Katowice-Pszczyna

Dodano 10 czerwca 2011 przez rysowanie
Katowice-Pszczyna
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

3648
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 2.8
 • Dystans: 43,7 km
 • Przewyższenie: 116,45 m
 • Suma podejść: 121,4 m
 • Suma zejść: 152,57 m
 • Data: 1 sierpnia 2009
 • Lokalizacja: Polska, śląskie, Pszczyna
8069
Katowice-Pszczyna
Pszczyna, cel naszej wycieczki, to przepiękne miasto pełne zabytków, z których niewątpliwie najwspanialszym jest Zamek Pszczyński. Wewnątrz znajduje się Muzeum Zamkowe, zachwycające oryginalnymi eksponatami. Brak jest informacji co do daty powstania w tym miejscu pierwszej budowli obronnej. Powstała ona prawdopodobnie między XI a XIII wiekiem. Należy podkreślić, że w Muzeum zachowało się około 80% oryginalnego wyposażenia wnętrz z przełomu wieków XIX/XX. W ostatniej dekadzie przeprowadzono XX w. prace konserwatorskie, a w oparciu o zachowaną ikonografię i archiwalne spisy inwentarzowe przywrócono dawne funkcje oraz aranżacje wnętrz odkrywając oryginalne kolory i złocenia.
8070
Katowice-Pszczyna
Swoją podróż rozpoczynamy pod Pomnikiem Powstańców Śląskich, znajdującym się nieopodal katowickiego Spodka. Pomnik ten upamiętnia trzy powstania zbrojne Polaków przeciwko władzom niemieckim na Górnym Śląsku do których doszło zaraz po pierwszej wojnie światowej. Pierwsze powstanie miało miejsce 16.08.1919r., drugie 19/20.08.1920 i trzecie 2/3.05.1921r. Dzięki przeprowadzonym akcjom zbrojnym, część Górnego Śląska została przyłączona do Rzeczpospolitej Polskiej. Spodek natomiast jest największą w Polsce halą widowiskowo-sportową i wizytówką Katowic.
8071
Aleja Dębowa
Jedziemy Aleją Dębową, aż do parku pszczyńskiego. Aleja jest częścią drogi myśliwskiej, która w Pszczynie nazwana jest ulicą Łowiecką. Droga ta łączyła Pszczynę i Zameczek w Promnicach. Zachowana aleja ma długość 4300m i obsadzona jest obustronnie drzewami na długości 3550m. Drzewostan stanową przede wszystkim dęby szypułkowe ale także graby pospolite oraz brzozy brodawkowate. Najstarsze dęby mają 240 lat a wiek dominującej grupy ok.180 lat.
Szum samochodów, duszący dym spalin, zabiegani ludzie, szare, brudne kamieniczki...codzienność życia w wielkim mieście. Wszystko to sprawia, że chcemy uciec od zgiełku i przygnębiającej rzeczywistości. Daleko nie musimy uciekać! A może wcale nie musimy? Wystarczy odnaleźć w tym co nas otacza piękno i pozytywne strony życia na Śląsku. Potrzebny nam jedynie rower, mapa, zapasowa dętka, pompka, napój izotoniczny i trochę chęci! Wbrew pozorom w pobliżu Katowic znajduje się mnóstwo miejsc, które można zwiedzić na dwóch kołach. Ja postaram się odtworzyć dla Was trasę, którą uwielbiam pokonywać. Jest to ścieżka rowerowa z Katowic do Pszczyny.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaznaczone zastały szlaki piesze, konne i rowerowe, w tym najważniejsze: Jurajski Szlak „Orlich Gniazd”, Szlak twierdzy Kraków, Szlak Zamonitu, Szlak Żarecki i inne.

Mapa Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia
Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje tereny od Pszczyny na zachodzie po Alwernię i Wadowice na wschodzie oraz od Chrzanowa na północy po Andrychów i Bielsko-Białą na południu. Wydanie 1, 2017

Mapa Tychy, Pszczyna i okolice
Tychy, Pszczyna i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Pszczyny, Tych i okolic ograniczony jest przez Oświęcim na wschodzie i Żory na zachodzie, południowa część mapy to Jezioro Goczałkowickie. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście i podano przebiegi szlaków pieszych i rowerowych....

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
kys30
2 listopada 2015 kys30 napisał:
dobry opis i ciekawa trasa :)
jedrula77
14 października 2014 jedrula77 napisał:
Fajna traska
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0