category-icon

Jezioro Solińskie z KAJAKOWNIA.PL (Rajskie - Bukowiec)

30 km
0 m

Route characteristics

2014-07-05
category-icon
30 km
0 m
0 m
4.2/6
Jezioro Solińskie zwane "Bieszczadzkim Morzem" jest doskonałym miejscem do kajakowania.
Dzieli się na dwie odnogi: zachodnią - zasilaną głównie przez wody rzeki Solinki i wschodnią - zasilaną głównie przez wody rzeki San.
Wschodnia odnoga jest bardzo dzika. Tu brzegi jeziora nie są prawie wcale zamieszkałe. Króluje tu dzika przyroda w postaci dziewiczych lasów, urokliwych zatok, cypli i przylądków. Jest bardzo wiele miejsc w których można rozbić samotny biwak nad wodą z dala od zgiełku najpopularniejszych bieszczadzkich szlaków. Można także odbyć jednodniowy spływ zapływając do tychże miejsc, zażywając kąpieli w krystalicznie czystej wodzie lub delektując się orzeźwiającą bryzą jeziora pod rozgrzanymi słońcem skałami schodzącymi wprost do wody.
Jest to doskonała propozycja dla turystów na jednodniową odmianę od chodzenia po bieszczadzkich górskich szlakach lub dla osób pragnących spędzić czas nad wodą i na wodzie w spokoju, ciszy i w otoczeniu cudownych widoków i dzikiej przyrody. Jest to także świetny pomysł na alternatywne spędzenie czasu z dziećmi w górach i jednocześnie nad wodą oraz sprawienie swoim Pociechom sobie niezapomnianej przygody !

Przykładowe czasy "rekreacyjnego" spłynięcia (z zapływaniem do ciekawych i urokliwych miejsc) wybranych odcinków na Jeziorze Solińskim:
- Olchowiec - Półwysep Werlas (Cypel Koński): ok. 5,5h
- Olchowiec - Polańczyk (przeprawa promowa): ok.6h
- Olchowiec - Zawóz (Zatoka Pod Dereniem): ok.6,5h
- Olchowiec - Wołkowyja (Zatoka Wołkowyi): ok.7h
- Rajskie - Olchowiec: ok.1,5h
- Wołkowyja - Bukowiec: ok.0,5h
- Rajskie - Bukowiec: ok.9h.
Podane wyżej odcinki można oczywiście czytać w drugą stronę zamieniając start z metą, lub je łączyć.
Jezioro można także spenetrować dokładnie kajakiem w 2-3 dni (1-2 biwaki).

Trasy i odległości spływów, zarówno na Jeziorze Solińskim jak i na Sanie, dobieramy zgodnie z preferencjami i możliwościami Kajakarzy.

KAJAKOWNIA.PL oferuje Państwu jedno- lub wielo-dniowe wypożyczenie kajaków, z ich dowozem do dowolnego dostępnego miejsca:
- nad Jeziorem Solińskim
- na rzece San od Zwierzynia do Przemyśla,
wraz z dowozem Wypożyczających z miejsca ich zakwaterowania w Bieszczadach nad wodę i z powrotem.

Dla naszych Klientów mamy przygotowane różne opcje przyjemnego i aktywnego wypoczynku w kajaku nad wodą - zarówno rodzinnego, indywidualnego, jak i grupowego.

W ofercie wypożyczalni posiadamy:
doskonałe kajaki polietylenowe firmy Aquarius:
- Pro tour 470 (2-osobowe + dziecko do 6 lat)
- Tramp (2-osobowe)
- Trek (1-osobowe)
- Traper (1-osobowe)
W kompletach z kajakami wypożyczamy:
lekkie wiosła firmy Egalis (Swift alu i Swell alu) oraz bezpieczne i wygodne kamizelki asekuracyjne Aquarius we wszystkich rozmiarach (również dla dzieci !).

W celu uzyskania informacji na temat:
- szczegółowego cennika wypożyczenia kajaków i przewozu Kajakarzy
- dokonywania rezerwacji terminów wypożyczenia kajaków
- organizacji spływów kajakowych
można kontaktować się z nami:
- telefonicznie: 508-09-08-09
- za pomocą zakładki fb: Wiadomości
- e-mail: kontakt@kajakownia.pl

ZAPRASZAMY DO KAJAKOWANIA !

Comments

You may find the map from our app useful on this route

Jezioro Solińskie
TOURIST MAP IN THE TRASEO APP
Jezioro Solińskie

Mapa Gminy Solina wraz z Jeziorem Myczkowskim i Jeziorem Solińskim sztucznymi zbiornikami górskimi na Sanie i Solince. Mapa od Wydawnictwa Compass w skali 1:25 000. Na północy mapa sięga po Orlec, na zachodzie Berezkę, Terką na południu i Chrewt na wschodzie. Rok wydania 2023

Bieszczady. Ustrzyki Dolne
TOURIST MAP IN THE TRASEO APP
Bieszczady. Ustrzyki Dolne

Mapa obejmuje obszar na południe od miejscowości Ustrzyki Dolne. Przez Holicę, Czarną Górną do Lutowisk i rezerwatu Krywe. Na wschodzie ogranicza ją granica polsko - ukraińska. Na mapie oznaczono szlaki turystyczne i ścieżki dydaktyczne wraz z czasami przejść. Przy trasach rowerowych podano ich długości. Ponadto na mapie znajdziemy wszelkie informacje potrzebne turyście. Rok wydania 2024

Okolice Sanoka
TOURIST MAP IN THE TRASEO APP
Okolice Sanoka

Nowa mapa okolic Sanoka, łącząca nasze dwie dotychczasowe pozycje: Bieszczady i Pogórze Przemyskie. Sanok i jego okolice znajdowały się na obrzeżach tamtych map. Teraz te ciekawe tereny można zwiedzać korzystając z jednej mapy. Na mapie wyeksponowana obiekty znajdujące się na coraz bardziej popularnym Szlaku Ikon.

