Jogging przez Bażanciarnię

Dodano 25 października 2010 przez Garmin
Jogging przez Bażanciarnię
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

1367
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Bieganie
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.7
 • Dystans: 6,2 km
 • Przewyższenie: 37,97 m
 • Suma podejść: 87,96 m
 • Suma zejść: 89,4 m
 • Data: 24 września 2010
 • Lokalizacja: Polska, śląskie, Siemianowice Śląskie
1503
DSC00295.png
Staw Rzęsa
1504
DSC00300.png
Śląski Klub Golfowy, wejście główne na pole golfowe
1505
P1080240.png
Cmentarz Żołnierzy Niemieckich
1506
DSC00280.png
Staw Remiza
1507
DSC00273.png
Aleja Spacerowa
1508
DSC00278.png
Pole golfowe
Siemianowice Śląskie niegdyś miasto węgla i stali dziś jest miastem sportu i rekreacji. Miasto słynie też z produkcji wozu bojowego "Rosomak" i Centrum Leczenia Oparzeń. Doskonałe warunku do uprawiania sportu zapewnia duże boisko do hokeja na trawie, duża hala sportowa, park wodny, korty tenisowe, stadion piłkarski, pole golfowe i strzelnica sportowa. Na tych obiektach odbywa się wiele imprez sportowych w tym także o charakterze międzynarodowym.
Jogging w Siemianowicach rozpoczynamy spod amfiteatru miejskiego położonego na skraju parku miejskiego w centrum miasta. Na początku biegniemy malowniczą alejką, mijamy Muzeum Miejskie i dalej wzdłuż Alei Spacerowej. Muzeum Miejskie mieści się w XVII- wiecznym spichlerzu będącym częścią zabudowań dworskich zamku Donnersmarcków. Następnie przecinamy Aleję Spacerową i biegniemy wzdłuż ul. Dworskiej po prawej mijając rozległe pole. Po krótkim odcinku wzdłuż ul. Zwycięstwa skręcamy w polna drogę i docieramy nad staw Rzęsa. Mijamy staw , biegniemy kilkadziesiąt metrów asfaltową aleją i skręcamy w prawo w polną drogę. Następnie skręcamy w las, w tzw. Bażanciarnię, z której wybiegamy ponownie na asfaltowa aleję i dalej długa prosta. Tuz przed przejazdem kolejowym skręcamy w prawo w drogę polną. Po drodze mijamy cmentarz wojenny żołnierzy niemieckich, cmentarz powstał w 1998 r. z inicjatywy Niemieckiego Związku Opieki nad Grobami Wojennymi. Jest to cmentarz zbiorczy gdzie spoczywają prochy żołnierzy niemieckich poległych w różnych regionach Polski. Za cmentarzem skręcamy w leśną ścieżkę wiodącą wzdłuż pola golfowego i docieramy do ośrodka Śląskiego Klubu Golfowego. Ostatni fragment trasy prowadzi pieszo-rowerową ścieżką o szutrowej nawierzchni. Bieg kończymy na skrzyżowaniu ul. Dworskiej i Alei Spacerowej.
Trasa jest łatwa, nawierzchnia zróżnicowana podobnie jak widoczne krajobrazy. Okolice pola golfowego i Bażanciarni nadają się dobrze tak do joggingu jak i narciarstwa biegowego oraz nordic walking.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaznaczone zastały szlaki piesze, konne i rowerowe, w tym najważniejsze: Jurajski Szlak „Orlich Gniazd”, Szlak twierdzy Kraków, Szlak Zamonitu, Szlak Żarecki i inne.

Mapa Metropolia Silesia i okolice
Metropolia Silesia i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna w skali 1:50000, która pokazuje mniej znane oblicze Górnego Śląska - regionu o niezwykłej historii, pełnego zabytków, atrakcji, a także... wielu terenów zielonych. Wydanie zawiera wszystkie obecne na opisywanym terenie zabytki...

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0