Jezioro Bajkał

Dodano 8 listopada 2011 przez rysowanie
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

6130
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Rower górski
  • Stopień trudności: Trudny
  • Gwiazdki:  6.0
  • Dystans: 1535 km
  • Data: 1 lipca 2012
  • Lokalizacja: Rosja, Irkutsk
50555
Irkuck
Irkuck miasto położone na Syberii w Rosji, stolica obwodu irkuckiego,miasto jest ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym (muzea) i naukowym (uniwersytet zał. 1918)
50556
Listwianka
Eksploracja brzegu Bajkału, zwiedzanie osady, stara drewniana cerkiew, targ rybny.
50557
Kolej Krugobajkalska
Kolej Krugobajkalska - Z rzadka jeżdżące pociągi przewożą głównie turystów do miejsc niedostępnych inną drogą, a także zaopatrują nieliczne na trasie wioski, które nie mają innej łączności ze światem niż przez kolej. Podróż pociągiem po 90-kilometrowym odcinku trasu trwa nawet 7 godzin. Na każdej stacji pociąg zatrzymuje się na dłużej, gdyż w jadącym wagonie urządzono sklep, w którym zaopatrują się miejscowi.
50558
Ciepłe jeziorka
Woda w nich faktycznie jest znacznie cieplejsza niż w Bajkale, jednak nie jest to kąpielisko termalne. Aby dotrzeć do ośrodka "Ciepłe jeziora", na terenie którego znajduje się jezioro należy od miejscowości Wydrino podejść kilkaset metrów na zachód, przekroczyć rzekę i skręcić w lewo, na południe. Droga jest niezbyt ciekawa, wiedzie przez las starą zniszczoną drogą asfaltową. Samo jezioro położone jest wśród gór.
50559
wyspa Olchon
Wyspa Olchon na południu jest oddzielona od lądu wąską, kilkusetmetrową cieśniną. W tym miejscu w okresie letnim regularnie kursuje niewielki prom.
50560
Półwysep Święty Nos
Półwysep Święty Nos jest prawie bezludny. Są na nim tylko trzy zamieszkałe wioski.
50561
Sewerobajkalsk
Miasto zbudowanego prawie od zera w latach siedemdziesiątych - równolegle z budową magistrali kolejowej. Liczy około 20 tysięcy mieszkańców, a jego centrum składa się z placu i reprezentacyjnej ulicy, kończącej się wielkim dworcem kolejowym. Dzięki położeniu nad Bajkałem miasto od niedawna żyje głównie z ruchu turystycznego
Bajkał (ros. Озеро Байкал) – jezioro tektoniczne w Azji, zwane "Błękitnym okiem Syberii" lub "Syberyjskim morzem", położone na terytorium Rosji (Syberia) w Republice Buriacji i Obwodzie Irkuckim. Jest ono najstarszym i najgłębszym jeziorem na świecie, a ponadto - pod względem powierzchni - drugim jeziorem w Azji i siódmym na świecie
Nasze marzenia wciąż ewoluują, bujamy w obłokach, a wiele osób stuka się w czoło, uważając że nasze plany są nierealne. My jednak nie tylko marzymy, ale chcemy urzeczywistniać nasze plany, stąd też rodzą się pomysły na rozmaite eskapady. Od kilku lat naszą domeną są wyprawy rowerowe. Choć każdy z nas jest inny, łączy nas ciekawość świata, zamiłowanie do wyzwań i spędzania czasu pośród dzikiej przyrody. Wciąż wyznaczamy sobie nowe cele, dlatego w tym roku również planujemy "podbić" nowe tereny. Tym razem nasz wybór padł na Bajkał. Wyprawa będzie wymagała od nas sporego wysiłku, trasa będzie biegła w terenie bardzo trudnym do podróżowania. Duża ilość rzek do przekroczenia, będziemy poruszać się trasami, których nie ma na mapie. Podczas wyprawy skupimy się nie tylko na wyczynie sportowym, ale również na ludziach żyjących wokół jeziora oraz na poznaniu historii narodu z którym sąsiadujemy, planujemy też odnaleźć ślady Polaków, którzy przebywali / przebywają na tym terenie. Po rozmowach z osobami, które były już kilka razy na Syberii (co prawda samochodami), wierzymy że nasz cel jest realny i po objechaniu największego jeziora wysokogórskiego na świecie przyszedł czas na najstarsze i najgłębsze.
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.