Jogging w parku repeckim

Dodano 19 listopada 2010 przez Garmin
Jogging w parku repeckim
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

1366
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Bieganie
 • Stopień trudności: Trudny
 • Gwiazdki: 4.0
 • Dystans: 5,9 km
 • Przewyższenie: 44,7 m
 • Suma podejść: 99,98 m
 • Suma zejść: 102,86 m
 • Data: 25 września 2010
 • Lokalizacja: Polska, śląskie, Tarnowskie Góry-Repty
1497
DSC00308.png
Tablica informacyjna ścieżki dydaktycznej
1498
P1080256.png
Parking przy ul. Repeckiej
1499
P1080259.png
Ścieżka leśna
1500
P1080273.png
Mostek nad rzeka Drama
1501
P1080275.png
Widok na kościół p.w. św. Mikołaja w Reptach
1502
P1080262.png
Ścieżka spacerowa
Zespół przyrodniczo- krajobrazowy Park w Reptach i Dolina Dramy utworzony został w 1998 r. W skład zespołu wchodzi zabytkowy park założony w XIX w. jako otoczenie neorenesansowego zamku rodu Henckel von Donnersmarck i dolina rzeki Drama. Zamek Donnersmarcków po 1945 r. został zniszczony i do dziś zachowała się tylko część budynku, w którym mieści się Salezjański Zespół Szkół. W latach 60-tych XX w. na terenie parku powstał ośrodek rehabilitacyjny funkcjonujący do dziś jako Górnośląskie Centrum Rehabilitacji "Repty". Wielką atrakcją parku jest podziemna trasa turystyczna Sztolnia Czarnego Pstrąga. Jest to 600- metrowy odcinek podziemnej sztolni odprowadzającej wodę z dawnych kopalń srebra i ołowiu. Park porastają głównie buki a prócz nich wiele innych gatunków roślin w tym liczne chronione gatunki, jest też ostoją dzikich zwierząt, m.in. nietoperzy.
Przy głównej bramie wjazdowej znajduje się malownicza restauracja "Leśniczówka" a w budynku GCR "Repty" kawiarnia.
Ścieżka biegowa w parku repeckim wiedzie głównie leśnymi dróżkami poprzez cały zespół przyrodniczo- krajobrazowy. Jest to trasa crossowa o średnim stopniu trudności. Bieg rozpoczynamy przy parkingu od strony ulicy Repeckiej wbiegając na wąską leśna ścieżkę. Po kilku minutach docieramy do głównej bramy wjazdowej do parku i następnie kierujemy się na asfaltową drogę spacerową. Po około 200 metrach odbijamy w boczna kamienną ścieżkę by potem powrócić na asfalt. Po minięciu jednego z szybów Sztolni Czarnego Pstrąga skręcamy w leśny dukt i przebiegamy na lewy brzeg Dramy. Dalej ostro pod górkę docieramy na płaski grzbiet i mijając staw skręcamy w stronę doliny rzeki. Przekraczamy następnie dolinę rzeki i docieramy na drogę spacerową. Po kilkudziesięciu metrach odbijamy w las, ostry podbieg i dostajemy się na przepiękną polanę z widokiem na kościół św. Mikołaja w Reptach. Polną drogą trafiamy na ulice Repecką i już tylko długa prosta do mety.
Trasę można pokonać także w odwrotnym kierunku i dwukrotnie ponieważ jest to pętla. Park repecki jest doskonałym miejscem także do uprawiania kolarstwa górskiego, narciarstwa biegowego i nordic walkingu.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Gliwice i okolice
Gliwice i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Gliwic i okolic, na której zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Wyróżniono...

Mapa Metropolia Silesia i okolice
Metropolia Silesia i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna w skali 1:50000, która pokazuje mniej znane oblicze Górnego Śląska - regionu o niezwykłej historii, pełnego zabytków, atrakcji, a także... wielu terenów zielonych. Wydanie zawiera wszystkie obecne na opisywanym terenie zabytki...

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0