Kazimierz Dolny-Wojciechów

Dodano 21 czerwca 2018 przez plik GPX
Kazimierz Dolny-Wojciechów
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

126585
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 56,4 km
 • Czas trwania: 3 h 57 min
 • Średnia prędkość: 14,24 km/h
 • Przewyższenie: 127,57 m
 • Suma podejść: 1 348,08 m
 • Suma zejść: 1 314,36 m
 • Data: 1 września 2017
 • Lokalizacja: Kazimierz Dolny
720441
Bazylika św. Wojciecha w Wąwolnicy
kościół neogotycki, trójnawowy, z jednowieżową fasadą, został wzniesiony w latach 1907-1914, według projektu Józefa Piusa Dziekońskiego lub Ksawerego Dionizego Drozdowskiego. Godność bazyliki mniejszej kościół posiada od 2001. Pełni funkcję kościoła parafialnego.Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej.
720442
Wąwóz na Kwaskową Górę
Jeden z wielu przepięknych wąwozów lessowych w Kazimierskim Parku krajobrazowym
720443
Wąwóz Lipinki
Odcinek środkowy wąwozu przypomina głębocznicę, zbocza w tym miejscu są niemal pionowe. Krawędzie wąwozu porasta starodrzew lipowy (stad nazwa – Lipinki).
Odcinek dolny wąwozu rozcina zbocze doliny Bystrej. Lessowe zbocza są miejscami obrywiste, miejscami zaś porozcinane przez zawieszone wysoko nad dnem kotły i ślepe dolinki. Prawdopodobnie powstały one w miejscach dawnych wyjazdów na pola we wczesnej fazie rozwoju wąwozu. Obecnie czynny jest jeden wyjazd z prawej strony (patrząc w dół wąwozu) na cmentarz. Wąwozem przebiega szlak turystyczny czerwony oraz granica Kazimierskiego Parku Krajobrazowego.
720444
Krajobraz Płaskowyżu Nałęczowskiego
720445
Wieża „Ariańska”
Została wybudowana w latach 1520-1530. Jest to jedyna na Lubelszczyźnie tego typu gotycko – renesansowa budowla. Początkowo pełniła rolę domu mieszkalnego właścicieli Wojciechowa. W latach 1550-1598 znalazł w niej swoją siedzibę zbór kalwiński. W pocz. XVII w. kolejny właściciel Wojciechowa Paweł Orzechowski herbu Rogala wybudował na północ od wieży wygodny pałac, a tę przeznaczył na spichlerz.
720446
Kościół p.w. św. Teodora w Wojciechowie
Późnobarokowy, drewniany kościół pod wezwaniem św. Teodora wybudowany został w 1725 r. Jego fundatorem był Teodor Orzechowski – ówczesny właściciel wsi. W 1802 roku, kolejna właścicielka Wojciechowa o nazwisku Morska otoczyła kościół wspaniałym murowanym parkanem.
Wnętrze kościoła wykonano w stylu późnobarokowym. W drewnianym, barokowym ołtarzu głównym umieszczony jest obraz Matki Boskiej Nieustającej Pomocy z 1836 r. Ołtarze zdobią bezcenne kurdybany - skóry o bogatym ornamencie tłoczonym, malowane i złocone.
720447
Kuźnia Romana Czernieca
Jedna z najsłynniejszych kuźni w Polsce wybudowana w 1920 r. Do dziś wykonywane są tu ręcznie wyroby artystyczne, naprawiane narzędzia rolnicze oraz podkuwane konie. Kuźnię odwiedzają liczne grupy wycieczkowe z kraju i zagranicy. Gospodarz snując barwne opowieści z kowalskiego życia, wykonuje dla nich pokaz kucia podkowy. W bocznym skrzydle kuźni znajduje się prywatna galeria wyrobów kowalskich.
720448
Park Zdrojowy w Nałęczowie
zabytkowy park pełniący funkcję uzdrowiskową, położony w centrum Nałęczowa pomiędzy ulicami Michała Górskiego od południa, Leśną, Lipową i Chopina od wschodu, Armatniej Góry od północy i zamknięty rzeką Bystrą od strony zachodniej, o powierzchni 25 ha. Założenie powstało w połowie XVIII wieku.
720449
Płaskowyż Nałęczowksi
720450
Głebocznica lessowa
Trasa Prowadzi z Kazimierza Dolnego, wąwozami lessowymi i polnymi drogami przez Wąwolnicę do Wojciechowa znanego z tradycji Kowalskich. Powrót do Kazimierza przez Nałęczów i Rąblów.
Trasę poleca
Kazimierz Dolny

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kazimierz Dolny
Kazimierz Dolny - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Turystyczna mapa "Kazimierz Dolny" i okolic w świetnej skali 1:35 000. Znaleźć na niej można wszystkie ważne dla turysty informacje z tych pięknych terenów dotyczące nie tylko cennych zabytków, ale i tras pieszych, rowerowych, rezerwatów...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.