Jezioro Dziećkowice (Imielińskie)

Dodano 10 lipca 2018 przez rysowanie
 • Opis
 • Mapa

Kod trasy

128066
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 1.8
 • Dystans: 121 km
 • Przewyższenie: 38,48 m
 • Suma podejść: 265,39 m
 • Suma zejść: 268,88 m
 • Data: 8 lipca 2018
 • Lokalizacja:
W słoneczną i upalną niedzielę 8 lipca 2018 roku znów wyruszyłem w trasę na rowerze. Tym razem celem było Jezioro Dziećkowice zwane też Imielińskim gdzie już kiedyś bywałem.

Z domu wyruszyłem do Bronowa i potem remontowaną drogą do centrum Ligoty i przez kompleks stawów "Sokoły" do Czechowic-Dziedzic, a potem do uzdrowiska w Goczałkowicach.Uzdrowisko w letnią niedzielę oczywiście oprócz kuracjuszy, gościło mnóstwo przyjezdnych. Do Pszczyny nie jechałem, bo skręciłem do Ćwiklic, a potem jechałem szlakiem na Frydek , gdzie leśną dróżką pojechałem do Międzyrzecza, a stamtąd niestety główną drogą przez Bojszowy do Bierunia, gdzie wjechałem na WTRkę, ktora wiodła do Zabrzega (Bieruń) i Czarnuchowic, skąd ładnymi trasami dotarłem do Chełmu Małego i do Imielina nad zalesiony brzeg Jeziora Dziećkowicego (Imielińskiego). W jeziorze kąpali się ludzie, co mnie samego zmotywowało do zanurzenia się w krystalicznie czystej wodzie. Tak, woda jest czyściuteńka i żyją tam raki. Po blisko półgodzinnej przerwie na kąpiel wsiadłem na swojego nowego rumaka i powróciłem identyczną trasą do Zabrzega (Bieruń), skąd do Bojszów jechałem walem najpierw Wisły, a potem Gostyni. Z Bojszów pojechałem do Świerczyńca, mając nadzieję, że znajdę jakąś drogę do Kobióra, co niestety się nie udało, bo utknąłem w lesie i tylko dzięki nawigacji Endomondo powróciłem do Bojszów i przejechałem przez Międzyrzecze do Frydka, a potem do Ćwiklic, gdzie zapadła decyzja by jechać przez Pszczynę do Goczałkowic na tamę. Na tamie Jeziora Goczałkowickiego było trochę ludzi, ale też i miliardy małych muszek, które utrudniały jazdę nawet w okularach. Trud wynagrodził mi zapierający dech w piersiach widok zachodu słońca nad taflą jeziora. Z tamy przez Czarnolesie powróciłem do domu.

Licznik odnotował 123 km, jazda była w upale, ale skutecznie mnie ochłodziła woda w Jeziorze Dziećkowickim (Imielińskim). Dodatkowo dwukrotnie poluzowała mi się śruba w siedzeniu, ale wszystko dokręciłem i było ok do samego końca. Była to pierwsza wyprawa rowerowa z bagażnikiem na nowym rowerze Kross, który przekręciłem (mimo wcześniejszych obaw) ze starego Magnuma i sakwą. Wszystko dobrze się spisało.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaznaczone zastały szlaki piesze, konne i rowerowe, w tym najważniejsze: Jurajski Szlak „Orlich Gniazd”, Szlak twierdzy Kraków, Szlak Zamonitu, Szlak Żarecki i inne.

Mapa Beskid Śląski, Żywiecki i Mały
Beskid Śląski, Żywiecki i Mały - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego - zostały zaznaczone na niej najpotrzebniejsze dla turystów informacje: przebiegi szlaków i atrakcje turystyczne. Aktualizacja: 2014

Mapa Beskid Mały
Beskid Mały - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa prezentuje obszar najmniejszego, ale jakże urokliwego polskiego Beskidu. Zasięg mapy obejmuje tereny pomiędzy Bielskiem-Białą na zachodzie i Suchą Beskidzką na wschodzie oraz Wadowicami od północy i Żywcem na południu. Obszar Beskidu...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0