Kazimierz Dolny - Na Kwaskową Górę

Dodano 15 marca 2019 przez plik GPX
Kazimierz Dolny - Na Kwaskową Górę
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

142204
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Rower górski
  • Stopień trudności: Łatwy
  • Gwiazdki:  4.6
  • Dystans: 7,2 km
  • Czas trwania: 1 h 39 min
  • Średnia prędkość: 4,31 km/h
  • Przewyższenie: 106,7 m
  • Suma podejść: 433,6 m
  • Suma zejść: 442,5 m
  • Data: 21 maja 2018
  • Lokalizacja: Kazimierz Dolny
805011
Kwaskowa Góra
805012
Kwaskowa Góra
805013
Jeziorszczyzna
805014
Wąwóz na Kwaskową Górę
805015
Wejście do wąwozu na Kwaskową Górę
805016
Wąwóz na Kwaskową Górę
805017
ul. Szkolna
805018
Cmentarz Żydowski
Pierwszy cmentarz żydowski w Kazimierzu Dolnym powstał na końcu ul. Lubelskiej. Nieznana jest dokładna data jego założenia. Zapewne nastąpiło to wraz z ukonstytouwaniem się gminy żydowskiej w Kazimierzu. Cmentarz został zdewastowany przez Niemców już na początku II wojny światowej. Obecnie w miejscu cmentarza znajduje się przyszkolne boisko, w którego kamiennym ogrodzeniu widoczne są fragmenty macew.
805019
Kościół p.w. Św. Anny i Św. Ducha w Kazimierzu Dolnym
Pierwotnie, jeszcze w XVI wieku, w miejscu dzisiejszego kościoła murowanego zlokalizowany był w tym miejscu kościółek drewniany, który w połowie XVI wieku, po pożarze fary, pełnił funkcję kościoła parafialnego. W sąsiedztwie świątyni istniał szpital, który jeszcze po II wojnie światowej pełnił funkcję domu starców.
Kilkadziesiąt lat od momentu wymurowania świątynia popadła w ruinę, podjęto więc w latach 1782-1783 pierwszą, gruntowną odnowę, zaś ostatnie roboty budowlane i konserwatorskie miały miejsce w 2003 roku. Niemniej jednak przy każdym zabytku konieczny jest stały nadzór nad stanem technicznym całego kościoła, stad zamysł o przeprowadzenie kolejnych działań w celu ratowania wyjątkowego dobra kultury.
805020
Synagoga
Obecna zbudowana została w drugiej połowie XVIII w. w stylu późnobarokowym. Wnętrza synagogi zdobione były bogatą polichromią naścienną i nasklepienną. Po zniszczeniach w czasie II wojny światowej odbudowano ją i gruntownie wyremontowano w 1953r. z przeznaczeniem na salę kina „Wisła” (czynnego do 2003r.), bez odtwarzania dekoracji malarskich. Obecnie w sali modlitw urządzona jest stała ekspozycja o charakterze muzealnym, a boczne pomieszczenia wykorzystywane są jako pokoje do wynajęcia.
805021
Studnia na Dużym Rynku
Studnia w centrum Rynku ma kilkusetletnią historię. Była niegdyś zdrojem ulicznym. Pod koniec XIX w. otrzymała pompę abisyńską, co ułatwiało czerpanie wody. Nową pompę zainstalowano w niej w latach 80-tych. Dzisiejszy wygląd nadał studni w 1913r. arch. Jan Koszczyc-Witkiewicz, projektując jej drewnianą obudowę i zadaszenie.
Z Rynku ruszamy ulicą Lubelską, potem Szkolną, na której końcu dochodząc do asfaltowej ul. Kwaskowa Góra. Skręcamy w prawo, by po 300 m dojść do początku wąwozu "Kwaskowa Góra"(po lewej). U wejścia wąwozu trzymamy się lewej strony. Pięknym i jednym z najdłuższych wąwozów dojdziemy do Jeziorszczyzny. Dochodząc do drogi asfaltowej skręcamy w prawo by po ok 400 m znów skręcając w prawo (drogowskaz na "Wiatrakowo") opuścić ją, wchodząc w polną drogę wijącą się między polami i sadami. Droga kończy się przy wejściu do wąwozu, stamtąd kierujemy się w lewo by ul. Kwaskowa Góra i Nadrzeczną wrócić na Rynek.
Trasę poleca
Kazimierz Dolny

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kazimierz Dolny
Kazimierz Dolny - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Turystyczna mapa "Kazimierz Dolny" i okolic w świetnej skali 1:35 000. Znaleźć na niej można wszystkie ważne dla turysty informacje z tych pięknych terenów dotyczące nie tylko cennych zabytków, ale i tras pieszych, rowerowych, rezerwatów...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.