Jednodniowy spływ kajakowy z Osjakowa do Burzenina rzeką Wartą; KAJAKOS.PL

Dodano 28 marca 2016 przez rysowanie
Jednodniowy spływ kajakowy z Osjakowa do Burzenina rzeką Wartą; KAJAKOS.PL
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

74763
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

428455
Zdjęcie1703
428551
Plaża w Osjakowie - miejsce wodowania kajaków.
Dogodne miejsce aby rozpocząć lub zakończyć spływ kajakowy.
428552
Plaża w Osjakowie - wodujemy kajaki.
428553
Kładka dla pieszych.
Charakterystyczny punkt na trasie spływu.
428554
Osjaków
428555
Rzeka Warta
428556
Spływ kajakowy Warta.
428558
Spływ kajakowy Wartą.
428559
Relaks
428560
Zdjęcie1683
428563
Gród obronny w Konopnicy.
„Zamczysko” lub inaczej „Grodzisko” – stożkowata góra nad prawym brzegiem Warty, w odległości około 800 metrów na południowy – zachód od Konopnicy. Ma kształt ściętego stożka i jest częściowo zniszczona przez zakole Warty, w stronę której opada stromym urwiskiem, które początkowo miało 13 metrów wysokości. Stożek otoczony jest podwójnym pierścieniem wałów oraz dwiema fosami. Na północ od „Grodziska” znajduje się „Mieścisko” (podgrodzie) do którego prowadziła brukowana droga. Oddzielone od siebie były wąwozem. Gród obronny zamieszkiwany był w XIII wieku oraz pierwszej połowie XIV wieku. Jedna z najciekawszych średniowiecznych budowli obronnych w centralnej Polsce. To doskonałe miejsce na podziwianie pejzażu doliny Warty.
428568
Rozwidlenie koryta przed progiem wodnym w Konopnicy.
Dalej rozmyty ale spławny próg wodny. Wyspę opływamy prawą odnogą. Dobijamy do prawego brzegu około 80 metrów przed zniszczonym progiem elektrowni wodnej w Konopnicy. Niebezpieczne miejsce. Silny prąd wsteczny za progiem. Zalecane obejście prawym brzegiem. Ponowne wodowanie kajaków poniżej tamy przy moście drogowym (Konopnica – Szynkielów).
428571
Zniszczony próg wodny w Konopnicy.
Zalecamy obejście brzegiem. Wprawny kajakarz może sobie poradzić ze spłynięciem.
428572
Most drogowy.
428573
Bardzo malowniczy fragment spływu.
428574
Rzeka Warta.
428575
Bystrze przed mostem!
Dość mocne bystrze przed mostem w Szynkielowie. Przepływać ostrożnie.
428576
Most drogowy Rychłocice - Szynkielów.
Charakterystyczny punkt na trasie spływu.
428577
Zdjęcie1677
428578
Zdjęcie
428579
Opalmy się
428580
Widać już most w Burzeninie.
Przepływamy pod mostem z Burzenina do Widawy. Za nim pale w wodzie. Pozostałość po starej przeprawie. Szeroka piaszczysta plaża na prawym brzegu. Tutaj możemy zakończyć spływ lub spłynąć dalej, ok. 1 km na kolejną plażę.
428581
Most drogowy w Burzeninie.
Trasa z Burzenina do Widawy. Bardzo charakterystyczny punkt na trasie spływu.
428582
Widok z mostu w strone plaży.
428583
Warta w Burzenine.
428602
Nistandartowa pozycja kajakrza Krzysztofa
428603
Plaża w Strumianach - miejsce wodowania kajaków.
Latem plaża licznie oblegana. Dogodny dojazd samochodem.
428604
Warta w Strumianach.
428605
Starożecze w Strumianach - miejsce wodowania.
Możemy spłynąć około 1 kilometra dalej i tutaj zakończyć spływ.
428620
płyniemy 3
428621
przerwa z bananem
428622
prerwa cd.
428623
przerwa nr 1
428624
opalmy się
428625
plyniemy 2
428627
płyniemy
428628
zdj grupowe na zakończenie
428629
nóżki
INFORMACJE PODSTAWOWE:

