category-icon

Jarnołtówek - Kopa Biskupia - Pokrzywna

10 km
1 h 19 min
582 m
Polska, opolskie, Jarnołtówek

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2010-08-08
Polska, opolskie, Jarnołtówek
category-icon
10 km
582 m
689 m
Średni
1 h 19 min
4.9/6
Trasa z Jarnołtówka przez Kopę Biskupią (890 m n.p.m.) do Pokrzywnej. Trasa biegu rozpoczyna się z parkingu pod ośrodkiem Ziemowit, skąd rozpościera się piękny widok na Jarnołtówek. Żółtym szlakiem dość szeroką drogą biegniemy w górę, aż do schroniska "Pod Biskupią Kopą". Następnie kierujemy się na szczyt podążając czerwonym szlakiem. Większa część szczytu należy do Czech, utworzono tu graniczne przejście turystyczne. Wieża widokowa znajdująca się na szczycie jest udostępniona z tarasem widokowym. Wybudowana została w 1898 roku a w 1911 roku odwiedził ją król saski Fryderyk August. Dzisiaj dzięki białej fasadzie wieża widoczna jest w całym paśmie Gór Opawskich, a dzięki specjalnie zainstalowanym reflektorom widać ją również w nocy. Po krótkim odpoczynku schodzimy w dół czerwonym szlakiem. W tym miejscu jest dość strome zejście i szczególnie niebezpieczne przy opadach deszczu, więc należy zachować większą ostrożność. Dobiegamy do Przełęczy Mokra (707 m n.p.m.), która znajduje się pomiędzy Kopą Biskupia a Srebrną Kopą. Dalej zmierzając w dół żółtym szlakiem możemy podziwiać widoki na Rezerwat "Cicha Kotlina". Biegnąc w dół przebiegamy drogą, która umiejscowiona jest pod szczytami Zamkowej Góry (571 m n.p.m.) oraz Szyndzielowej Kopy (538 m n.p.m.). Po drodze mijamy miejsce gdzie dawno temu znajdowała się naturalna skocznia narciarska. Żółtym szlakiem zbiegamy na parking w miejscowości Pokrzywna, obok którego znajduje się kąpielisko wodne w formie jeziorka, hotel oraz park linowy. Spacerkiem wokół jeziorka kończymy wycieczkę biegową z Jarnołtówka.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

{Galileos} Biskupia Kopa
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
{Galileos} Biskupia Kopa

Mapa Biskupiej Kopy i obszaru całych Gór Opawskich, zarówno po stronie polskiej jak i czeskiej. Na mapie jest Góra parkowa, Biskupia Kopa, Góra Poprzeczna oraz obszar wokół Dzikowca. Mapa posiada aktualny przebieg tras turystycznych pieszych z długościami i czasami przejść. Naniesiono tu również ścieżki rowerowe i ścieżki przyrodnicze.

Góry Opawskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Góry Opawskie

Mapa obejmuje obszar Gór Opawskich zarówno po stronie polskiej jak i czeskiej. Na mapie zaznaczono takie szczyty jak: Góra parkowa, Biskupia Kopa, Góra poprzeczna oraz obszar wokół Dzikowca. Zawiera aktualny przebieg tras turystycznych pieszych z długościami i czasami przejść oraz tras rowerowych i ścieżki przyrodnicze. Zaznaczono powstałe w ostatnich latach wiatrołomy. Miejsca atrakcyjne oznaczono kolorem żółtym. Rok wydania: 2022

Jesioniki
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Jesioniki

Mapa "Jesioniki" obejmuje Wysoki Jesionik z Pasmem Orlika oraz fragmentem Gór Rychlebskich i Zlatohorskiej Vrchoviny. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście, podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych i narciarskich łącznie z kilometrażem.

Prudnik i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Prudnik i okolice

Mapa Prudnika i okolic obejmuje obszar od Nysy i Krapkowic do Głuchołaz i Města Albrechtickiego. Naniesiono wszystkie trasy rowerowe, szlaki piesze i konne. Podano ich długość a przy szlakach pieszych również czasy przejść. We wszystkich miejscowościach podano nazwy ulic. Na mapie użyta jest siatka geograficzna, opisana co 1 minutę (szerokość geograficzna) i 2 minuty (długość geograficzna). W formie drukowanej mapa wydana została w nakładzie 1000 egzemplarzy jako limitowana seria.

Góry Opawskie. Okolice miasta Bruntál
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Góry Opawskie. Okolice miasta Bruntál
Ziemia Nyska
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ziemia Nyska

Mapa Ziemi Nyskiej obejmuje miasto Nysa wraz z sąsiednimi gminami. Szczególnie atrakcyjne miejsca zaznaczono żółtą ramką. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych i kajakowych, łącznie z kilometrażem, co pozwala łatwiej zaplanować wycieczkę. Na mapie zaznaczono przebieg Szlaku Czarownic oraz Szlaku św. Jakuba.