Jesień w Gorcach

Dodano 13 października 2013 przez plik GPX
Jesień w Gorcach
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

30879
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 4.8
 • Dystans: 23,5 km
 • Czas trwania: 4 h 53 min
 • Średnia prędkość: 4,8 km/h
 • Przewyższenie: 819,98 m
 • Suma podejść: 1 348,44 m
 • Suma zejść: 1 505,83 m
 • Data: 13 października 2013
 • Lokalizacja: Polska, małopolskie, Koninki, Rabka Zdrój
159535
Średnie
Na tej polanie, według legendy, św. Mikołaj wyznacza wilkom zwierzynę, która będzie ich pożywieniem w następnym sezonie.
159536
Widok z Czoła Turbacza
159537
Szałasowy Ołtarz
159538
Widok na Polanę Turbacz
159539
Schronisko na Turbaczu
159540
Turbacz 1310m npm
159541
DSC01181
159542
Pomnik na miejscu katasrofy.
Pamiątka po katastrofie samolotu sanitarnego, który rozbił się w 1973r. Elementy pomnika stanowią części tego samolotu.
159543
Schronisko na Starych Wierchach
159544
DSC01193
159545
Bacówka na Maciejowej
159546
Polana Przysłop
159547
Park Zdrojowy
Korzystając z pięknej jesiennej pogody postanowiłem wybrać się pierwszy raz w Gorce i zdobyć najwyższy szczyt tego pasma.

Jako punkt startowy obrałem Konniki, gdzie wkroczyłem na niebieski szlak prowadzący ku Schornisku na Turbaczu. Początkowo podejście było łagodne, jednak po około 1,5km zaczęła się najtrudniejsza część wycieczki - podejście na Czoło Turbacza (1259m npm). Średnie nachylenie na tym odcinku wynosiło 10%, co wymagało sporego wysiłku. Po drodze na Czoło, wchodzimy na pierwszą polanę Średnie. Po przejściu ostatniego etapu cięższego odcinka, docieramy na wcześniej wspomniany szczyt, z którego rozpościera się widok na Polanę Turbacz, na której wzniesiono Szałasowy Ołtarz. Dalej czeka nas już tylko łagodne podejście przez Schronisko na Turbaczu, do jego szczytu (1310m npm). Tam nadszedł czas na 10minutową przerwę - posiłek i podziwianie okolicy. Kolejny etap to łagodne, jednak długie zejście do Rabki Zdrój czerwonym szlakiem. Po drodze napotykamy pomnik postawiony na pamiątkę po katastrofie samolotu sanitarnego oraz dwa schroniska. Pierwszym z nich jest Schronisko na Starych Wierchach, a drugim Schronisko na Maciejowej. Na tym odcinku wędrówki niejednokrotnie mamy możliwość zobaczenia Tatr oraz Babiej Góry. Trzymając się ciągle czerwonego szlaku docieramy do Rabki Zdrój, przechodzimy wzdłuż Park Zdrojowego i docieramy na plac św. Mikołaja, gdzie kończymy wyprawę.

Podsumowanie:
- dystans 23,5km,
- czas 5h,
- średnia prędkość 4.8km/h.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Małopolska na rowerze
Małopolska na rowerze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych: - z projektu VeloMałopolska; - Szlak wokół Tatr (część polska); - inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki).  ...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Podhale
Podhale - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Podhale to kraina bardzo atrakcyjna i szybko rozwijająca się dla turystyki. Mapa "Podhale" zawiera szlaki piesze, rowerowe i konne, informacje praktyczne znajdą tu także miłośnicy nart. Rok wydania 2022

Wasza ocena: 5.0 (2 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
AirWrona
24 lipca 2015 AirWrona napisał:
Od Turbacza to Rabki tylko z górki, więc tempo akie jest :)
zajcewlot
24 maja 2015 zajcewlot napisał:
niezłe tempo, zabiorę do ulubionych
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta