Kazimierz Dolny-Końskowola

Dodano 21 czerwca 2018 przez plik GPX
Kazimierz Dolny-Końskowola
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

126583
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Rower górski
  • Stopień trudności: Średni
  • Gwiazdki:  6.0
  • Dystans: 44,3 km
  • Czas trwania: 3 h 38 min
  • Średnia prędkość: 12,17 km/h
  • Przewyższenie: 123,29 m
  • Suma podejść: 1 046,37 m
  • Suma zejść: 1 047 m
  • Data: 17 sierpnia 2017
  • Lokalizacja: Kazimierz Dolny
720433
Pomnik na Zbędowicach
Na skraju wsi Zbędowice w gminie Kazimierz Dolny czasy ostatniej wojny światowej przypomina cmentarz rozstrzelanych przez hitlerowców mieszkańców okolic i partyzantów.O szczegółach pacyfikacji wsi i cudownie ocalonej dziewczynce informuje znajdująca się obok tablica
720434
Wąwóz Lessowy
720435
Kościół św. Anny
ierwsza pisemna wzmianka o nim pochodzi z r. 1549. Był wtedy drewnianą kaplicą pod tym samym wezwaniem. Na początku XVII w. postawiono w jej miejscu kościół murowany. Konsekracji dokonano w 1613 r. i od tej pory nie były przeprowadzane żadne większe przebudowy, które w istotny sposób zmieniałyby jego wygląd.
720436
Dwór Tęczyńskich (dawna plebania)
na niewielkim wzniesieniu stoi piętrowy dom ze spiczastym, czterospadowym dachem. Zbudowany z łamanego wapienia, wzmocniony przyporami, z jakby doklejonym od południa wąskim skrzydłem. Nie zawsze tak wyglądał. Patrząc nań aż trudno sobie wyobrazić, że jego historia sięga pierwszej połowy XVI wieku.
720437
Kościół. św. Znalezienia Krzyża Świętego i św. Andrzeja Apostoła
Świątynia ufundowana została w połowie XVI wieku przez Andrzeja Tęczyńskiego, wojewodę lubelskiego i kasztelana krakowskiego. Jego dzieje są jednak starsze: pierwszy, drewniany kościół pod wezwaniem Znalezienia Krzyża Świętego został wzniesiony w końcu XIV wieku. Według tradycji, murowane prezbiterium zostało wybudowane w 1442 roku i ufundowane przez Jana Konińskiego.
720438
Egipskie koło wodne
Egipskie koło wodne podsiębierne, które wykorzystuje energię płynącego potoku i zaopatruje w wodę stawy.
720439
Pałac w Celejowie
końcu XV wieku istniał w Celejowie folwark Jakuba i Pawła z Chotczy herbu Nabram. Po połowie XVI wieku ród ten wybrał Celejów na swoją główną siedzibę, w związku z czym rodzina Choteckich wzniosła tu z ciosów kamiennych dwukondygnacjowy dwór-zamek. Przed 1570 rokiem zamek przeszedł jako wiano Emarcjanny z Choteckich na własność Andrzeja Dunin-Borkowskiego. W 1740 roku kolejni właściciele Tarłowie przebudowali dwór według projektu architekta Franciszka Mayera, a w 1800 roku ponownej rozbudowy podjęli się Lubomirscy.
W latach 1823-1831 zamek należał do Czartoryskich a w 1847 roku do Marcina Klemensowskiego.
Dziś Mieści się tu Samodzielny Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla Psychicznie i Nerwowo Chorych
720440
Zjazd ze ścieżki rowerowej
Trasa z Kazimierza Dolnego do Końskowoli, przez Zbędowice i zagłębie uprawy róż. Powrót do Kazimierza Przez Celejów i "Małe Bieszczady", czyli Witoszyn i Rzeczycę.
Trasę poleca
Kazimierz Dolny

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kazimierz Dolny
Kazimierz Dolny - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Turystyczna mapa "Kazimierz Dolny" i okolic w świetnej skali 1:35 000. Znaleźć na niej można wszystkie ważne dla turysty informacje z tych pięknych terenów dotyczące nie tylko cennych zabytków, ale i tras pieszych, rowerowych, rezerwatów...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.