Jogging dookoła Zalewu Nakło-Chechło

Dodano 15 października 2010 przez plik GPX
Jogging dookoła Zalewu Nakło-Chechło
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

1369
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

734
Pole namiotowe
Pole namiotowe na zalewem Nakło-Chechło, czynne w sezonie letnim
735
Parking przy drodze 908
Parking przy drodze wojewódzkiej 908, to najlepsze miejsce na pozostawienie samochodu i rozpoczęcie trasy. Przy parkingu znajduje się także przystanek autobusowy i przystanek kolejki wąskotorowej.
1514
P1080283.png
Początek trasy, droga asfaltowa
1515
P1080284.png
Widok na zalew, po drugiej stronie pole namiotowe
1516
P1080286.png
Przystań wodna i piaszczysta plaża
1517
P1080293.png
Wschodni kraniec zalewu
1518
P1080298.png
Ścieżka tuz nad brzegiem wody
Zalew Nakło- Chechło jest bezodpływowym jeziorem o powierzchni 66 ha, powstałym w dawnym wyrobisku po kopalni piasku. Zalany został w 1973 r. i pełni dziś funkcje rekreacyjne. Zalew położony jest tuż przy drodze 908 z Tarnowskich Gór do Częstochowy. W pobliżu przebiega też linia kolejki wąskotorowej , która w okresie wakacyjnym kursuje na trasie Bytom- Tarnowskie Góry- Miasteczko Śląskie i jest wielką atrakcją dla turystów. Teren zalewu jest doskonałym miejscem odpoczynku i rekreacji o każdej porze roku. Jest tu wiele piaszczystych plaż, przystań wodna z możliwością wypożyczenia sprzętu oraz ośrodki wypoczynkowe i pole namiotowe. Nie brakuje tez punktów małej gastronomii, czynnych jednak głównie w sezonie letnim.
Zaproponowana trasa jest pętlą dookoła jeziora. Rozpoczyna się na parkingu przy drodze wojewódzkiej 908 ale można zacząć w dowolnym jej punkcie. Biegniemy asfaltową drogą wzdłuż brzegów zalewu. Przez całą trasę dobrze widoczna jest tafla wody, możemy podziwiać wspaniałe widoki szczególnie na początku kiedy od brzegu oddziela nas jedynie piaszczysta skarpa. Na półmetku biegniemy prawie przy samej wodzie. Kilkaset metrów przed końcem zbiegamy z drogi asfaltowej, przebiegamy przez pole namiotowe i docieramy do zwężającej się ścieżki poprzecinanej wystającymi korzeniami. Na tym odcinku po opadach deszczu można się spodziewać większych kałuż i błota ale taki trud wynagrodzą nam piękne widoki. Trasa kończy się krótkim podbiegiem do drogi asfaltowej.
Pętlę można powtórzyć w całości lub w połowie zatrzymać się przy którymś z barów i zregenerować siły.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Wasza ocena: 3.0 (5 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
kys30
10 listopada 2015 kys30 napisał:
ciekawy opis
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.