Karpacki Szlak Rowerowy

Dodano 9 stycznia 2015 przez plik GPX
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

53525
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

311254
Głębokie
Głębokie
311255
Nowy Sącz – ruiny zamku
Nowy Sącz – ruiny zamku
311256
Marcinkowice
Marcinkowice
311257
Łososina Dolna
Łososina Dolna
311258
Leluchów – Most Wyszehradzki
Leluchów – Most Wyszehradzki
311259
Żegiestów-Zdrój
Żegiestów-Zdrój
311260
Wierchomla Wielka
Wierchomla Wielka
311261
Piwniczna-Zdrój
Piwniczna-Zdrój
311262
Sucha Struga
Sucha Struga
311263
Życzanów
Życzanów
311264
Barcice
Barcice
311265
Popowice
Popowice
311266
Żeleźnikowa Wielka
Żeleźnikowa Wielka
311267
Chomranice
Chomranice
311268
Wronowice
Wronowice
311269
Michalczowa
Michalczowa
311270
Witowice Dolne
Witowice Dolne
311271
Wytrzyszczka
Wytrzyszczka
311272
Klimkówka
Klimkówka
311273
Przydonica
Przydonica
311274
Bartkowa
Bartkowa
311275
Rożnów
Rożnów
311276
Tropie – przeprawa promowa do Wytrzyszczki
Tropie – przeprawa promowa do Wytrzyszczki
311487
Szlaki_Małopolski
Szlaki Małopolski to serwis poświęcony turystyce kulturowej, prowadzony przez Małopolski Instytut Kultury. Informacje zamieszczone w serwisie opracowywane są na podstawie materiałów udostępnionych przez operatorów poszczególnych szlaków w Internecie.
(www.szlakimalopolski.pl)
Beskid Niski i Sądecki to jedne z najbardziej malowniczych terenów w Małopolsce. Jest to doskonałe miejsce zarówno na wycieczki piesze, jak i rowerowe.

Dla miłośników dwóch kółek został przygotowany Karpacki Szlak Rowerowy. Jego otwarcie miało miejsce w 2009 r. Trasa liczy ok. 600 km i składa się ze Szlaku Głównego i Szlaków Łącznikowych. Przebieg ścieżek rowerowych został profesjonalnie opisany w 7 kompletach map, które zawierają m.in. opisy atrakcji turystycznych. Na trasie natomiast ustawiono 60 tablic informacyjnych, które ułatwiają turystom poruszanie się po szlaku.

Główny Karpacki Szlak Rowerowy ma długość 133 km i jest podzielony na trzy odcinki: od Leluchowa do Nowego Sącza, od Nowego Sącza przez Łososinę Dolną do Wytrzyszczki („Wariant Łososiński”)
i od Nowego Sącza przez Rożnów do Wytrzyszczki. Trasy te przebiegają przez bardzo malownicze tereny Beskidu Wyspowego i Pogórza Rożnowskiego. Ich układ nawiązuje do historycznego szlaku handlowego z Węgier do Wieliczki i Krakowa.

Na Szlaki Łącznikowe Karpackiego Szlaku Rowerowego składa się 5 tras: Sądecki Szlak Rowerowy
(z Muszynki do Nowego Sącza), Wielokulturowy Szlak Rowerowy (z Przełęczy Wysowskiej do Sędziszowej), Winny Szlak Rowerowy (z Koniecznej do Tropia), Królewski Szlak Rowerowy (z Biecza do Przełęczy Przysłop) oraz Transgraniczny Szlak Rowerowy (z Długiego do Muszyny). Trasy te są stosunkowo łatwe do pokonania i bardzo dobrze przygotowane.

Korzystając ze ścieżek rowerowych, możemy zobaczyć wiele atrakcji turystycznych regionu, poznać jego wielokulturowość i tradycje, biorąc udział w lokalnych świętach i zabawach, a przede wszystkim podziwiać walory przyrodnicze okolicy. Trasy te zachęcają również do zwiedzania najczęściej odwiedzanych przez turystów miast i gmin, takich jak Stary Sącz, Nowy Sącz, Piwniczna-Zdrój, Muszyna i Rytro.

Opracowanie: Anna Marduła
MATERIAŁ POCHODZI Z SERWISU SZLAKI MAŁOPOLSKI (szlakimalopolski.pl)
Trasę poleca
Szlaki_Małopolski

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Beskid Sądecki
Beskid Sądecki - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa offline wydawnictwa Compass, którą można otworzyć na telefonie w naszej aplikacji Traseo, obejmuje cały obszar Beskidu Sądeckiego, od doliny Dunajca na zachodzie i północnym zachodzie, po Krynicę, Tylicz i Muszynkę na południowym wschodzie....

Mapa Beskid Wyspowy
Beskid Wyspowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa w wersji elektronicznej, którą można otworzyć jako jeden z podkłądów offline w aplikacji mobilnej Traseo. Mapa wydawnictwa compass obejmuje zasięgiem Beskid Wyspowy oraz Pogórze Wiśnickie i wschodnią część Pogórza Wielickiego. Od północy...

Mapa Beskid Niski
Beskid Niski - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Beskidu Niskiego wydawnictwa Compass to mapa offline na urządzenia mobilne w skali 1:50 000 prezentująca obszar Beskidu Niskiego. Zasięg mapy obejmuje tereny od Krynicy-Zdrój i Grybowa na zachodzie po Komańczę i Szczawne na wschodzie oraz...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0