Jesienny wypad nad zalew w Starej Morawie

Dodano 13 października 2011 przez plik GPX
Jesienny wypad nad zalew w Starej Morawie
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

5735
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 4.9
 • Dystans: 34,6 km
 • Czas trwania: 1 h 46 min
 • Średnia prędkość: 19,53 km/h
 • Przewyższenie: 158,93 m
 • Suma podejść: 259,2 m
 • Suma zejść: 266,87 m
 • Data: 13 października 2011
 • Lokalizacja: Polska, dolnośląskie, Stronie Śląskie
48578
zalew 1
48579
brama wejściowa28
48580
droga w kierunku Stronia Śląskiego
48581
Gory Bialskie
48582
molo na zalewie
48583
Nad zalewem
48584
Widok na Krzyznik
48585
Osiedle Morawka i Łysiec w oddali
48586
zalew 2
48587
zalew 3
48588
Zalew w Starej Morawie z kąpieliskiem i wieżą widokową. W tle Suszyca i Góry Bialskie
Ścieżka śladu pochodzi z odbiornika Garmin EDGE 705
Z domu wyruszam przy lekkich opadach deszczu. Początkowo trasa wiedzie do Lądka Zdroju i Radochowa. W powrotnej drodze przebłyskuje słoneczko. Postanawiam wdepnąć nad zalew w Starej Morawie, przy Urzędzie Miasta i Gminy w Stroniu Śląskim skręcam w prawo w kierunku stadionu miejskiego. Ta droga prowadzi prosto nad zalew.
W latach 2000-2006 r. w Starej Morawie wybudowano sztuczny zbiornik wodny o powierzchni 5,5 ha. W ramach zagospodarowania turystycznego utwardzono również asfaltem gruntową drogę ze Stronia Śląskiego od strony ul. Sportowej, wykonano pomosty, wieżę i kąpielisko, ustawiono ławki. Oficjalne otwarcie zbiornika dla celów rekreacyjnych nastąpiło 7 lipca 2007 r. W 2002 r. zatwierdzono plan zagospodarowania przestrzennego, który lokalizuje na terenach ponad sztucznym zbiornikiem wodnym nowe osiedle o charakterze wypoczynkowo-turystycznym.
Wracam do Stronia Śląskiego w strugach deszczu ze śniegiem. Teraz jeszcze gorąca herbata z sokiem malinowym i można wrzucić trasę na traseo.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czarna Góra
Czarna Góra - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Czarnej Góry i okolic. Zakres mapy ograniczony jest miejscowościami: Stronie Śląskie, Bystrzyca Kłodzka, Międzylesie i Stare Miasto w Czechach. Znajduje się tu popularny ośrodek narciarski. Na mapie zaznaczono szlaki piesze i rowerowe (z...

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Wasza ocena: 4.7 (3 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.