category-icon

Jankowice Rudzkie - nowy kamień.

38 km
7 h 59 min
879 m

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2018-07-27
category-icon
38 km
879 m
611 m
Średni
7 h 59 min
5.3/6
Drugi wyjazd, tym razem we dwójkę w rejon Jakowickich lasów w poszukiwaniu leśnego grobu, na którego namiar dostałem od znajomego. Miał on się znajdować w lesie nie daleko ścieżki leśnej Hubertusowa przy wyjeździe na ul Leśną. Niestety po dłuższym przeszukiwaniu tego rejonu lasu grobu w tym miejscu nie odszukaliśmy, bo go tam nie ma. Za to jeszcze przed wjazdem na Hubertusową znaleźliśmy nowy pamiątkowy kamień Andrzeja Haładusa. Wstąpiliśmy też do hotelu "Laskowo" po pieczątki a na drogę otrzymaliśmy kostki lodu do schłodzenia napojów. Pięknie dziękujemy i pozdrawiamy!. W Szymocicach odwiedziliśmy grób Anny Piela, kapliczkę św. Jana Nepomucena, cmentarz obok byłej kolejki wąskotorowej, po której zostały tylko podkłady. Górki Śląskie - Aleja Dębowa i dalej w stronę stawu Buczkowiec, następnie Łowisko "Taaka Ryba", Jejkowice i do domu. Później się wyjaśniła sprawa poszukiwanego grobu, był to grób Anny Piela w Szymocicach a nie w Jankowicach. Cała trasa wg licznika to 39.84 km. Wiecej: https://www.janham.cba.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=115&Itemid=235

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Gliwice i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Gliwice i okolice
Mapa Gliwic i okolic, na której zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Wyróżniono miejscowości godne zwiedzania i miejsca szczególnie interesujące aktywnych.
Powiat raciborski
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Powiat raciborski

Mapa Raciborza i okolic obejmuje obszar, w skład którego wchodzą gminy: Racibórz, Kornowac, Nędza, Kuźnia Raciborska, Rudnik, Pietrowice Wielkie, Krzanowice, Krzyżanowice. Szczególnie atrakcyjne miejsca zaznaczono żółtą ramką. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych i dydaktycznych, łącznie z kilometrażem.

Rybnik i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Rybnik i okolice

Mapa Rybnika i okolic obejmuje Żory, Jastrzębie-Zdrój, Rybnik i Wodzisław Śląski. Zaznaczono na niej informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych.

Euroregion Praděd
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Praděd

Turistická mapa Euroregionu Praděd zahrnuje území česko-polského příhraničí: na české straně okresy Jeseník a Bruntál, na polské straně Opolské vojvodství. Speciálně zpracovaný kartografický podklad obsahuje nezbytné informace pro aktivní turistiku v přeshraniční oblasti: pěší, jezdecké, cyklistické stezky a další významné objekty infrastruktury cestovního ruchu. 

Mapa byla zpracována v rámci projektu „E-bike moderní turistika" spolufinancovaného z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj a ze státního rozpočtu. „Překračujeme hranice".

Euroregion Pradziad
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Pradziad

Mapa turystyczna Euroregionu Pradziad obejmuje obszar pogranicza polsko-czeskiego: po polskiej stronie województwo opolskie a po czeskiej okresy Jesenik i Bruntal. Specjalnie opracowany podkład kartograficzny zawiera niezbędne informacje do uprawiania aktywnej turystyki w transgranicznym regionie: szlaki piesze, konne, trasy rowerowe oraz inne ważne elementy infrastruktury turystycznej.

Mapa została wykonana w ramach projektu „E-bike nowoczesna turystyka” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. „Przekraczamy granice”.

 

Województwo opolskie i plan Opola
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo opolskie i plan Opola

Mapa Opola i okolic obejmuje obszar województwa w skali 1:190 000. Mapa zawiera aktualny przebieg dróg wraz z numeracją, odległości drogowe, granice powiatów i gmin ponadto stacje paliw, hotele, parkingi, zabytki, zaznaczono wszystkie miejscowości. Mapa oprócz województwa obejmuje też pogranicze i obszar Wrocławia. Na obu mapach wkreślono współrzędne geograficzne zgodne z GPS. Opracowanie obejmuje także plan Opola w skali 1:20 000, widoczny po odpowiednim zbliżeniu.