Rok wydania: 2018

Bieszczady - Bieszczadzki Park Narodowy
TOURIST MAP IN THE TRASEO APP
Bieszczady - Bieszczadzki Park Narodowy

Mapa swym zasięgiem obejmuje obszar od Woli Michowskiej do Tarnawy Niżnej oraz od Worka Bieszczadzkiego do Jeziora Solińskiego. Są tu wszystkie połoniny: Wetlińska, Caryńska, Bukowska, Dźwinicka, Tarnica, Szeroki Wierch, Mała i Duża Rawka oraz Pasmo Jeleniowatego (obok Mucznego) z nowo wybudowaną wieżą widokową. Worek Bieszczadzki pokazano na osobnym kartoniku.  Pokazano tu wszystkie szlaki i ścieżki dydaktyczne z ich długościami i czasami przejść. Przy trasach rowerowych podano ich długości. Ponadto na mapie zaznaczono wszystkie informacje potrzebne turyście. 

Bieszczady
TOURIST MAP IN THE TRASEO APP
Bieszczady

Mapa Bieszczady zamyka się w granicach: Lesko i Ustrzyki Dolne na północy, Komańczę na zachodzie, granicę z Ukrainą na wschodzie. Na południu nowe wydanie zostało poszerzone o fragment Parku Narodowego Połoniny po stronie słowackiej. Obszar mapy obejmuje: Bieszczadzki Park Narodowy, Jezioro Solińskie i Myczkowieckie, Góry Sanocko-Turczańskie, fragment pogórzy (Bukowskie i Leskie) oraz najpopularniejsze miejscowości turystyczne: Ustrzyki Górne i Dolne, Wetlina, Cisna, Komańcza, Solina, Lesko. Rok wydania 2024

Zielony Rower – Greenway Karpaty Wschodnie
TOURIST MAP IN THE TRASEO APP
Zielony Rower – Greenway Karpaty Wschodnie

Międzynarodowy Szlak Dziedzictwa Przyrodniczo-Kulturowego „Zielony Rower” – Greenway Karpaty Wschodnie

Mapa szlaku rowerowego uruchomionego w roku 2004 przez Grupą Partnerską „Zielone Bieszczady” - nieformalne trójsektorowe partnerstwo (organizacje pozarządowe, instytucje publiczne, partnerzy biznesowi), powstałe w celu zrównoważonego rozwoju przygranicznych polsko-słowacko-ukraińskich.

Wyznakowano wówczas prawie 900 km szlaków po polskiej i słowackiej części obszaru wokół Międzynarodowego Rezerwatu Biosfery „Karpaty Wschodnie” (utworzonego w latach 90. XX w. przez UNESCO na styku najcenniejszych przyrodniczo fragmentów Polski, Słowacji i Ukrainy).

Szlak „Zielony Rower” powstał zgodnie z filozofią greenways – wielofunkcyjnych, zielonych szlaków służących niezmotoryzowanym użytkownikom, prowadzących wzdłuż naturalnych korytarzy ekologicznych lub historycznych tras handlowych, które są zarządzane przez miejscowe społeczności w celu pobudzania zrównoważonego rozwoju i promocji zdrowego stylu życia. Zielone szlaki tworzą ramy dla realizacji lokalnych inicjatyw społecznych i projektów związanych z ochroną przyrody i krajobrazu, zachowaniem dziedzictwa kulturowego, turystyką przyjazną dla środowiska i zrównoważonym transportem.

Obecnie po stronie polskiej oznakowanie w terenie praktycznie przestało istnieć, a całe przedsięwzięcie wymaga modernizacji i rewitalizacji. Zadania tego podjęła się Fundacja Bieszczadzka. Prezentowane na mapie trasy, to nieoznakowane jeszcze propozycje nowych przebiegów Szlaku „Zielony Rower” GKW, które uwzględniają zmiany jakie zaszły po 20 latach, przede wszystkim kilkukrotnie bardziej intensywny ruch samochodowy. Są pomyślane tak, aby pokazać najatrakcyjniejsze przyrodniczo i kulturowo fragmenty Bieszczadów, w jak najmniejszym stopniu zagrażając bezpieczeństwu poruszających się po szlaku rowerzystów.

Mapa pokazuje również bardzo dobrze oznakowany ok. 50 km odcinek szlaku Zelený bicykel - Greenway Východné Karpaty na Słowacji - na obszarze Bukovskich Vrchów. Prezentuje też koncepcyjny przebieg szlaku Зелений велосипед Greenway Східні Карпати w ukraińskiej części Karpat Wschodnich.

Mapa w aplikacji powstała w ramach projektu Szlak "Zielony Rower" Greenway Karpaty Wschodnie – reaktywacja, realizowanego przez Fundację Bieszczadzką ze środków Narodowego Funduszu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach programu NOWE FIO na lata 2021-2030.

logotypy-aplikacja-zielony-rower.jpg

Towns on the route