Jogging dookoła Pogorii IV

Dodano 15 listopada 2010 przez Garmin
Jogging dookoła Pogorii IV
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

1355
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

1439
DSC00283.png
Droga polna
1440
DSC00287.png
Asfaltowa ścieżka pieszo-rowerowa, w głębi Elektrownia Łagisza
1441
P1080245.png
Widok na Pogorię IV od strony Wojkowic Kościelnych
1442
P1080250.png
Dukt lesny
1443
P1080252.png
Fragment trasy od strony zachodniej
Zbiornik wodny Kuźnica Warężyńska - Pogoria IV powstał poprzez zalanie w 2005 r. wyrobiska po kopalni piasku. Zbiornik ma powierzchnię ponad 560 ha i jest jednym z większych w woj. śląskim. Znajduje się nieopodal zbiornika Pogoria III, Pogoria II i Pogoria I. Jest to doskonałe miejsce do uprawiania sportu i rekreacji, a duże piaszczyste plaże i czysta woda zapewniają doskonałe warunki wypoczynku. Tereny przylegające do zbiornika, pozostałości po wyrobisku kopalnianym użytkowane są przez miłośników off-road ( quady, motocykle, samochody 4x4).
Pętlę dookoła Pogorii IV rozpoczynamy przy parkingu od strony ul. Jasnej w Dąbrowie Górniczej -Piekło. Taki początek jest tylko propozycją bowiem trasę można rozpocząć także w innych punktach np. od strony Wojkowic Kościelnych, Preczowa czy Kuźnicy Podleśnej. Z parkingu wychodzimy na szeroką asfaltową ścieżkę i kierujemy się w stronę zapory. Mijając zaporę kierujemy się dalej po asfalcie kilka kilometrów aż do końca drogi w Wojkowicach Kościelnych. Na tym odcinku podziwiać możemy wspaniałe widoki zbiornika Pogoria IV. Następnie mijając po południowej stronie dużą piaszczystą skarpę wbiegamy na drogę szutrową, która przechodzi później w polną. Po ponad 2 kilometrach rozpoczyna się odcinek leśny. Tuż na jego początku na chwilę wybiegamy z lasu by przekroczyć rzeczkę Trzebyczkę. Tu trzeba uważać i zbiec w dól do mostu a następnie lekko podbiec na skarpę. Po tej "przeprawie" znów jesteśmy na leśnej ścieżce i taką leśną trasą po kilku kilometrach docieramy do miejsca startu.
Trasa jest raczej łatwa, ponad połowa przebiega po drodze asfaltowej i przeważnie płaskiej. Odcinek polno- leśny jest trochę bardziej zróżnicowany i może być trudniejszy szczególnie po obfitych opadach ale i tu też jest płasko. Trasa nadaję się do turystyki rowerowej a odcinek asfaltowy jest idealny dla rolkarzy.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Rowerowy Szlak Orlich Gniazd
Rowerowy Szlak Orlich Gniazd - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Szlak Orlich Gniazd to „rowerowy klasyk”. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych szlaków rowerowych w kraju, cieszącym się ugruntowaną renomą i dużą popularnością zarówno wśród rowerzystów o sportowym zacięciu, jak i miłośników turystyki...

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Jura Krakowsko-Częstochowska to wyjątkowy i niepowtarzalny region w naszym kraju. Może poszczycić się ogromną liczbą różnorodnych skał i ostańców, oplecionych siecią dróg wspinaczkowych. Jej podziemny świat tworzą tysiące jaskiń oraz grot....

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Wasza ocena: 3.1 (8 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Marek79
25 maja 2015 Marek79 napisał:
Fajne miejsce do biegania ale ja to przeważnie pokonuję na rowerze
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.