category-icon

Jogging nad jeziorem Paprocany

6.7 km
10 m
Polska, śląskie, Tychy

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2010-11-14
Polska, śląskie, Tychy
category-icon
6.7 km
10 m
10 m
Łatwy
4/6
Tychy ponad 130- tysięczne miasto w południowej części województwa śląskiego. Jezioro Paprocańskie jest największym tyskim zbiornikiem wodnym. Zlokalizowane jest w południowej części miasta w obrębie lasów, które są pozostałością Puszczy Pszczyńskiej. Jest to sztuczny zbiornik, który zasilany jest przez drobne cieki leśne. Pojemność zbiornika wynosi 1 650 tys. m3, powierzchnia wynosi 132 ha, a głębokość nie przekracza 2,50 m. Trasę zaczynamy przy pięciogwiazdkowym hotelu "Piramida". Hotel zbudowany został w oparciu o piramidę Cheopsa w Gizie z zachowaniem wszystkich proporcji oraz usytuowania względem słońca i kierunków świata. Posiada centrum konferencyjne, a także oferuje usługi z zakresu odnowy biologicznej, rehabilitacji, terapii relaksacyjno-energetyzujących oraz bogaty wybór zabiegów kosmetycznych. Wbiegamy na teren jeziora Paprocańskiego. Znajduje się tu plaża strzeżona, boiska sportowe oraz wypożyczalnia sprzętu sportowo-rekreacyjnego. Zaczynamy bieg wokół jeziora. Po drodze możemy podziwiać taflę jeziora, dzikie ptactwo i roślinność, spotkać spacerowiczów i wędkarzy. Biegnąc mijamy Zameczek Myśliwski Promnice - dawną rezydencję książąt śląskich, aktualnie hotel w stylu myśliwskim. Trasę kończymy przy plaży, co stanowi pętlę około 7 km; dla zaawansowanych biegaczy pętlę można powtórzyć. Trasa bez wzniesień , o zróżnicowanej nawierzchni, czasami trzeba uważać na podmokłe tereny, szczególnie po ulewach.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Tychy, Pszczyna i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Tychy, Pszczyna i okolice

Mapa Pszczyny, Tych i okolic ograniczony jest przez Oświęcim na wschodzie i Żory na zachodzie, południowa część mapy to Jezioro Goczałkowickie. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście i podano przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Wyróżniono miejscowości godne zwiedzania i miejsca szczególnie interesujące aktywnych.

Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ziemia Oświęcimska. Dolina Karpia

Mapa obejmuje tereny od Pszczyny na zachodzie po Alwernię i Wadowice na wschodzie oraz od Chrzanowa na północy po Andrychów i Bielsko-Białą na południu.

Wydanie 1, 2017

Metropolia Silesia i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Metropolia Silesia i okolice
Mapa turystyczna w skali 1:50000, która pokazuje mniej znane oblicze Górnego Śląska - regionu o niezwykłej historii, pełnego zabytków, atrakcji, a także... wielu terenów zielonych. Wydanie zawiera wszystkie obecne na opisywanym terenie zabytki architektury, techniki i przyrody; aktualną infrastrukturę komunikacyjną i turystyczną; szlaki: piesze PTTK, rowerowe, dydaktyczne i spacerowe; oraz wiele innych ciekawych informacji, np. przebieg granic państwowych z 1914 i 1939 roku. Zasięg mapy wyznaczają: Tarnowskie Góry na północy, Tychy na południu, Gliwice na zachodzie i Jaworzno na wschodzie.