejszą nazwę zawdzięcza właśnie temu placowi. Ma żelbetowe ściany grubości 1,1 m i półtorametrowe stropy, wysokość schronu wynosi 25 metrów.

Schron wybudowany został w roku 1942 jako jeden z kilku powstałych w tym czasie schronów przeciwlotniczych dla ludności cywilnej. Zaprojektowany został przez znanego wrocławskiego projektanta Richarda Konwiarza. Początkowo w znajdującym się od zachodniej strony ryzalicie schronu znajdowały się dwa wejścia, poprzedzone pięcioosiowym portykiem (obecnie zabudowanym), zaś płycinę zdobiła sylwetka orła ze swastyką . W czasie oblężenia Festung Breslau pełnił funkcję szpitala fortecznego nr II (Festunglazaret II), a następnie punktu oporu. Za czasów PRL, w latach 50., za bunkrem, na pl. Strzegomskim obozowali Cyganie, ze swoim taborem. W latach 90. w bunkrze mieściły się różnego rodzaju sklepy i hurtownie, pub.

Bunkier Strzegomski znajduje się blisko centrum miasta, stoi przy trasie wylotowej w kierunku Zielonej Góry.

Schron zachował się do dziś w stanie dobrym, nie doznając większych uszkodzeń ani w czasie walk o Festung Breslau, ani też w czasie ponad sześćdziesięcioletniej eksploatacji po wojnie, kiedy pełnił funkcję magazynu (w latach 90 mieścił różnego rodzaju sklepy i hurtownie).
71322
STATOIL
71323
Lidl
71324
Hala Orbita
71325
Park Tysiąclecia
Park został utworzony w 2000r. z okazji Milenium, dlatego też nazywany jest inaczej Parkiem Milenijnym (nie mylić z parkiem przy Moście Milenijnym ).

Park jest znakomitym miejscem na spacery czy wycieczki rowerowe, dlatego też zachęcam gorąco, żeby przyjechać rowerami. Innym środkiem transportu jakim można dotrzeć na miejsce jest samochód (parking okolice "Futura Park" lub autobus linii 406. Należy wysiąść na przystanku "Kombinat" (trasa w stronę lotniska).

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Euroregion Pradziad
Euroregion Pradziad - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Euroregionu Pradziad obejmuje obszar pogranicza polsko-czeskiego: po polskiej stronie województwo opolskie a po czeskiej okresy Jesenik i Bruntal. Specjalnie opracowany podkład kartograficzny zawiera niezbędne informacje do...

Mapa Bliskie okolice Wrocławia. Część południowo-zachodnia
Bliskie okolice Wrocławia. Część południowo-zachodnia - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Wrocławia i okolic na wschodzie sięga po centrum Wrocławia, na zachodzie do Środy Śląskiej, południowa granica określona jest przez wsie Słupice, Kełczyn, Oleszna, Radzików, północna przez Ligotę Piękną, Gosławice i Brodno. Jest...

Mapa Dolnośląska Kraina Rowerowa
Dolnośląska Kraina Rowerowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje obszar Dolnośląskiej Krainy Rowerowej, czyli obszar pow. górowskiego, pow. trzebnickiego, pow. milickiego oraz gmin: Wołów, Twardogóra i Dobroszyce. Zaznaczono tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki...

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0