Janów Podlaski - Włodawa - Hrubieszów

Dodano 3 września 2013 przez rysowanie
Janów Podlaski - Włodawa - Hrubieszów
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

28956
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 2.3
 • Dystans: 153 km
 • Przewyższenie: 50,08 m
 • Suma podejść: 207,82 m
 • Suma zejść: 231,4 m
 • Data: 3 września 2013
 • Lokalizacja: Polska, lubelskie, Włodawa
149237
fot.: J. Kurec
Trasa Janów Podlaski-Włodawa o długości 146 km stanowi I etap Nadbużańskiego Szlaku Rowerowego biegnącego z Janowa Podlaskiego do Hrubieszowa (288 km). Szlak znakowany kolorem czerwonym, przebiega przez wschodnią część wo-jewództwa lubelskiego, w sąsiedztwie rzeki Bug, wyznaczającej granicę Polski z Białorusią. Są to tereny Niziny Podlaskiej i Polesia Zachodniego.

SOBIBORSKI PARK KRAJOBRAZOWY

Utworzono go w 1983 r. na obszarze 10 tys. ha, a otulina parku zajęła powierzchnię 9 500 ha. Park chroni Lasy Sobiborskie, śródleśne jeziora i występujące tu trzy rodzaje torfowisk. W drzewostanie dominują bory i brzeziny bagienne. Żółw błotnyW parku istnieje 6 rezerwatów przyrody, w tym rezerwat "Żółwiowe Błota" utworzony w 1988 r. na powierzchni 737,41 ha chroniący największą w kraju ostoję żółwia błotnego, gatunku zagrożonego wyginięciem. W parku żyje wiele gatunków ptaków, m.in. bocian czarny, perkoz dwuczuby, bąk, orlik krzykliwy i ssaków, np. wilk, bóbr, a także gadów np. żmija zygzakowata. Występuje tu ponad 30 gatunków roślin chronionych m.in. rosiczki, brzoza niska, widłak jałowcowaty. Lasy Sobiborskie obfitują w grzyby i runo leśne.

"POLESIE ZACHODNIE"
Międzynarodowy Rezerwat Biosfery

Rezerwat "Polesie Zachodnie" utworzono w 2002 r. w zachodniej części Polesia - unikalnego w skali Europy obszaru występowania jezior, torfowisk, bagien, łąk i lasów. Objął on Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie. Planowane jest rozszerzenie rezerwatu o Pojezierze Szackie na Ukrainie i białoruski fragment Polesia. Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie liczy 62 jeziora o pow. ponad 1 hektara, głównie eutroficzne, o genezie krasowej.

źródło: informacja.wlodawa.pl
Trasę poleca
Starostwo Powiatowe we Włodawie

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Poleski Park Narodowy
Poleski Park Narodowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Poleskiego Parku Narodowego, zakres ograniczony linią miejscowości Kopina na południu, Hańska na wschodzie, Sosnowicy na północy i Rogoźna na zachodzie. Wydanie 2, 2017

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
r_krzysztof
15 lipca 2014 r_krzysztof napisał:
pieknie...nie udalo mi sie wszystkiego obejrzec ale super tereny.
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.