Karpacz - Schr. Samotnia - Schr. Strzecha Akademicka- Słoneczniki - Pielgrzymy.

Dodano 11 maja 2012 przez Garmin
Karpacz - Schr. Samotnia - Schr. Strzecha Akademicka- Słoneczniki - Pielgrzymy.
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

9234
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 17,5 km
 • Czas trwania: 5 h 39 min
 • Średnia prędkość: 3,08 km/h
 • Przewyższenie: 596,38 m
 • Suma podejść: 749,64 m
 • Suma zejść: 735,43 m
 • Data: 11 maja 2012
 • Lokalizacja: Karpacz
64220
LAP001
LAP001
64222
w dół w kierunku Pielgrzymów
64223
w gorach jeszcze p[ołacie śniegu
64224
widok na Samotnię
64225
Wielki Staw
64226
w kierunku Strzechy Akademieckiej
64227
w kierunku Samotni
64228
w dole Samotnia i Stzrecha
64229
w dole zalew na Sosnówce
64230
Słoneczniki
64231
Śnieżka w oddali
64232
nieżka
64233
kościółek Vang
64234
mały staw 1
64235
mały staw
64236
Pielgrzymy
64237
Śnieg się topi
64238
górskie strumienie
64239
dalej w stronę w Samotni
Ruszam z parkingu przy kościółku Vang. Na parkingu niewiele samochodów a za postój trzeba zapłacić 15 złotych. W dni małego ruchu można szukać innego bezpłatnego parkingu w okolicy , ale zaczyna się weekend , wszędzie kasują.
Ruszam więc brukowaną droga / droga Bronka Czecha/ w kierunku Polany.
Od początku droga pnie się ostro w górę. Nierówna kostka nie jest zbyt wygodna do pieszego poruszania się , ale piękna pogoda , wspaniała widoczność pozwalają zapomnieć o tych niedogodnościach.
Zaraz za polaną skręcam w lewo z brukowanej drogi i wchodzę na szlak. Na tzw letnia drogę w Kocioł Małego Stawu. Co prawda droga o tej porze roku jest jeszcze formalnie zamknięta , ale widać ,że ruch panuje tu dość duży. Tak się jednak składa ,że dziś na tej trasie jest pusto. Na trasie niewielkie połacie topniejącego śniegu , szybko spływające potoki i jak zwykle wspaniałe widoki.
Dość szybko dochodzę do Schroniska Samotnia. Mała przerwa na śniadanie przed schroniskiem i w dalszą drogę w kierunku schroniska Strzecha Akademicka .
Tutaj mała przerwa na kawę . Wspaniałe widoki na całą Kotlinę Jeleniogórską , w oddali widać także kamieniołom w Strzegomiu.
Ruszam dalej drogą w kierunku Śnieżki, na skrzyżowaniu tras / okolice tzw. „spalonej strażnicy/ wybieram trasę nad Małym i Wielkim Stawem. Droga wiedzie dość szerokim trawersem a widoki zapierają dech w piersiach.
Doga dochodzę do formy skalnej zwanej „Słonecznikiem” a następnie żółtym szlakiem ruszam w dół w kierunku „Pielgrzymów” . Droga ostro prowadzi w dół .
W chwili obecnej jest remontowana ale już wcześniej dokonano przecinki kosodrzewiny , dzięki czemu ten piękny widokowy szlak jest łatwiejszy do pokonania.
Po kilkunastu minutach schodzę ponownie do Polany a stąd już blisko do parkingu. Pogoda dopisała , szlak jest przepiekany akurat na mała wycieczkę.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Karkonosze
Karkonosze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Karkonosze przedstawia najwyższe pasmo górskie Sudetów, znajdziemy na niej aktualny przebieg szlaków turystycznych wraz z orientaycjnym czasem przejścia, szczyty i atrakcje turystyczne. Mapę Karkonoszy zamykają czeskie Rokytnice nad Jizerou na...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Wasza ocena: 5.0 (4 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
wikusia12170
14 września 2021 wikusia12170 napisał:
Bardzo ładna i przyjemna trasa, polecam :)
boulinek11
21 września 2012 boulinek11 napisał:
Szczegolnie ladnie jest nad wielkim stawem.
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta