Kaskády Prudkého Potoka

Dodano 3 lutego 2013 przez Garmin
Kaskády Prudkého Potoka
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

16970
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Narty biegowe i śladowe
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 16,2 km
 • Czas trwania: 3 h 14 min
 • Średnia prędkość: 4,99 km/h
 • Przewyższenie: 317,55 m
 • Suma podejść: 588,11 m
 • Suma zejść: 642,74 m
 • Data: 3 lutego 2013
 • Lokalizacja: Hynčice pod Sušinou
98085
wreszcie coś optymistycznego
98086
w oddali Ramzova i Obri Skały
98087
Tu chociaż jest bezpiecznie
98088
trasy zjazdowe na Kralicaku
98089
w górę w kierunku Dolni Morava
98090
teraz troszkę strach jechać
98091
sto narciarski trochę się błyszczy
98092
taki widok na trasie
98093
piekna pogoda i piekne widoki
98094
parking24
98095
Prudkhy Potok
98096
oznaczenie dolnych tras biegowych
98097
Prudhy Potok 1
98098
na trasie magistrali
98099
oznaczenia z trasy rowerowej
98100
Kościółek Hotel koło parkingu
98101
czas się żegnać z trasą
98102
im wyżej tym więcej śniegu
98103
na dolnej trasie biegowej
98104
i dalej w górę30
Dzień jakiś taki szary się budził. Ale nie pada, więc pora wyruszyć. Dziś jadę do - Hynčic pod Sušinou. Tam mnie jeszcze nie było i mam zamiar tam pobiegać.
Około dwa kilometry za Starym Mestem skręcam w prawo i po 4 kilometrach znajduję parking przy wyciągu narciarskim. Obok stoi niewielki kościółek przerobiony na stylowy hotelik. Naczytałem się w Internecie o niezwykłych trasach biegowych, wzorowej informacji w kasach biletowych, bezpłatnych mapkach. Idę więc prosto do kasy biletowej i pytam o trasy. Otrzymuję jakąś lakoniczną informację i z parkingu ruszam od razu ostro pod górę. Tych na zjazdówkach całe tłumy, na biegówkach jakoś nikogo. Po kilkuset metrach znajduję oznaczenia dwóch krótkich tras. Stopień przygotowania jakiś mizerny. Pewnie głównie z powodu niewielkiej pokrywy śnieżnej. Miejscami wygląda jakby ktoś posypał je piaskiem. Wiatr wieje okrutny. Ślisko jak diabli. Nie o takich atrakcjach marzyłem. Po kilkunastu minutach widząc, że śniegu coraz mniej, wracam prawie do punktu wyjścia. Po drodze spotykam jakąś samotną biegaczkę. Na pytanie do trasę w kierunku Dolni Morava otrzymuje „zdziwione maślane oczy”. No cóż, idę w górę stoku zjazdowego. Po drodze mijają mnie pędzący na nartach zjazdowych, a ja pnę się do góry.
Tak naprawdę mam już dosyć. Na górnej stacji wyciągu narciarskiego rozglądam się za jakimiś oznaczeniami tras biegowych. Spotykam dwóch młodych Czechów. Już się cieszę, twierdza, że oni także w kierunku Dolni Morava. Myślę sobie dam radę, grunt, że ktoś wie gdzie trzeba jechać. Faktycznie od górnej stacji wyciągu zjeżdżamy w dół około 150 metrów , potem lekko w prawo i już widzę oznaczenia trasy biegowej. Oglądam się za siebie i widzę, że moi niedoszli kompani przewracają się co klika metrów. Chyba nam razem nie po drodze. Po kilkuset metrach trafiam na przygotowaną trasę biegową, cześć Jesenickiej Magistrali biegowej. To wyraźnie poprawia mi humor. Piękne widoki na trasie, super pogoda. Dobiegam dziś tylko do Kaskad Prudkého potoka. Na dziś starczy. Teraz już wiem ,że aby dobiec do miejscowości Dolni Morava najlepiej wsiąść na wyciąg w Stribrinicach i dalej już będzie dobrze.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Mapa tras rowerowych - Singletrack Glacensis
Mapa tras rowerowych - Singletrack Glacensis - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia obszar Ziemi Kłodzkiej z naniesionymi pętlami Singletrack'ów. Rowerowe trasy zostały wytyczone przy współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin Ziemi Kłodzkiej. Na mapie oznaczono przebieg pętli wraz z ich infrastrukturą (stacje naprawcze,...

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Wasza ocena: 5.0 (3 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
januszek_44
4 lutego 2013 januszek_44 napisał:
Trasa wbrew pozorom nie jest taka łatwa. O ile nie wiedzie się wyciągiem to z dolnego parkingu do górnej stacji wyciągu jest mocno pod górę , a potem też nie jest łatwiej. Na pewno jednak warto.
boulinek11
4 lutego 2013 boulinek11 napisał:
Kapitalne zdjecia, i bardzo ciekawa propozycja trasy. nie za trudna, ale to ciekawa
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.