Kazimierz Dolny-Końskowola

Dodano 21 czerwca 2018 przez plik GPX
Kazimierz Dolny-Końskowola
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

126583
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 44,3 km
 • Czas trwania: 3 h 38 min
 • Średnia prędkość: 12,17 km/h
 • Przewyższenie: 123,29 m
 • Suma podejść: 1 046,37 m
 • Suma zejść: 1 047 m
 • Data: 17 sierpnia 2017
 • Lokalizacja: Kazimierz Dolny
720433
Pomnik na Zbędowicach
Na skraju wsi Zbędowice w gminie Kazimierz Dolny czasy ostatniej wojny światowej przypomina cmentarz rozstrzelanych przez hitlerowców mieszkańców okolic i partyzantów.O szczegółach pacyfikacji wsi i cudownie ocalonej dziewczynce informuje znajdująca się obok tablica
720434
Wąwóz Lessowy
720435
Kościół św. Anny
ierwsza pisemna wzmianka o nim pochodzi z r. 1549. Był wtedy drewnianą kaplicą pod tym samym wezwaniem. Na początku XVII w. postawiono w jej miejscu kościół murowany. Konsekracji dokonano w 1613 r. i od tej pory nie były przeprowadzane żadne większe przebudowy, które w istotny sposób zmieniałyby jego wygląd.
720436
Dwór Tęczyńskich (dawna plebania)
na niewielkim wzniesieniu stoi piętrowy dom ze spiczastym, czterospadowym dachem. Zbudowany z łamanego wapienia, wzmocniony przyporami, z jakby doklejonym od południa wąskim skrzydłem. Nie zawsze tak wyglądał. Patrząc nań aż trudno sobie wyobrazić, że jego historia sięga pierwszej połowy XVI wieku.
720437
Kościół. św. Znalezienia Krzyża Świętego i św. Andrzeja Apostoła
Świątynia ufundowana została w połowie XVI wieku przez Andrzeja Tęczyńskiego, wojewodę lubelskiego i kasztelana krakowskiego. Jego dzieje są jednak starsze: pierwszy, drewniany kościół pod wezwaniem Znalezienia Krzyża Świętego został wzniesiony w końcu XIV wieku. Według tradycji, murowane prezbiterium zostało wybudowane w 1442 roku i ufundowane przez Jana Konińskiego.
720438
Egipskie koło wodne
Egipskie koło wodne podsiębierne, które wykorzystuje energię płynącego potoku i zaopatruje w wodę stawy.
720439
Pałac w Celejowie
końcu XV wieku istniał w Celejowie folwark Jakuba i Pawła z Chotczy herbu Nabram. Po połowie XVI wieku ród ten wybrał Celejów na swoją główną siedzibę, w związku z czym rodzina Choteckich wzniosła tu z ciosów kamiennych dwukondygnacjowy dwór-zamek. Przed 1570 rokiem zamek przeszedł jako wiano Emarcjanny z Choteckich na własność Andrzeja Dunin-Borkowskiego. W 1740 roku kolejni właściciele Tarłowie przebudowali dwór według projektu architekta Franciszka Mayera, a w 1800 roku ponownej rozbudowy podjęli się Lubomirscy.
W latach 1823-1831 zamek należał do Czartoryskich a w 1847 roku do Marcina Klemensowskiego.
Dziś Mieści się tu Samodzielny Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla Psychicznie i Nerwowo Chorych
720440
Zjazd ze ścieżki rowerowej
Trasa z Kazimierza Dolnego do Końskowoli, przez Zbędowice i zagłębie uprawy róż. Powrót do Kazimierza Przez Celejów i "Małe Bieszczady", czyli Witoszyn i Rzeczycę.
Trasę poleca
Kazimierz Dolny

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kazimierz Dolny
Kazimierz Dolny - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Turystyczna mapa "Kazimierz Dolny" i okolic w świetnej skali 1:35 000. Znaleźć na niej można wszystkie ważne dla turysty informacje z tych pięknych terenów dotyczące nie tylko cennych zabytków, ale i tras pieszych, rowerowych, rezerwatów...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0