Jezioro Długie w Tuchomku

Dodano 25 listopada 2010 przez plik GPX
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

1539
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 2.7
 • Dystans: 1,7 km
 • Średnia prędkość: -11,68 km/h
 • Przewyższenie: 12,02 m
 • Suma podejść: 29,8 m
 • Suma zejść: 32,21 m
 • Data: 5 lipca 2010
 • Lokalizacja: Polska, pomorskie, Tuchomko
2578
Jezioro Długie
Zbiornik oddalony o 5 km od Tuchomia, jest usytuowany wśród pól, przy starym nasypie kolejowym, po którym niegdyś kursowały pociągi relacji Miastko – Bytów – Łeba (nasyp i mosty kolejowe powstały w początkach XX stulecia). W okolicach jeziora możemy obserwować zagrożone wyginięciem gatunki ptaków. Są to m.in. objęte ochroną nurogęś i kormoran oraz objęta ochroną częściową czapla siwa, a także jaskółka brzegówka (gatunek zagrożony w Europie).
Krótka trasa w okolicach Jeziora Długiego pozwala zapoznać się z przyrodą okolic tego zbiornika. Ścieżka jest oznakowana strzałkami wskazującymi kierunek spaceru.Dojazd do ścieżki

Z Tuchomia (dojazd z Bytowa szosą nr 20), z parkingu przy Urzędzie Gminy, udajemy się drogą asfaltową w kierunku wsi Tuchomko. Za mostem w Tuchomiu skręcamy w prawo, a po ok. 100 m w lewo i jeszcze raz w prawo. Po kolejnych 100 m znów skręcamy w prawo i jedziemy drogą asfaltową w kierunku Tuchomka. W centrum tej wsi na skrzyżowaniu dróg skręcamy w prawo, na kamienistą drogę. Po ok. 70 m kierujemy się w lewo, na drogę gruntową, która starym nasypem kolejowym prowadzi bezpośrednio nad Jezioro Długie.
Trasę poleca
UM Bytów

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Mapa Kaszuby dla aktywnych
Kaszuby dla aktywnych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje Kaszubski, Wdzydzki i Zaborski Park Krajobrazowy oraz Park Narodowy Bory Tucholskie. Najważniejsze miejscowości które znalazły się namapie to: Kartuzy, Ostrzyce, Szymbark, Bytów, Kościerzyna, Brusy, Swornegacie, Charzykowy, Chojnice i...

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

Wasza ocena: 2.0 (4 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.