Jawornik przez Kłodzko i Wojciechowice

Dodano 14 kwietnia 2013 przez Garmin
Jawornik przez Kłodzko i Wojciechowice
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

18680
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 5.4
 • Dystans: 106 km
 • Czas trwania: 8 h 30 min
 • Średnia prędkość: 12,45 km/h
 • Przewyższenie: 451,49 m
 • Suma podejść: 1 112,11 m
 • Suma zejść: 1 109,59 m
 • Data: 14 kwietnia 2013
 • Lokalizacja: Stronie Śląskie
103602
LAP001
LAP001
103604
zamek w Javorniku
103606
widok z tarasu widokowego prawie Przełęcz Lądecka
103607
takie przeszkody
103608
takie przeszkody.
103609
takie przeszkody..
103612
prosta w kierunku Javornika
103613
Paczków
103614
zjazd w kierunku Lądka zdroju
103615
ostatnia proosta
103617
cas relaksu
103618
można tu całekiem przyzwoicie zjeśc
103619
podjazd pod Wojciechwice
103620
na Przełeczy leszczynowej
103621
Dzbanow
Do Kłodzka , gdzie mam się spotkać ze znajomymi i po raz pierwszy z nimi wyruszyć na trasę rowerową wyjeżdżam po godzinie ósmej. Mój za okienny termometr na drugim piętrze wskazuje plus trzy stopnie . Jeszcze chwilę temu było zero. Wyjeżdżam z mieszanymi uczuciami . Ale nie jest tak źle , trochę marzną palce rąk i widok zamarzniętych kałuży nie nastraja optymistycznie. W kłodzku jestem dość szybko po jakieś pół godziny przez dziesiątą. W przebijającym przez chmury słoneczku ogrzewam się i zjadam kanapkę i ruszam na spotkanie . Faktycznie o 10 wyruszamy w czwórkę w stronę Jawornika . Z Kłodzka ulicą Śląską kierujemy się w stronę Wojciechowic. Podjazd jest dość przyjemny a emocje chłodzi zalegający jeszcze na poboczach śnieg.
Zatrzymujemy się na chwile na Przełęczy Leszczynowej . Spojrzenie w stronę leśnych tras przekonuje ,że jest jeszcze błotniście i miejscami leży całkiem sporo śniegu. Teraz zjazd w stronę Kamieńca Ząbkowickiego a dalej zalewu Topola. Droga jest przyjemna , mało samochodów i mimo ,że temperatura nie wzrasta gwałtownie , nie jest źle.
W centrum Jawornika zatrzymujemy się w restauracji w centrum miejscowości , pod zamkiem. Restauracja nie robi może oszałamiającego wrażenia ale jest możliwość wniesienia rowerów prawie pod drzwi a i zamówione posiłki całkiem przyzwoite. Może pani kelnerka trochę jakby znudzona…ale da się przeżyć.
Teraz już ostatni podjazd na Przełęcz Lądecką . Chwila odpoczynku na parkingu przy Górze Borówkowej i długi zjazd do domu. W Lądku ja skręcam w lewo a moi znajomi muszą pokonać jeszcze trasę do Kłodzka.
Pierwsza setka w tym roku okazała się bardzo bajtowa i towarzyska . Może to dobry prognostyk na ten rok.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Góry Bardzkie i okolice
Góry Bardzkie i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia najdalej na wschód wysunięte pasmo górskie w Sudetach Środkowych, a także dodatkowo część Gór Sowich i Gór Złotych. Zasięg mapy wyznaczają: Ząbkowice Śląskie na północy, Ołdrzychowice Kłodzkie i Złoty Stok na południu, Wolibórz na...

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Wasza ocena: 5.0 (3 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
jedrula77
22 września 2014 jedrula77 napisał:
Ciekawa trasa
ryjek
16 kwietnia 2013 ryjek napisał:
Dzięki za miłe towarzystwo i do zobaczenia już wkrótce :)
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.