Jesienne eksploracje vol.1 - Miedary i Repty

Dodano 7 grudnia 2018 przez plik GPX
Jesienne eksploracje vol.1 - Miedary i Repty
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

137924
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 5.0
 • Dystans: 32,7 km
 • Czas trwania: 2 h 15 min
 • Średnia prędkość: 14,46 km/h
 • Przewyższenie: 74,8 m
 • Suma podejść: 641,9 m
 • Suma zejść: 628,7 m
 • Data: 25 listopada 2018
 • Lokalizacja: Bytom, Miedary, Tarnowskie Góry
784161
Szkockie highlandy
Wilkowice
784162
Nieczynny dworzec kolejowy w Miedarach
Wybudowany i oddany do użytku w październiku 1928r. razem z linią kolejową nr 178 Zabrze Mikulczyce - Tworóg. Na początku lat 80-tych linia kolejowa rozbudowana do dwóch torów i zelektryfikowana, planowana jako część Magistrali Portowej łączącej Górny Śląsk z portami Bałtyku. Jednak "koleje" losu spowodowały, że ruch pasażerski na linii zamknięto w 1994 r. W 1999r. zamknięto i ruch towarowy a w 2003 ostatecznie zlikwidowano linię wraz z rozbiórką torów. Dworzec jednak był zamieszkany do bodajże 2009r. Obecnie niszczeje, na dodatek podpalony i częściowo wypalony w środku. Strzałka LSR (o ile prawdziwa) świadczy, że w piwnicach znajduje się schron przeciwlotniczy. Jedynym zauważonym mieszkańcem to sówka w okienku poddasza. Pewnie tam wrócę pooglądać bardziej szczegółowo.
784163
Dworzec kolejowy - wyjście na perony
Wyjście z dworca na perony. Z tej strony dworzec wypalony w srodku, strzępy zwisających stropów i belek. Niestety podróże solo mają tą wadę że strach w niektóre miejsca włazić bo jak się coś na łeb zwali.
784164
Słupek hektometrowy
linii kolejowej nr 178
784165
Budynek socjalno-gospodarczy przy dworcu
Budynek socjalno-gospodarczy a wygląda jak mały dworek. Takie kibelkowe cudeńko.
784166
coś na polu
Ciekawy obiekt w Miedarach przy drodze do Laryszowa. Piwniczka na ziemniaki to chyba nie jest a raczej wygląda na schron przeciwlotniczy. Obiekt w rzucie z góry zbliżony do kształtu odwróconej litery "Z" z dwoma wyjściami na zachód. Niestety żadnych info nie udało się znaleźć.
784167
Szyb Ewa
Sztolnia Czarnego Pstrąga - szyb wyjściowy podziemnej trasy turystycznej przepływanej łodziami
784168
Szyb Sylwester
Szyb wejściowy Sztolni Czarnego Pstrąga
784169
Brama wejściowa do szybu
784170
Źródełko Młodości w Reptach Starych
Ciekawostką, że obudowa źródełka wykonana jest z kamieni granicznych międzywojennej granicy
784171
Kamień graniczny
Główny kamień graniczny granicy polsko-niemieckiej ustalonej traktatem wersalskim. Kamień stał na granicy gdzieś pomiędzy niemieckimi Stolarzowicami a polskimi Reptami Starymi. Obecnie w Reptach przy źródełku.
Jako, że dzień krótki a czasu zazwyczaj brak, późną jesień i wczesną wiosnę przeznaczam zwykle na szperanie po najbliższej okolicy. Odwiedzam miejsca już mi znane zobaczyć czy coś się przypadkiem nie zmieniło i te, które przy dłuższych wyprawach zauważam "po drodze" ale nie mam dla nich czasu, tym bardziej że lubię wcześniej poznać ich historię. Dzisiaj padło na Miedary i tarnogórskie Repty. Trasy zazwyczaj krótkie ale często zwiedzane częściowo z "rowerem na plecach" chociaż dzisiaj, z uwagi na zapadający zmrok prawie wszystko asfaltem.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Metropolia Silesia i okolice
Metropolia Silesia i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna w skali 1:50000, która pokazuje mniej znane oblicze Górnego Śląska - regionu o niezwykłej historii, pełnego zabytków, atrakcji, a także... wielu terenów zielonych. Wydanie zawiera wszystkie obecne na opisywanym terenie zabytki...

Mapa Gliwice i okolice
Gliwice i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Gliwic i okolic, na której zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Wyróżniono...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0