Kazimierz Dolny-Gołąb-Kazimierz Dolny [przez Puławy i Zbędowice]

Dodano 14 maja 2018 przez plik GPX
Kazimierz Dolny-Gołąb-Kazimierz Dolny [przez Puławy i Zbędowice]
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

123337
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 61,6 km
 • Czas trwania: 3 h 54 min
 • Średnia prędkość: 15,75 km/h
 • Przewyższenie: 188,21 m
 • Suma podejść: 2 402,27 m
 • Suma zejść: 2 463,74 m
 • Data: 13 maja 2018
 • Lokalizacja: Kazimierz Dolny
720386
Pałac Czartoryskich
Pałac Czartoryskich w Puławach – pałac w Puławach, którego początki sięgają II połowy XVII wieku i związane są z dziejami rodów magnackich: Lubomirskich, Sieniawskich i przede wszystkim Czartoryskich.
720387
Marina Puławy
Marina powstała w ramach realizacji projektu „Wykorzystanie walorów rzeki Wisły w celu budowy wspólnego produktu turystycznego przez Kazimierz Dolny, Puławy i Janowiec” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna gospodarka 2007-2013.
720388
Most im. Jana Pawła II w Puławach
stalowy most drogowy w Puławach na Wiśle będący częścią I etapu Północnej Obwodnicy Puław
720389
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, św. Floriana i św. Katarzyny w Gołębiu
Kościół parafialny w Gołębiu w powiecie puławskim (woj. lubelskie), został ufundowany w XVII wieku w latach 1626‑1634 przez Jerzego Ossolińskiego – kanclerza wielkiego koronnego, wybitnego dyplomaty i polityka. Kościół powstał pod wpływem różnych nurtów architektonicznych, docierających do Rzeczypospolitej z Europy, zderzających się na terenie Lubelszczyzny w XVII wieku.
720390
Zakłady Azotowe Puławy
polska grupa chemiczna z siedzibą w Puławach, specjalizująca się w wielkotonażowej produkcji nawozów azotowych, jeden z największych na świecie producentów melaminy i największe polskie przedsiębiorstwo w branży wielkiej syntezy chemicznej. Od stycznia 2013 r. wchodzi w skład Grupy Azoty
720391
Most im. Ignacego Mościckiego
Most im. Ignacego Mościckiego – most nad Wisłą łączący miasto Puławy ze wsią Góra Puławska; siedmioprzęsłowy, w większości o konstrukcji stalowej kratownicowej z jazdą dołem
720392
Rynek w Kazimierzu Dolnym
Brukowany Rynek to serce Kazimierza Dolnego, to tutaj gromadzą się mieszkańcy, turyści, artyści. Piękna zabudowa i ciekawe detale sprawiają, że chce się tutaj przebywać.
720393
Góra Trzech Krzyży
Przed dwustu laty księżna Izabela Czartoryska stworzyła w Parchatce samotnię z romantycznym ogrodem. Założenie to stanowiło ważny element zrealizowanej przez Czartoryską koncepcji harmonijnego powiązania krajobrazu z racjonalną gospodarką. Dopełnieniem krajobrazu melancholijnej Parchatki były trzy krzyże, usytuowane na wzniesieniu położonym na południe od ogrodu z samotnią. Niestety nie tylko krzyże nie przetrwały, ale również zatarła się pamięć o osobie, której były one dedykowane - hrabinie Zofii z Matuszewiczów Kickiej. W 2005 r. Towarzystwo Ochrony Dziedzictwa Kulturowego „Kazimierska Fara” wystąpiło z inicjatywą odtworzenia krzyży nad Parchatką jako hołdu oddanego przez księżną Izabelę ukochanej wychowance. Architektoniczny projekt krzyży wykonany został przez prof. Konrada Kucza–Kuczyńskiego z Politechniki Warszawskiej.
720394
Bulwar Wiślany w Kazimierzu
Trasa Prowadzi z Kazimierza Dolnego, ścieżką rowerową do Puław. Z Puław do Gołębia Puławy do Gołębia wzdłuż torów kolejowych i lasem. Powrót do Puław, przez piasecznicę do Zbędowic i zjazd pięknym wąwozem do Bochotnicy, z której już tylko 4 km z powrotem do Kazimierza.
Trasę poleca
Kazimierz Dolny

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kazimierz Dolny
Kazimierz Dolny - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Turystyczna mapa "Kazimierz Dolny" i okolic w świetnej skali 1:35 000. Znaleźć na niej można wszystkie ważne dla turysty informacje z tych pięknych terenów dotyczące nie tylko cennych zabytków, ale i tras pieszych, rowerowych, rezerwatów...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0