Rzeka Warta
Start: Osjaków
Via: Konopnica
Koniec: Burzenin
Długość 26 km
Czas spływu: 5 godzin
Stałe przeszkody: 1
Rodzaj trasy: łatwa

OPIS SZCZEGÓŁOWY:
Jedna z najpopularniejszych tras kajakowych. Startujemy w Osjakowie niedaleko stadionu. Wodujemy kajaki poniżej zniszczonego progu wodnego. Dogodne zejście do wody. Płynąc w dół rzeki mijamy kładkę dla pieszych. W miejscowości Strobin przekraczamy granicę Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki. Po prawej stronie, przed rozwidleniem koryta Warty (wyspa), średniowieczny gród obronny „Grodzisko”. Doskonały punkt widokowy na dolinę Warty. Dalej rozmyty ale spławny próg wodny. Wyspę opływamy prawą odnogą. Dobijamy do prawego brzegu około 80 metrów przed zniszczonym progiem elektrowni wodnej w Konopnicy. Niebezpieczne miejsce. Silny prąd wsteczny za progiem. Zalecane obejście prawym brzegiem. Ponowne wodowanie kajaków poniżej tamy przy moście drogowym (Konopnica – Szynkielów). Następnie malowniczy fragment rzeki wśród gęstego lasu. Warto zrobić kilka zdjęć. W Rychłocicach niewielkie bystrze na łuku przed mostem Wieluń – Łask. Spokojniejsza woda przy lewym brzegu. Drewniane pale oraz niewielkie bystrze w Jarocicach. Wysokie wapienne brzegi w Majaczewicach. Na wysokości Wielkiej Wsi B – prawobrzeżny rezerwat przyrody „Winnica”. Przepływamy pod mostem z Burzenina do Widawy. Za nim pale w wodzie. Pozostałość po starej przeprawie. Szeroka piaszczysta plaża na prawym brzegu. Tutaj możemy zakończyć spływ lub spłynąć dalej, ok. 1 km na kolejną plażę.

DLA KOGO
Bardzo popularna trasa spływu kajakowego. Idealna na jednodniową wyprawę. Dostępność brzegów oraz plaż stwarzają okazję do odpoczynku oraz kąpieli. Jedna przenoska w Konopnicy przy elektrowni wodnej.

PREFEROWANY SPRZĘT:
• Kajaki dwuosobowe z miejscem dla dziecka;
• Kajaki jednoosobowe;

MOŻLIWE MODYFIKACJE / TRASY ALTERNATYWNE:
Proponujemy skrócenie wyżej opisanej trasy i rozpoczęcie spływu z Konopnicy, poniżej progu wodnego. W ten sposób nie musimy obchodzić brzegiem niebezpiecznego miejsca. Rozwiązanie takie polecane dla dużych spływów grupowych, szkolnych, firmowych gdzie przenoszenie kajaków może stanowić problemem logistyczny.

Trasa zmodyfikowana:

Konopnica - Burzenin (15 km, 3 – 4 godziny, trasa łatwa)

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Łódzkie
Województwo Łódzkie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa łódzkiego, na której zaznaczono miejscowości, drogi, tereny leśne, parki krajobrazowe, zabytki, kościoły, zabytki, ośrodki aktywności konnej i wodnej oraz główne szlaki rowerowe. Kolorem żółtym wyróżniono miejsca i miejscowości...

Mapa Wyżyna Wieluńska
Wyżyna Wieluńska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia region geograficzny w południowej Polsce, rozciągający się pomiędzy Wieluniem a Częstochową. Zasięg mapy wyznaczają: Osjaków na północy, Radłów na zachodzie, Lubliniec na południu i Częstochowa na wschodzie. Obszar mapy obejmuje:...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.